Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] VAG CAN HEX USB VAG-COM 704.1 VCDS 805.1 i 812.4 - Naprawa kabla


AndyN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem się w posiadaniu najprawdopodobniej uszkodzonego kabla CAN - Chiński klon VAG 106. Znalazłem procedurę naprawy, inną niż w pierwszym wątku, jednak potrzebuję do tego programatora do układów GAL. Pytanie i prośba czy jest na forum ktoś z okolic Warszawy, kto posiada taki programator i jest w stanie mi przeprogramować układ? Wsad posiadam. Prośba o kontakt na PW.

Procedura naprawy poniżej, nie jest wprost przedstawiona, ale po przeczytaniu wiadomo co trzeba zrobić:

http://garageforum.co.uk/forum/149-vag-group/16017-clone-vag106-firmware-problem.html

żeby widzieć wszystkie obrazki trzeba się zalogować.

a nie prościej będzie spróbować naprawić wg opisu z pierwszego postu ja tym sposobem naprawiłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że nie próbowałem prostszej metody?

Tamta nie zadziałała więc chcę wypróbować tą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja robiłem to raz wychodziło raz nie więc to też jest taka można powiedzieć loteria :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że nie próbowałem prostszej metody?

Tamta nie zadziałała więc chcę wypróbować tą.

to jeszcze zapytam czy nasz wsady pod 106 ponoć te z 704 805 czy 912 nie podejdzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, robię na 908, bo taki znalazłem razem z opisem. Czy podejdzie to nie wiem. Wsadów do 106 nie widziałem nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, robię na 908, bo taki znalazłem razem z opisem. Czy podejdzie to nie wiem. Wsadów do 106 nie widziałem nigdzie.

musisz poszukać wsadu do 106 inaczej nic z tego nie będzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukać wsadu do 106 inaczej nic z tego nie będzie :hi:

Przeglądałeś temat który pod podlinkowałem. Tam chłopaki ogarniają dokładnie taki kabel jaki ja mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeglądałem tej procedury naprawy nie chciało mi się logować jak chcesz to daj na pw adres email to prześlę ci wsad do 10.6 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mam przerobiony kabelek 11.2, niestety zaktualizowałem niechcący VCDS i uwaliło kabel. Samo przywrócenie kabla do życia to nie problem, zaprogramowałem ponownie FTDI i Atmegę. Dodatkowo odinstalowałem i zainstalowałem ponownie VCDS, problem jednak jest taki że łachudra gdzieś zapisał że mój kabel był uwalony i teraz jest tak że po ponownym wgraniu i użyciu raz lub dwa kabla uwala go. Komputer nie jest podłączony do internetu. Czy wiecie gdzie mogą być przechowywane informacje na ten temat i co robię nie tak że cały czas powtarza się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam kabel pod VCDS 10.6 i coś z nim nie halo, bo nie chce się połączyć z samochodem. Na teście USB wywala mi: "k1 short to ground" czyli jakieś zwarcie do masy. Czy ktoś może wie co mogło się stać? Podłączałem w 2 autach i to samo, a wcześniej śmigał bezproblemowo.

Z pół roku wstecz zainstalowałem wersję chyba 11.6 czy coś w tym stylu, bo mi zaginęła instalka 10.6 ale nie chciał ruszyć i w końcu wróciłem do wersji 10.6, zainstalowałem i działał do tej pory, aż mu coś odbiło. Aaa ostatnio pytał przy odpaleniu programu czy chcę zaktualizować do nowszej wersji ale wcisnąłem NIE. Help me:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 11.11 - przez pierwszy miesiąc było OK. Teraz test USB przechodzi, ale przy Auto Scan dochodzi do 5 adresu i wywala "This function requires licensed interface". Można wejść do konkretnego adresu i kasować błędy, ale Long Coding już nie przyjmuje i daje ten sam komunikat. Z netem komp nie łączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Proszę o pomoc. Mam problem z moim kabelkiem jest to vcds 10.6 mianowicie od pewnego czasu mogę robić scan tylko po linii CAN, żadnego auta które nie jest wyposażone w cana nie mogę sprawdzić. Proszę o kontakt i pomoc z góry bardzo dziękuję.

---------- Post dopisany 08-02-2013 at 10:20 ---------- Poprzedni post napisany 07-02-2013 at 19:40 ----------

Kolego żbik masz identyczny problem jak ja po canie na pewno twój kabel też działa.Jeśli znalazłeś jakieś rozwiązanie problemu proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kabla VAG 106. Komputer go wykrywa, VCDS 10.6.4 robię test i kabel jest ok, ale podje, że nie podłączony do samochodu nie zależnie czy podpięty jest czy nie. Dodam, że w chwili podłączania do wozu błyśnie raz dioda na czerwono, świeci się na stałe tylko podpięta do USB i wozu. Czy są to objawy do programowania atmegi czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy na jakich kostkach są. Był wątek na garageforum.co.uk jak naprawiać kable wraz z nowszymi wsadami ale teraz nie ma tam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy VCDS 10.6 nie chce się połączyć z A4 B7 (łączy się tylko ze sterownikami ABS i AIR BAGÓW). Na teście USB wywala "K1 short to ground". Sprawdzałem go w Passacie B6 z 2009 r. i w Polówce z 2010 r - łączy się bez problemu ze wszystkim - chociaż tutaj też na teście USB jest K1 zwarcie do masy, ale mimo to działa jak należy. Tylko w A4 B7 nie działa, tak samo w skodzie Fabii. Co może być nie tak, proszę o jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy na jakich kostkach są. Był wątek na garageforum.co.uk jak naprawiać kable wraz z nowszymi wsadami ale teraz nie ma tam dostępu.

Jeden kabel na 11.11.3 FTDI232RL, 12.10.3 na FTDI232BL, chyba że pomyliłem. Muszę je rozkręcić raz jeszcze i sprawdzić. Kable są wykrywane więc muszę przeprogramować atmege. Czy po wszystkim mogę próbować wgrać VCDSa PL, czy po prostu soft który dostałem z kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...