Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] VAG CAN HEX USB VAG-COM 704.1 VCDS 805.1 i 812.4 - Naprawa kabla


AndyN

Rekomendowane odpowiedzi

po teście USB ( bez podłączenia jeszcze do samochodu ) jest coś takiego

79654781.jpg

[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 13:58_________________________________________________Po odłączeniu i ponownym podłączeniu podczas testu już jest coś takiego i komp. go nie rozpoznaje :wallbash:

18248167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabel Kaput :gwizdanie:

I nic nie da się z nim zrobić ? :przebiegly:

Nie bardzo, swego czasu u mnie też coś takiego wyskoczyło, tak jakby skończyła się ważność kabla i nie rozgryzłem problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "naprawie" jest wszystko OK wystarczy , że go podłączę do auta to od razu komp nie rozpoznaje kabla ... może moja niunia nie lubi nie "ORI" kabli :mysli::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "naprawie" jest wszystko OK wystarczy , że go podłączę do auta to od razu komp nie rozpoznaje kabla ... może moja niunia nie lubi nie "ORI" kabli :mysli::kox:

Program wie, że kabelek jest lewy i go uwala po kilku próbach użycia. Potrzebujesz inny wsad do procka albo inny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś ma takiego VAGa 704 ? :gwizdanie: :rolleyes:[br]Dopisany: 12 Maj 2011, 21:37_________________________________________________A co jest najciekawsze to od tego czasu kabelek Viakena VAG KKL USB odpierdala takie same numery ( jak ten 704 ) na Polskim VAGu , VAGu 311 jak i 409 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam vaga 8051 i zawsze wszystko działało OK. Wczoraj przyjechał do mnie koleś żeby mu zaprogramować tempomat i zonk. Po wejściu w ABS -> basic settings wyskoczył błąd, że interfejs nie oryginalny. Próbowałem reanimacje, przeprogramowanie i nic. Normalnie kabel się łączy, fault codes widzę, wszystko OK ale basic settings nie działa. Potem coś mnie ruszyło i sprawdziłem u siebie w aucie i co? wszystko działa! O co tu chodzi? w 04 avf nie działa w 02 awx działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam vaga 8051 i zawsze wszystko działało OK. Wczoraj przyjechał do mnie koleś żeby mu zaprogramować tempomat i zonk. Po wejściu w ABS -> basic settings wyskoczył błąd, że interfejs nie oryginalny. Próbowałem reanimacje, przeprogramowanie i nic. Normalnie kabel się łączy, fault codes widzę, wszystko OK ale basic settings nie działa. Potem coś mnie ruszyło i sprawdziłem u siebie w aucie i co? wszystko działa! O co tu chodzi? w 04 avf nie działa w 02 awx działa

[AVF] to takie mądre bestie :gwizdanie: :naughty:

:tongue4: :tongue4: :tongue4:

Sorki za :ot::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabel Kaput :gwizdanie:

I nic nie da się z nim zrobić ? :przebiegly:

Dac sie moze i da :wink4:

Przeslij mi zdjecie kabla, i najlepiej zdjecie jego bebechów to pomyslimy co dalej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabel Kaput :gwizdanie:

I nic nie da się z nim zrobić ? :przebiegly:

Dac sie moze i da :wink4:

Przeslij mi zdjecie kabla, i najlepiej zdjecie jego bebechów to pomyslimy co dalej :cool1:

OK jutro pójdzie foto :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam vaga 8051 i zawsze wszystko działało OK. O co tu chodzi? w 04 avf nie działa w 02 awx działa

polskie wykonanie, komputery w obu autach sie roznia...

i jak pomóc jak nie wiadomo jaki kabel / pochodzenie. BSy w 04' to i u mnie na pewnym interfejsie nie funguje. Za to te ''prymitywniejsze'' EDC15 to i EN vagcomem/active poogarniasz. W 2004, sa inne nie ktore moduy w ecu na edc15, a to ost. rzut rocznikowy tych sterownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

nikt nie rozgryzł tego jak przeprogramować (naprawić) zeby widział kabel jako viaken kkl USB a nie ross-tech??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia. w stacjonarnym PC działało wszystko tak jak trzeba tylko znudziło mi sie noszenie kompa z domu do garażu:) wiec skobinowałem laptopa. połaczyłem kabel zaistalowałem VCDS i przez przypadek sterowniki od Ross-Techa :wallbash:

no i teraz jest lipa bo jak podłacze go do stacjonarnego kompa to widzi jako Ross-Tech :kwasny: da sie wrócić zeby spowrotem wrócił do Viaken KKL USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie własnie pokazało się tez tak i gitra, a kabel działa czy nie?

chyba ze polaczyles sie z netem przez przypadek, tak jak ja kiedys i musiałem go robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łaczyłem sie z netem bo w laptopie go nie mam ( chyba na szczeście:)) kabla nie sprawdzałem bo bałem sie podłączać do auta. to mówisz ze bedzie normalnie działał?? nie ma znaczenia czy widzi go jako ross-tech a nie viaken kkl USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na podłączonym kabelku do laptopa nie musi być podłączony do autka połączyć się jeśli wyświetli komunikat że widzi kabelek tylko nie połączył się z samochodem będzie ok jeśli zasygnalizuje błąd czeka cię naprawa tak jak na początku wątku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel system widzi ale nie moge sie połaczyć z samochodem bo nie mam stworzonego wirtualnego portu COM i VAG-COM go nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem się w posiadaniu najprawdopodobniej uszkodzonego kabla CAN - Chiński klon VAG 106. Znalazłem procedurę naprawy, inną niż w pierwszym wątku, jednak potrzebuję do tego programatora do układów GAL. Pytanie i prośba czy jest na forum ktoś z okolic Warszawy, kto posiada taki programator i jest w stanie mi przeprogramować układ? Wsad posiadam. Prośba o kontakt na PW.

Procedura naprawy poniżej, nie jest wprost przedstawiona, ale po przeczytaniu wiadomo co trzeba zrobić:

http://garageforum.co.uk/forum/149-vag-group/16017-clone-vag106-firmware-problem.html

żeby widzieć wszystkie obrazki trzeba się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...