Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 BLB] Umierający BLB i swap ale na co?


Waldemar1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja audiczka po wczorajszych oględzinach(demontaż miski i weryfikacja koła na wale) - wytarte zęby i duże luzy na w wałku wyrów......Nie dość że w/w wada dopadła moje autko to na dodatek w przeciągu 14 miesięcy od kupna samochodu wyszło parę innych usterek "rzeczy do wymiany"

Na początku zauważyłem szarpnięcia i dziwne odgłosy silnika w okolicach 1800-2000rmp.Po diagnozie stwierdzono że 3 pompo wtryski są do wymiany lub regeneracji.Nie zdecydowałem się na naprawę bo skończyła się kasa na auto i narodziły mi się dwaj JUNIORZY Rafałek i Konradek.Wiadomo jak to pierwsze pociechy i od razu dwie były i są wydatki więc wtedy pohamowałem się z naprawami samochodu.Na dzień dzisiejszy chłopcy mają się coraz lepiej a moja czwarta miłość podupada.Zdecydowałbym się na swap silnika ,ale proszę o poradę na jaki motor (typ silnika) postawić? Wiem że pompo wtryski idą do regeneracji rozrząd oraz kompletne sprzęgło mam już zakupione (jeszcze przed narodzinami dzieci).Chciałbym dodać że w/w swap chciałbym wykonać we własnym zakresie w swoim garażu.Panowie oraz Panie którzy jesteście w stanie podpowiedzieć pomóc PROSZĘ o POMOC.Do wydania poza pompowtryskami mam 4tyś zł na silnik.+ koszta uszczelek itd.Pompki oddam do regeneracji.

Ps. Autko ma najechane 178tyś i skrzynię 6 manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego było już nie raz o tym , nawet masz podwieszony temat :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat swapa na BKD akurat przeczytałem i jestem podziwu dla osób które jako pierwsze się zdecydowały.(dzięki za link).Nie jestem bywalcem internetowym i nie mam obeznanie co do wyszukajki więc proszę o wyrozumiałość.Mam pytanie na jakich pompkach pracuje BKD (z allegro wnioskuję że jest kilka rodzai) i czy jak się zakupi z innymi pompkami to będę w stanie np.odpalić auto i bez obaw dojechać np 100 kilometrów do kogoś kto jest w temacie o "strojeniu adaptacji ?

Jakie uszczelki-uszczelnienia zakupić? kolektory?chodzi mi o te podstawowe podstawowe?

Czy podejdzie turbo od BKD albo inaczej czego nie demontować przy swapie?

Najważniejsze Ma ktoś coś pewnego??? poza allegro? chodzi o motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat swapa na BKD akurat przeczytałem i jestem podziwu dla osób które jako pierwsze się zdecydowały.(dzięki za link).Nie jestem bywalcem internetowym i nie mam obeznanie co do wyszukajki więc proszę o wyrozumiałość.Mam pytanie na jakich pompkach pracuje BKD (z allegro wnioskuję że jest kilka rodzai) i czy jak się zakupi z innymi pompkami to będę w stanie np.odpalić auto i bez obaw dojechać np 100 kilometrów do kogoś kto jest w temacie o "strojeniu adaptacji ?

Jakie uszczelki-uszczelnienia zakupić? kolektory?chodzi mi o te podstawowe podstawowe?

Czy podejdzie turbo od BKD albo inaczej czego nie demontować przy swapie?

Najważniejsze Ma ktoś coś pewnego??? poza allegro? chodzi o motor

Jesli wymienisz wszystkie 4 pompki to nie trzeba przepisywac softu. Turbo nie pasuje od BKD bo jest od motoru poprzecznego. Zanim przystapisz do działania zastanów się ile chcesz jeżdzić autem i ile zrobisz przez ten czas kilometrów. Bo jeśli masz zamiar zrobić około 50 tyś a nie leją twoje pompki i nie masz peknietej głowiucy to napraw dół i zapomniaj o problemie. Inwestycja w BKD ma sens jak zrobisz autem min 150tys i chcesz dłużej pojeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldemar zadzwoń do mnie na nr 502052492, a wytłumaczę Ci wszystko krok po kroku jak masz zrobić, żeby się nie narobić i nie mieć już problemu BLB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldemar zadzwoń do mnie na nr 502052492, a wytłumaczę Ci wszystko krok po kroku jak masz zrobić, żeby się nie narobić i nie mieć już problemu BLB.

jaro4444 a jaki koszt takiego spokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedi jesteś konkretnie zdecydowany czy tylko pytasz orientacyjnie?

Jak konkretnie zdecydowany to poszukaj tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b7_bpw_felerny_imbusik_zabierak_pompy_olejowej-t54160.0.html;msg1412285#msg1412285

W BLB robi się to analogicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedi jesteś konkretnie zdecydowany czy tylko pytasz orientacyjnie?

Jak konkretnie zdecydowany to poszukaj tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b7_bpw_felerny_imbusik_zabierak_pompy_olejowej-t54160.0.html;msg1412285#msg1412285

W BLB robi się to analogicznie.

jaro 4444 hmm,zainteresowany ale sam tego nie zrobie a koszty jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poszukać i zycie staje się piękniejsze :cool1:

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_swap_uszkodzonego_silnika_blb_na_bkd-t73643.0.html

przykładowe koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek prostszą metodą. Jeśli blok, głowica i pompki sprawne to można to ogonić mniejszymi kosztami i mniejszym zakresem prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym nie zmienial silnika wymien sam naped pompy olejowej i tyle po co sie pchac w wymiane motoru dla mnie to glupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tu pisal ze mozna tez kupic zestaw w postaci lancuszka imbusika i napinacza

Rakud29 wybacz ale dwa posty wcześniej pytasz gdzie kupić i jakie części do naprawy, a teraz już oceniasz co jest głupotą a co nią nie jest. Widzę szalony postęp edukacyjny u Kolegi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odzewu z mojej strony,ale jednak opcja swapa troszke zamarła.Nie chodzi o opcje że nie nmożna.. ale troszkę się boje tylko jednego że mi zabraknie funduszy.Na obecną chwilę motorek i dzie wyrwać do 4tyś ale nikt z czterech osób(sprzedających) nie wie jakie pompki posiada w/w motor. oraz przebiegu nie gwaratuje .....Wiadomo jak się posiada takie auto to wydatek 5-9 tyś nie koszta ,ale dla mnie to nawet 100zł to spory wydatek.D Pana @jaro4444 na pewno się odezwę nom chyba żę nie przeszkadza np. jakbym zadzwonił w niedzielę po południu to nawet jutro bym zadzwonił.Trochę mi sie koszta skruciły na regeneracje pompek i kurcze boje się zapodać kupe kasy na coś z czego nie mam gwarancji.

Teraz mam pytanie do znawców w szczególności do Pana @jaro4444?.Jak by wyglądała np opcja podmiany na przykład wału korbowego (cały zestaw z panewkami) chodzi o "używkę" na nowe mnie już nie stać"?Potrzebuje opcji jak najtańszej! i w miare pewnej

A i jeszcze takie pytanie jakbym miał inne wtryski (pompowtry...) to jest możliwość odpalenia auta na nich i dojechania di np....speca w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tu pisal ze mozna tez kupic zestaw w postaci lancuszka imbusika i napinacza

Rakud29 wybacz ale dwa posty wcześniej pytasz gdzie kupić i jakie części do naprawy, a teraz już oceniasz co jest głupotą a co nią nie jest. Widzę szalony postęp edukacyjny u Kolegi...

kolego dlaczego sie czepiasz to jest moje zdanie koszt wymiany silnika to okolo 5 tys i kupujemy kota w worku wiec nie lepiej zrobic swoj silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dlaczego sie czepiasz to jest moje zdanie koszt wymiany silnik

lepiej tylko po co go robic na rozwiazaiu ktore dalej jest trefna jak mozan wyeliminowac wysztkie jego bolaczki tanszym kosztem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...