Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AMB] Problem po chipie z gazem-pomocy


Gość otfwebd

Rekomendowane odpowiedzi

nie dawno nabyłem a4 1.8t quattro 170ps i założyłem gaz oraz z chipowałem do ok 250 ps

i mam problem z gazem na początku brakowało mocy powyżej 2500 obrotów a teraz jest problem z napięciem, padały cewki i świeci check

W innym warsztacie powiedzieli żebym zmienił gazownika bo coś pochrzanili:)

Auto prawie cały czas tam stoi i ciągle coś robią-a to zmienili węże na grubsze teraz dali droższą i szybszą listwę powyżej 300km a teraz znów dali lepszy reduktor i znowu źle... czy ktoś miał taki problem??bo widzę że po prostu oni nie wiedzą co jest i szukają dziury w całym i naciągają mnie na świece cewki które oni pewnie palą

a za niedługo każą mi auto pomalować bo ma czarny kolory a ma być decayed biały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś zrobić na odwrót najpierw chip a potem gaz, moim zdaniem to teraz pewnie masz większość instalki za słabej do tej mocy (chociaż nie chce mi się wierzyć że z samego chipa masz tyle mocy), poza tym muszą Ci na pewno mapę przerobić pod ten program, a z tego co mówisz to skoro oni nie wiedzą co zrobić żeby gaz był dostosowany pod tę moc to rzeczywiście zmień gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik powiedział że nie ma problemu zrobię chipa przyjadę i zmienia mapę i finisz a tu nie tak łatwo

A wszystkie podzespołu takie jak listwa reduktor wtryskiwacze dali niby do 300km

teraz właśnie parę minut temu zmienili świece po to był biby powód ale okazało się że coś znów nie tak

co jadę tam mówią że to na pewno TO po wymianie twierdzą że jednak tamto hehe

no kupa śmiechu

inny gazownik się śmieje i mówi że ostro coś poknocili bo chip to żaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień gazownika, lepiej szybciej bo zapłacisz jak za dwie instalcje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zmień gazownika i to czym szybciej tym lepiej bo tamci nie znają na temacie i szukają na oooooślep co może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podaj setup LPG bo bardzo chciałbym poznać reduktor i listwę wtryskową (4 garki) na 300KM, a tak na marginesie wtryski wymienili na szybsze hmmmmmm a powini na wydajniejsze jak już, podaj dokładne komponenty instaliki bez tego nic nie wiadomo i podstawowe pytanie bo ja aż tak się nie znam na mocach jakie można osiągnąć z 1.8T czy program zapętla wtryski benzynowe? bo jeśli tak to końcówka obrotomierza tylko na benzynie albo zmiana programu na taki co niezapetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwę mam w aucie a auto jeszcze u nich ale za pare godz.odbieram bo niby coś poprawili

powtarzam jeszcze raz że wymienili listwe na lepszą wtryskiwacze na lepsze i reduktor na lepszy

nazwę podam za parę godzinek pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma gaz do tego, że cewki Tobie poleciały? A próbowałeś zacząć "od początku", to znaczy poszukać przyczyny przy sposobie chipowania?

A czy gazownicy po zamontowaniu instalacji przejechali się z Tobą przy podpiętym kompie? I czy na podstawie tego "skalibrowali" instalację?

Kiedyś też miałem problem ze swoja instalacją, ale jak instalatorzy odpowiednio połączyli przewody przy reduktorze to problem sam się rozwiązał. Ale, żadnych problemów z elektroniką nie miałem przez źle skonfigurowany gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdzą autem juz od 3 dni bo tam stoi

właśnie czekam na odbiór a czy będzie lepiej nie wiem

nie jestem specem od gazu więc to nie moja działka żebym w tym grzebał tym bardziej że sie nie znam

co mają cewki do gazu nie wiem:)

cos pewnie żle podpieli ale nie wiem

a kalibracje robili sto razy objaw był taki że auto jeżdzi ale jak się kopnie to traci moc blokuje i znów tnie hmmm no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otfwebd

auto odebrałem ale jest poracha:)

mój silnik to AWM którego tu nie ma a czemu??

co do reduktora to guanter i listwa matrix

auto słabe dużo pali ogólnie masakra

a czy ten reduktor i listwa sa dobre tak jak powiedzieli??

Jutro jadę wymontować jak nie to sąd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odebrałem ale jest poracha:)

mój silnik to AWM którego tu nie ma a czemu??

co do reduktora to guanter i listwa matrix

auto słabe dużo pali ogólnie masakra

a czy ten reduktor i listwa sa dobre tak jak powiedzieli??

Jutro jadę wymontować jak nie to sąd:)

kolego jedz włóż porządną instalkę do tego auta ...

ja polecam BRC seq 24 , napisane masz w drugim wątku co i jak :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka z tymi gazownikami mam nadzieję że wszystko skończy się bez problemowo dla Ciebie kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrikos28 żadne BRC !!! wtedy to już od 2tyś będzie na benzynie jeździł.

otfwebd a jaki matrix? jakiej średnicy dysze? jaki masz sterownik LPG, ja bym tego reduktora tu nie założył tu. daj jakaś poglądową fotkę z pod maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otfwebd

ojej nie wiem jakie dysze listwa jest srebrna nazwe podam jutro a zdjęcie nic nie da bo mało widać tylko listwę w sumie[br]Dopisany: 02 Marzec 2010, 01:22_________________________________________________

Porażka z tymi gazownikami mam nadzieję że wszystko skończy się bez problemowo dla Ciebie kolego

dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak seria HD tego matrixa to ok ale ogólnie to foto nawet jak listwę tylko widać to może trochę powiedzieć bo ty nawet nie wiesz czego szukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...