Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chciałbym otworzyć jakiś interesik, poradźcie coś..


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów i koleżanki :hi:

mam takie zapytanie do was, zastanawiałem się nad jakimś małym handelkiem na targowiskach u siebie na południu, chciałem w kobiece ciuchy się wdrożyć i tym pohandlować.....

I tu mam do Was zapytanie, czy możecie coś podpowiedzieć, gdzie najlepiej sie zaopatrzyć w towar, na co postawić, może ktoś z was ma jakieś rady którymi mógłby się podzielić i jakoś mi podpowiedzieć nowicjuszowi.

Za wszystko i za wszystkie rady wielkie podziękowania :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko teraz się na czymkolwiek dorobić

dookoła za duuuuużo konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko teraz się na czymkolwiek dorobić

dookoła za duuuuużo konkurencji

jak tak będą wszyscy patrzeć to konkurencja zawsze będzie się dorabiać :gwizdanie:

sam myślałem nad jakimś interesikiem, ale bardziej chodziło by mi o jakiś bar, pizzerie lub coś w tym stylu. ogólnie chciałem wziąć jakiś kredyt dla osób w moim wieku zakładających firmę i bodajże gdy utrzymam się przez rok to nie trzeba go spłacać? ktoś wie coś więcej na ten temat?

Góral.tz Ty też masz na myśli otworzenie działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dofinansowanie otworzenia działalności gospodarczej. dostajesz ok 17 tys zł na otworzenie ( komputer, wyposazenie itp ) masz utrzymac firme przez rok i nie zwracasz ani grosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żeby dostać jakąś większą sumę co trzeba zrobić? np. przy otwarciu pizzeri na zakup pieca i innych rzeczy...

a gdy otworzył bym działalność z kimś to oboje byśmy mogli dostać taka samą sumę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtedy mozesz sie starac o dofinansowanie ale z programow unijnych..wieksze kwoty ale i wieksze wymagania.. jest tez dofinansowanie np. na otwarcie nowego miejsca pracy ale szczegolow nie znam.... a co do spolki i dwoch dofinansowan watpie bo moj brat tak myslal zrobic ale w koncu otworzyl 2 dzialanosci ze wspolnikiem i jeden kupil np. młotek a drugi wiertarke i maja cale wyposazenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko teraz się na czymkolwiek dorobić

dookoła za duuuuużo konkurencji

jak tak będą wszyscy patrzeć to konkurencja zawsze będzie się dorabiać :gwizdanie:

sam myślałem nad jakimś interesikiem, ale bardziej chodziło by mi o jakiś bar, pizzerie lub coś w tym stylu. ogólnie chciałem wziąć jakiś kredyt dla osób w moim wieku zakładających firmę i bodajże gdy utrzymam się przez rok to nie trzeba go spłacać? ktoś wie coś więcej na ten temat?

Góral.tz Ty też masz na myśli otworzenie działalności?

tak własnie o takim handelku myślałem, niby konkurencja duża ale w sumie gdzieś ta konkurencja się zaopatruje, a mógłbyś rozwinąć temat tej kasy skąd to można wyrwać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkich info udziela ci w urzedzie pracy... a co w Limanowej Pizzeri w rynku za mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego w urzędzie pracy trzeba się dowiedzieć, bodajże gdy jest się osobą bezrobotną to też ma jakieś znaczenie, nic więcej się nie dowiadywałem ponieważ namawiam jednego znajomego, aby spróbować we dwoje... wiem tylko właśnie to o czym była mowa wcześniej tylko po prostu myślałem że bedzie to znacznie większa suma niż ok. 17tys. :confused4:

a nie orientuje się ktoś czy przy otwieraniu jakiegoś lokalu koszty remontu, wykończenia itp. można podciągnąć pod ten kredyt? bo z tego co się orientuję to za wyposażenie zwracają kasę...

Góral.tz co do Twojego handlu to właśnie największym problemem jest chyba ten zakup różnych ciuchów... chyba że znasz jakieś hurtownie, a tam wiadomo upusty będą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ być bezrobotnym zeby dostac to dofinansowanie. Program ten ma na celu pomoc osobie bezrobotnej w otwarciu działaności gospodarczej. Jeśli masz jakas firme remontową która wystawi Ci FV na usluge remontu miejsca gdzie bedziesz chcial miec swoj interes to jest to tak samo traktowane jak zakup biurka itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko teraz się na czymkolwiek dorobić

dookoła za duuuuużo konkurencji

jak tak będą wszyscy patrzeć to konkurencja zawsze będzie się dorabiać :gwizdanie:

sam myślałem nad jakimś interesikiem, ale bardziej chodziło by mi o jakiś bar, pizzerie lub coś w tym stylu. ogólnie chciałem wziąć jakiś kredyt dla osób w moim wieku zakładających firmę i bodajże gdy utrzymam się przez rok to nie trzeba go spłacać? ktoś wie coś więcej na ten temat?

Góral.tz Ty też masz na myśli otworzenie działalności?

tak własnie o takim handelku myślałem, niby konkurencja duża ale w sumie gdzieś ta konkurencja się zaopatruje, a mógłbyś rozwinąć temat tej kasy skąd to można wyrwać??

szmatki - warszawa/łódź :good: ewentualnie czechy bądź chiny :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

możesz się też starać o dofinansowanie na rozwój własnej działalności z funduszy unijnych (brat dostał 45 tys..).musisz sobie wejść na stronki poświęcone tej tematyce http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ ,może akurat są w twojej okolicy jakieś nabory konkursowe, bo można więcej kasy wyciągnąć niż z urzędu pracy :>

a co do dofinansowania na otwarcie własnej działalności to gadałem akurat ostatnio w urzędzie pracy o tym z babką i stwierdziła,że właśnie teraz rozpoczynają analizować zgłoszone wnioski i przydzielać kasę (a chyba mają ograniczoną) teraz łatwiej dostać dofinansowanie a potem jak kasa będzie się kończyć będzie ciężej.

A co do remontów to jak najbardziej możesz zaliczyć to do kosztów adaptacji budynku pod działalność gospodarczą i możesz to sfinansować z otrzymanej kasy (wcześniej po prostu musisz to we wniosku aplikacyjnym zapisać, bo tam jest procentowy podział tych 17 tys. na co ile możesz wydać). najlepiej wpisz w google powiatowy urząd pracy ....(twój powiat) i tam powinieneś mieć wszystkie potrzebne info!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkich info udziela ci w urzedzie pracy... a co w Limanowej Pizzeri w rynku za mało :P

hehe pizzerie to są ale szmatki mnie bardziej interesuja :boobs:[br]Dopisany: 08 Marzec 2010, 21:29_________________________________________________

wszystkiego w urzędzie pracy trzeba się dowiedzieć, bodajże gdy jest się osobą bezrobotną to też ma jakieś znaczenie, nic więcej się nie dowiadywałem ponieważ namawiam jednego znajomego, aby spróbować we dwoje... wiem tylko właśnie to o czym była mowa wcześniej tylko po prostu myślałem że bedzie to znacznie większa suma niż ok. 17tys. :confused4:

a nie orientuje się ktoś czy przy otwieraniu jakiegoś lokalu koszty remontu, wykończenia itp. można podciągnąć pod ten kredyt? bo z tego co się orientuję to za wyposażenie zwracają kasę...

Góral.tz co do Twojego handlu to właśnie największym problemem jest chyba ten zakup różnych ciuchów... chyba że znasz jakieś hurtownie, a tam wiadomo upusty będą :wink4:

no właśnie świeżak jestem i z hurtownikami brak znajomości może w tej kwestii by coś pomógł :wink4: :wink4: yarel łódź to PTAK a w warszawie gdzie szukac jakiś dobrych hurtowników??

ps dziękuję wszystkim za rady i czekam na dalsze propozycje i sugestie :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezka bania z tym ruszeniem, zeby dostac dofinansowanie z urzedu pracy(do 18tys zlotych) musisz byc zarejestrowany jako osoba bezrobotna, nie mozesz odmowic urzedowi pracy jak cie wysla gdzies na jakas robote( idziesz wtedy i po prostu dogadujesz sie z "pracodawca" ze sie nie nadajesz) poza tym musisz przedstawic szczegolowy biznesplan z wyliczeniem wszystkich kosztow, dobrze zebys mial tez jakis wklad wlasny i staral sie o takie dofinansowanie na poczatku roku, ja chcialem je ogarnac w pazdzierniku i mi powiedziano ze juz cala pule na rok 2009 rozdysponowano.

z handlem ciezko, sam o tym ciagle mysle, a pracuje jako przedstawiciel w spozywce i jesli chodzi o spozywke to maly sklep nie ma racji bytu, jedynie monopolowy w jakims za***istym punkcie. co do odziezy to gdyby juz cos to walilbym tylko albo we franszyze jakiejs znanej marki, albo uderzyl z dobra!!!! najlepiej markowa, uzywana odzieza z zachodu

sam rozkminiam teraz opcje kupienia kilku bujakow(automatow do zabawy dla dzieci, gdzie sie wrzuca 2 zeta, gra muzyczka, lampki sie pala i np konik sie giba) . jakby ktos mial jakies info na taki temat to bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łódź to PTAK a w warszawie gdzie szukac jakiś dobrych hurtowników??

Do Ptaka nie jedź, zatrzymaj się kilka kilometrów wcześniej :wink4:

Poszperaj w necie trochę, są fora o tematyce która Cię interesuje.

Wsiądź w auto, przejedź się do Warszawy/Łodzi - pochodź po hurtowaniach, przejedź się na targi gdzie chciałbyś sprzedawać - porównaj ceny.

Nikt Ci tu gotowej recepty nie przedstawi, sam musisz poświęcić na to trochę czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam gościa, który kupuje kontener ciuchów z chin:)potem je sprzedaje po 20 zeta na różnych targach, jarmakach itp..ale jak mi sam mówił,to kupno w ten sposób to loteria,jeśli się nie ma człowieka który dopilnuje chińczyków przy dostawie towaru bo można dostać bardzo różne rzeczy i gatunkowo i jakościowo :confused4:

od razu mówie jak chciałem jakiś kontakt do "takiego zakupu" dostać od niego, to człowiek prawie od razu zaczął się zachowywać jakbym mu co najmniej "ojca gitarą pojechał" :kox: dużą kase z tego ma i trzęsie portkami przed konkurencją,ale sama myśl ciekawa, ja myślałem o zakupie nie ciuchów a zwykłych led`ów, żarówek, kluczy,"pierdół" jakichś elektrycznych itp.., co można by potem na allegro i po targach opychać

Góral.tz u mnie okolica to takie małe "zagłębie producentów obuwia" :wink4:jakbyś chciał wejść w handel obuwiem to przyjeżdżaj do mnie , dużo producentów i zawsze mają coś na stanie a jak nie to na zamówienie ci zrobią,pewnie z ceną też byś się dogadał a ominiesz hurtownie :cool1:a co do ciuchów to wiem, że w okolicy też są jakieś małe zakłady dziewiarskie i może bardziej by ci się opłaciła współpraca z takimi niż z hurtowniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łódź to PTAK a w warszawie gdzie szukac jakiś dobrych hurtowników??

Do Ptaka nie jedź, zatrzymaj się kilka kilometrów wcześniej :wink4:

Poszperaj w necie trochę, są fora o tematyce która Cię interesuje.

Wsiądź w auto, przejedź się do Warszawy/Łodzi - pochodź po hurtowaniach, przejedź się na targi gdzie chciałbyś sprzedawać - porównaj ceny.

Nikt Ci tu gotowej recepty nie przedstawi, sam musisz poświęcić na to trochę czasu :)

wiem wiem że nikt mi tu na tacy nie poda, ale zawsze liczyłem się z innych zdaniem i z największą przyjemnością przeczytam każdą waszą opinię, bo każda jednak coś wnosi do tematu za co :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kogoś kto szyje sukienki.. :gwizdanie:

W ilościach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam gościa, który kupuje kontener ciuchów z chin:)potem je sprzedaje po 20 zeta na różnych targach, jarmakach itp..ale jak mi sam mówił,to kupno w ten sposób to loteria,jeśli się nie ma człowieka który dopilnuje chińczyków przy dostawie towaru bo można dostać bardzo różne rzeczy i gatunkowo i jakościowo :confused4:

od razu mówie jak chciałem jakiś kontakt do "takiego zakupu" dostać od niego, to człowiek prawie od razu zaczął się zachowywać jakbym mu co najmniej "ojca gitarą pojechał" :kox: dużą kase z tego ma i trzęsie portkami przed konkurencją,ale sama myśl ciekawa, ja myślałem o zakupie nie ciuchów a zwykłych led`ów, żarówek, kluczy,"pierdół" jakichś elektrycznych itp.., co można by potem na allegro i po targach opychać

Góral.tz u mnie okolica to takie małe "zagłębie producentów obuwia" :wink4:jakbyś chciał wejść w handel obuwiem to przyjeżdżaj do mnie , dużo producentów i zawsze mają coś na stanie a jak nie to na zamówienie ci zrobią,pewnie z ceną też byś się dogadał a ominiesz hurtownie :cool1:a co do ciuchów to wiem, że w okolicy też są jakieś małe zakłady dziewiarskie i może bardziej by ci się opłaciła współpraca z takimi niż z hurtowniami

podejrzewam że każdy broni swojego dobrobytu ale jak wcześniej napisałem i tak dziękuję za takie rady i liczę się z tym że to i tak ode mnie zależy jak wiele w to włożę.

co do butów, to może w przyszłości, na razie chciałem spróbować z tymi ciuchami, a te zakłady co szyją masz jakieś namiary na strony internetowe bądź po prostu telefon?

i tak również Tobie :notworthy: :notworthy: [br]Dopisany: 09 Marzec 2010, 09:20_________________________________________________Nosfer kto????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci dać kontakt, zadzwonisz, zapytasz, może się dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...