Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Przerywa czujnik pasów bezpieczeństwa- przód.


j555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od pewnego czasu przerywa czujnik pasów bezpieczeństwa co objawia się dżwiękową syganalizacją tego problemu ( :disgust:).Ewidentnie usterka tkwi w korpusie pasów bezpieczeństwa bo po lekkim "docisnięciu" końcówki pasów problem znika-- niestety tylko na chwilę.

Pytanie: jak się demontuje gniazdo wejściowe pasów bezpieczeństwa i czy jest to "naprawialne ?

Pozdrawiam i proszę o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie pasów jest nierozbieralne.

Rozpięcie kostki pod fotelem (tej od zapięcia) eliminuje problem błędnej sygnalizacji niezapiętych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta, ale mam ten sam problem..a moje pytanie jest takie czy po rozłączeniu tej kostki poduszki będą normalnie działały? czy będzie to traktowanie tak jak gdybym nie miał pasów zapiętych? ktoś miał lub ma ten problem? Czy jest jakieś inne rozwiązanie? ja próbowałem czyścić środkiem do czyszczenia styków ale nic to nie pomogło. już miałem rozbierać "zapięcie" pasów kiedy przeczytałem tu, że jest ono nierozbieralne. :/ myślałem, że jest na jakieś zatrzaski. Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi odpowie na moje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja odgrzeję temat jeszcze raz :) u mnie jest identyczny problem jak w pierwszym poście, z tym, że w momencie gdy do korpusu pasów kierowcy wepnę pas pasażera to problem znika i czujnik się nie odzywa. Czy to może świadczyć o tym, że korpus pasów kierowcy jest ok, a problem tkwi w końcówce (tym metalowym pałąku) pasów kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne ale sprawdź czy zamki pasów są identyczne i nie poluzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie pojawił się ten sam problem, po dociśnięciu zapięcia kontrolka gaśnie, założenie pasa pasażera prawdopodobnie odciąga zapięcie w drugą strone i nie ma problemu z stykiem. Ale nie mam wiedzy czy odpięcie czujnika zapięcia pasów nie spowoduje wyłaczenia poduszki ? Czy system ma informacje o zapięciu pasów po przerwaniu obwodu, czy odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...