Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dlaczego miga panel klimatronika ?


andrzeas

Rekomendowane odpowiedzi

dla czego miga panel a po minucie przestaje dodam ze nie steruje klapami cieplego powietrza sprezarka dziala ipo ustawieniu temperatury chlodzi wystepuje blad czujnik temperatury cieczy chlodzacej silnika dodam ze wszystkie czujniki byly juz sprawdzane jesli moze ktos pomoz to prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel miga bo pewnie gdzieś są popękane luty, albo cos sie dzieje z zasilaniem do panelu, a co do reszty, to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak.

Panel miga bo prawdopodobnie są popękane luty i w pewnym momenci stracił zasilanie. Powoduje to utratę kodowania sterownika. Procedura jest taka. Wykasować błądy (usunąć ich przyczynę), przeprowadzić procedurę kodowania sterownika. Wtedy przestanie migać i będzie wszystkim poprawnie sterował.

Napisz jaki masz silnik, jaki kompresor klimy to dostaniesz kodowanie odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pet3r ze lubisz ta wersie audi ja tez sie w niej zakochalem ale po miesiacu jak musialem dolozyc 4 tysace to wszysto mi przeszlo a wracajc do panela to czy moge przelozyc sam wyswietlacz lub tyl bo posiadam drugi panel ktory nie zalancza sprezarki motor w mojej auditcze 26v6 quatro pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powie ze to wcale nie musza byc popekane :razz: Ja tez mialem podobne objawy, tylko ze mi caly czas miga. Mechanik powiedzial ze migajac wskazuje jakis blad. U mnie cos jest z ukladem odmrazania przedniej szyby. Mechanik mi ten blad wykasowal i jak narazie nie mruga, ale po wlaczeniu odmrazania znowu zacznie mrugac :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powie ze to wcale nie musza byc popekane :razz: Ja tez mialem podobne objawy, tylko ze mi caly czas miga. Mechanik powiedzial ze migajac wskazuje jakis blad. U mnie cos jest z ukladem odmrazania przedniej szyby. Mechanik mi ten blad wykasowal i jak narazie nie mruga, ale po wlaczeniu odmrazania znowu zacznie mrugac :neutral:

może świece żarowe padły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to nie luty!!

Panel cały mruga (równomiernie), nie jedno okienko i po około minucie się stabilizuje- zgadza się ??

Kiedyś znajomy miał na oku A6 i tam też się tak działo.

W ASO i we Wrocławiu i w Jeleniej Górze potwierdzili to samo że to jest jakaś awaria u wkładzie klimatyzacji (nieszczelność, zacięta klapa, itp..) najlepiej trzeba sprawdzić czy ruszają się wszystkie silniczki i klapy (odkręć schowek i wszystko widać - było już na forum) i szczelność klimy a dopiero wtedy poprzez vag-a usunąć błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to nie luty!!

Panel cały mruga (równomiernie), nie jedno okienko i po około minucie się stabilizuje- zgadza się ??

Kiedyś znajomy miał na oku A6 i tam też się tak działo.

W ASO i we Wrocławiu i w Jeleniej Górze potwierdzili to samo że to jest jakaś awaria u wkładzie klimatyzacji (nieszczelność, zacięta klapa, itp..) najlepiej trzeba sprawdzić czy ruszają się wszystkie silniczki i klapy (odkręć schowek i wszystko widać - było już na forum) i szczelność klimy a dopiero wtedy poprzez vag-a usunąć błędy.

A co ja napisałem. Usunąć błędy i zakodować ponownie. Skasowanie błędu z pamięci sterownika to nie jest jego usunięcie. Najpierw usuwa się przyczynę a potem skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dotychczasowym panelu tym który miga, nie steruje klapami, nawiew jest tylko przez kratki ale załancza sprężarkę i chłodzenie działa.Klimatyzacja działa. Po zmianie panelu wychodzi błąd czujnika dachu całkiem inny błąd niż w poprzednim panelu.Ten panel steruje klapami, wszystkie klapy działają natomiast nie załancza sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powie ze to wcale nie musza byc popekane :razz: Ja tez mialem podobne objawy, tylko ze mi caly czas miga. Mechanik powiedzial ze migajac wskazuje jakis blad. U mnie cos jest z ukladem odmrazania przedniej szyby. Mechanik mi ten blad wykasowal i jak narazie nie mruga, ale po wlaczeniu odmrazania znowu zacznie mrugac :neutral:

może świece żarowe padły ??

To na pewno nie byly swiece zarowe... Teraz juz nie pamietam co dokladnie, chyba jakies silniczki. Mechanik powiedzial, ze ta czesc mozna kupic tylko oryginalna z Audi i kosztuje kupe kasy. Calkowita naprawa wyszlaby cos ok 1000zl, poniewaz trzeba spuscic jeszcze freon :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak.

Panel miga bo prawdopodobnie są popękane luty i w pewnym momenci stracił zasilanie. Powoduje to utratę kodowania sterownika. Procedura jest taka. Wykasować błądy (usunąć ich przyczynę), przeprowadzić procedurę kodowania sterownika. Wtedy przestanie migać i będzie wszystkim poprawnie sterował.

Napisz jaki masz silnik, jaki kompresor klimy to dostaniesz kodowanie odpowiednie.

Napisałeś że to luty popękane. a pytanie czy się zgadza że mruga i się po około minucie stabilizuje, nie było do ciebie :) tylko do autora postu. wyluzuj :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez climatronic miga - przygasa na chwilke i znow sie swieci pelnia mocy - tylko w momencie jak mam zaswiecone swiatla ...jak jezdze bez to jest ok...zaswiecam swiatla i czasami (dosc czesto lecz raczej nie w rownych interwalach czasu) miga. Przygasa i swieci...jade....znow przygasnie i swieci...jade ,jade, jade ...i znow przygasa :???:

Czyzby zimne luty :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

kupiłem audi i panel migał, ale klima działała, i dmuchała fajnie. Ale dziś przestała dmuchać , spręzarka chodzi, klima nabita, nie mogę zmienić nawiewu a ni na srodek, ani na góre, czy dól. wyczytałem już tu że są za to odpowiedzialne jakieś silniczki. jestem nowicjusz , jak mozecie mi pomóc to powiedzcie coś blizej, jak to mam naprawić. chyba się w kopalem z ta klimą :-(

filtr przeciwpyłkowy wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...