Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wysoka temperatura podczas postoju


kuba15-81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy mam pytanie... dzisaj przejechałem odcinek 80 kilometrów na blacie podczas jazdy wskazówka pokazuje 90 stopni .... przy około 60 kilometrach zauwazylem ze na postojach wzrasta mi temp do około 100 C i jak ruszam to za jakiś czas znów 90 C.... czy to normalne ze podczas postoju tak może wzrosnąć temp?? czy moze coś nie tak z wentylatorem chłodnicy..?? dodam ze termostat wymieniany miesiąc temu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokładnie temperaturę ale Vag-iem

prawdopodobnie czujnik wody do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie termostat raczej nie wymieniłem go miesiąc temu na Wahlera i wszystko ok... dodam że na postoju jak mi skoczyła temp do 100 stopni mignęła mi przez moment kontrolka oleju ...a moze to czujniki g2/g62?? albo czujnik wentylatora?? przy 100 stopnia wentylator powinien się chyba załączyć na szybsze obroty prawda? sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie termostat raczej nie wymieniłem go miesiąc temu na Wahlera i wszystko ok... dodam że na postoju jak mi skoczyła temp do 100 stopni mignęła mi przez moment kontrolka oleju ...a moze to czujniki g2/g62?? albo czujnik wentylatora?? przy 100 stopnia wentylator powinien się chyba załączyć na szybsze obroty prawda? sam już nie wiem...

Tak dokładnie, sprzęgło wiskotyczne wtedy powinno się zasprzęglać przez co wentylator powinien się szybciej kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw Vag, potem gdybanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy czasami nie masz zapchana chłodnice mój szfagier tak miał rosła mu temperatura na postoju a jak jechał to spadała i miał zapchna chłodnice co ledwo płyn nadorzała chłodzic na postoju zobacz chłodnice rozbierz przewody i wlej wody zobacz jak jest spywalnosc wody w chłodnicy :hi:[br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 12:40_________________________________________________albo kupiłes nie orginalny termostat i szfakuje ale cóz w polsce ciezko dobre rzeczy znalesc zeby był orginalne włacz na moj terenie heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez obstwiam ze termostat do wymiany najlepiej doluz pare zloty i kup valeo albo boscha :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klient pisał że wymienił termostat !!

Ja mam ten sam problem i dzisiaj jestem umówiony do gościa i się okaże co i jak

wentylator kręci się cały czas ale nie załącza się (najprawdopodobniej visko)

a ty rozwiązałeś problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat kupiłem Wahlera wiec raczej powinien być chyba wporządku... wczoraj wróciłem z Kalisza (z przyczepką) na postojach temp dochodziła do 105 stopni i jak ruszałem sukcesywnie spadała do 90 :/ , sprawdziłem zbiorniczek przy tej temp. dało się dotknąć i na pewno nie miał tyle stopni..kabel górny też dało się dotknąć.... we wtorek podpinam sie pod Vaga i zobaczymy co się dzieje.... zastanawiam się jeszcze nad zapowietrzonym układem .... bo przy wymianie termostatu nic w sumie

nie odpowietrzałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam to samo po nocy odpalam w domu chodzi motor okolo 5 minut na postoju potem jazde 20 km i temp nie rosnie gasze silnik pod sklepem na jakies 10 20 minut przychodze odpalem auto temp okolo 70stopni ruszam i po przejrchaniu 1km spada na pierwsza kreske czyli 50 stopni o co tu chodzi a zima moge zapomniec o 90stopniach no chyba ze jade autostrada to mam 90 stopni staje na bramkach i po chwili spada do 70 stopni o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat. U mnie tak samo temp na postoju wzrasta a podczas jazdy spada do 93 ale w korkach rosnie do 98 stopni. Vag nic nie pokazuje , kupilem nową oryginalna wiskoze (500zł) , odpowietrzyłem układ , pompa wody i termostat wymieniony na oryginalne rok temu przy wmianie rozrzadu , wymieniłem czujnik w chlodnicy ten od załaczania awaryjnego wentylatora i troszke sie poprawiło ale nadal przy postoju temperatura rosnie do 100 a nawet do 110 stopni.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest awaryjny wentylator tylko wentylato chłodnicy klimatyzacji, spusc wode i zelj od nowa wymien czyjnik temp plyny na orginalny nie ze sklepu tylko z aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam to samo po nocy odpalam w domu chodzi motor okolo 5 minut na postoju potem jazde 20 km i temp nie rosnie gasze silnik pod sklepem na jakies 10 20 minut przychodze odpalem auto temp okolo 70stopni ruszam i po przejrchaniu 1km spada na pierwsza kreske czyli 50 stopni o co tu chodzi a zima moge zapomniec o 90stopniach no chyba ze jade autostrada to mam 90 stopni staje na bramkach i po chwili spada do 70 stopni o co tu chodzi

sprawdz Vag-iem dokłądnie jak to wygląda

prawdopodobnie termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...