Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 21.04.2024r godz.16.00 - parking LPNT


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już puertoss wspomniał o mej skromnej osobie to nie wypada sie nie przywitać w społeczności lubelskiej :hi:

ktos Ty? :>

maniek krawężnik...... mańka nie znasz??? coś ty do późna w pracy siedział???? :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak już puertoss wspomniał o mej skromnej osobie to nie wypada sie nie przywitać w społeczności lubelskiej :hi:

ktos Ty? :>

maniek krawężnik...... mańka nie znasz??? coś ty do późna w pracy siedział???? :polew: :polew: :polew:

Panie kierownik coś Ci zle z oczóf paczy :blink::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasu nie miałem bo też byś miał kaprawe :gwizdanie:

hi hi :hahaha: i mialbym wyjebane na polmetrowa zaspe pod garazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasu nie miałem bo też byś miał kaprawe :gwizdanie:

hi hi :hahaha: i mialbym wyjebane na polmetrowa zaspe pod garazem

zdecydowanie :beach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasu nie miałem bo też byś miał kaprawe :gwizdanie:

hi hi :hahaha: i mialbym wyjebane na polmetrowa zaspe pod garazem

zdecydowanie :beach:

na na swoja zaspe tez mam juz wyjebane :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już puertoss wspomniał o mej skromnej osobie to nie wypada sie nie przywitać w społeczności lubelskiej :hi:

ktos Ty? :>

Kto jestem?? Hmmm... Szczęśliwy posiadacz Audi A4 borykający się czasem z niesfornym samochodem :wink4: Ale tak czy siak nie zamienił bym na żaden inny :evil:

No może na taki z większą ilością kucyków i napędem Quattro :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już puertoss wspomniał o mej skromnej osobie to nie wypada sie nie przywitać w społeczności lubelskiej :hi:

ktos Ty? :>

Kto jestem?? Hmmm... Szczęśliwy posiadacz Audi A4 borykający się czasem z niesfornym samochodem :wink4: Ale tak czy siak nie zamienił bym na żaden inny :evil:

No może na taki z większą ilością kucyków i napędem Quattro :cool1:

AKN? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że jak mnie puertoss przewiózł swoim AKN z Q to byłem pod dużym wrażeniem :naughty:

Myślałem raczej nad B5 powiedzmy AFN z Q i zawirusować i wtedy już by mi wystarczyło na jakiś czas :slina: Bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :gwizdanie: Jak się przesiadłem z mojego starego Golfa MK2 1,4 LPG to byłem ujarany jak dziecko jak ja mu gaz a on wciska :evil: No a teraz przydało by się coś lepsiejszego :mysli: Ale jak od razu walnę sobie coś naprawdę mocnego to gdzie potem podążać?

Poza tym jestem trochę kasą ograniczony więc się zobaczy co się uda wymodzić może w niedalekiej przyszłości :rolleyes:

Teraz moim głównym marzeniem jest doprowadzić mojego poczciwego AFN do dobrego stanu a potem będę myślał o rozwoju :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że jak mnie puertoss przewiózł swoim AKN z Q to byłem pod dużym wrażeniem :naughty:

Myślałem raczej nad B5 powiedzmy AFN z Q i zawirusować i wtedy już by mi wystarczyło na jakiś czas :slina: Bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :gwizdanie: Jak się przesiadłem z mojego starego Golfa MK2 1,4 LPG to byłem ujarany jak dziecko jak ja mu gaz a on wciska :evil: No a teraz przydało by się coś lepsiejszego :mysli: Ale jak od razu walnę sobie coś naprawdę mocnego to gdzie potem podążać?

Poza tym jestem trochę kasą ograniczony więc się zobaczy co się uda wymodzić może w niedalekiej przyszłości :rolleyes:

Teraz moim głównym marzeniem jest doprowadzić mojego poczciwego AFN do dobrego stanu a potem będę myślał o rozwoju :good:

zrób mu program, na miesiąc będzie wciskał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program chyba będzie na wiosnę bo teraz i ta moc i moment jest aż za duży na takich drogach jak dziś :wink4:

Ale w takie dni jak teraz to bardziej niz mocy brakuje mi Quattro no ale cóż poradzisz.

Dobrze że diesele mają jakiś tam system który pomaga gdy koła się ślizgają to ja niby ośka a wyjeżdżam z zasp (jeśli nie zawisnę) a inni się kopią :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program chyba będzie na wiosnę bo teraz i ta moc i moment jest aż za duży na takich drogach jak dziś :wink4:

Ale w takie dni jak teraz to bardziej niz mocy brakuje mi Quattro no ale cóż poradzisz.

Dobrze że diesele mają jakiś tam system który pomaga gdy koła się ślizgają to ja niby ośka a wyjeżdżam z zasp (jeśli nie zawisnę) a inni się kopią :evil:

mają jakiś system? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałem jeszcze kiedyś o tym.

Tzn nie wiem dokładnie jak ale gdzies na forum audi 80 mówili o tym że w TDI to było i to z jakąś specjalna serią sterownika ABS i wydaje mi się że własnie to jest juz standardem w A4 choć może bajki opowiadam. Ale faktycznie coś takiego zaobserwowałem.

A działa to całkiem fajnie jak koło któreś się uślizguje (ale to działa chyba tylko przy dość wolnych obrotach silnika) to słychać podobne terkotanie jakby działał ABS i zaobserwowałem że jakby mechanizm róznicowy był jakoś blokowany bo zaczynaja równo oba koła ciągnąć a nie to co ma lżej.

Ale mówie to działa chyba tylko przy ruszaniu bo pare razy mi się to tez działo jak ruszałem szybko gdzieś na skrzyżowaniu gdzie był piach i koło zabuksowało po czym było takie terkotanie szybko wystartował.

Może jakoś sterownik ABS tym steruje.

Jeśli rozjaśniłem to :good: a jak nie to prosze o pytania. Znawcom nie jestem wiec sorki za chaotyczny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego wlącznika od tego ani chyba w wyposarzeniu nie było wspomniane. Pozatym było ESP w ośce?

Po drugie jak o tym czytałem to jakoś inaczej to nazywali. Jak znajde to dam znac.

Ale naprawde fajna sprawa to coś :naughty:[br]Dopisany: 30 Listopad 2010, 16:25_________________________________________________

No i znalazłem :naughty:

Nazywa się to EDS i jest to można nazwać dodatkowa opcja ABSu.

A dokładniej można przeczytac tutaj:

http://www.audi80.pl/80-b4-20-abs-edsco-to-jest-ten-eds-vt3333.htm

http://www.audi80.pl/b4-19-tdi-1z-montaz-pompy-abs-z-funkcja-eds-vt36959.htm?highlight=sterownik+abs

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic229376.html

Z tym że to powinno się właczac np przy podjazdach pod górke jak koło zaczyna boksować ale u mnie chyba nie zawsze się włacza ale i tak jestem happy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...