Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Prawidłowa temperatura przełączania z PB na LPG i jak to zrobić ?


Miszka82

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Mam pytanie do Was w jaki sposób zmienić temperaturę przełączania się z PB na LPG, czy musi to robić fachura gazownik czy można to zrobić jakoś samemu, czy regulacja jest manualna czy raczej elektroniczna. Pytam bo wyczytałem w kilku wątkach, że innym klubowiczom przełącza się przy temperaturze ok 35-40 stopni. W moim przypadku to 60stopni i już drugą zimę cisnąłem praktycznie na samej PB bo pokonuję krótkie odcinki.

W skrócie jaka powinna być temperatura przełączania się z PB na LPG i jak ją zmienić.Mam sekwencje BRC

Z góry dzięki. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się to przez interfejs, a temp. taka normalna to 30 stopni, choć niektórzy ustawiają niżej albo nawet wymuszają odpalanie na LPG. Przy niższych temperaturach cierpi membrana w parowniku i szybciej jest do wymiany bo stwardnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się to przez interfejs, a temp. taka normalna to 30 stopni, choć niektórzy ustawiają niżej albo nawet wymuszają odpalanie na LPG. Przy niższych temperaturach cierpi membrana w parowniku i szybciej jest do wymiany bo stwardnieje.

dzięki, a co oznacza, że przez interfejs(słabo się znam) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez oprogramowanie w kompie. Ja mam 35 stopni i nawet w tegoroczną pieprzoną zimę :kwasny: dawałem radę. Ale w poprzednia miałem taki problem jak ty, wysoka tem przelacznia i krotkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie się wtedy podłączam z kompem ? tam gdzie normalnie przy Vag'u czy gdzieś indziej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie podlaczyc do komputera gazowego,i tam w jego okolicy szukac kostki pod kompa.Tu masz interfejs do BRC

http://moto.allegro.pl/item961121162_interfejs_lpg_do_brc_sequent_24_promocja.html ,a program znajdziesz w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie podlaczyc do komputera gazowego,i tam w jego okolicy szukac kostki pod kompa.Tu masz interfejs do BRC

http://moto.allegro.pl/item961121162_interfejs_lpg_do_brc_sequent_24_promocja.html,a program znajdziesz w necie

link nie chodzi ale znalazłem inne i rozumiem, że za pomocą kabla z interfejsem+program mogę sam ogarnąć temat zmiany temperatury, czy coś jeszcze taki kabel mi daje, czy coś jeszcze można nim zdziałać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sens kupować ten kabel :mysli: a ile może kosztować zmiana temperatury przełączenia PB na LPG, domyślam się, że niedrogo ale może ktoś akurat wie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bedzie droga operacja.. ok 20 zł-40 zł .. od razu poproś o spr. regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do temperatury to ma być 30stopni jak napisał aramis czy może wyższa ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato to ustaw jak najnizsza sie da,bo odrazu bedzie sie przelanczal na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat mam ustawione na 27 stopni i jest gitara, w lecie jak samochod stoi kilka godzin na sloncu to po odpaleniu odrazu sie przelacza na lpg, nizej niz 25 stopni nie ustawiaj bo jak pisza koledzy wyzej moze sie szybko popsuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat mam ustawione na 27 stopni i jest gitara, w lecie jak samochod stoi kilka godzin na sloncu to po odpaleniu odrazu sie przelacza na lpg, nizej niz 25 stopni nie ustawiaj bo jak pisza koledzy wyzej moze sie szybko popsuc

spoko wiec ustawiam na 30 i tak w porównaniu z tym co mam teraz 60 to będzie bomba :good:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :hi:, myślę, że nie ma co męczyć tematu tylko go zamknąć, a najważniejsze informacje już padły :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo minimalna jest 33 ja mam ustawione 40 stopni na przelaczanie ale do pracy mam pare km wiec zdazy sie przelaczyc ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...