Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Nawiew i parujące szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ogólnie żadnych dziwnych zapachów niema, a gdzie jest umiejscowiony filtr kabinowy?

może rzeczywiście czas go wymienić.

z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu :notworthy:

Opublikowano

jak otworzysz maskę to po lewej stronie na podszybiu jest plastikowa puszka a w środku filtr :wink4:

Opublikowano

super dzięki kolego jutro będę miał chwilkę to zobaczę jak to wygląda.

pozdrówka

Opublikowano

Sprawdz, czy niemasz mokrej podłogi. W moim AUDI po zerwaniu podłogi wylałem wiadro wody z deszczówki. Powód: zatkane odpływy w podszybiu pod akumulatorem i wspomaganiem.

Opublikowano

super dzięki kolego jutro będę miał chwilkę to zobaczę jak to wygląda.

pozdrówka

No i jak? patrzyłeś?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pany, mam pytanie równie bystre jak oszczędność paliwa jeżdżąc bez nawiewu. Mianowicie: Czy po ofoliowaniu szyb istnieje możliwość, że szyby bardziej parują (jazda bez AC). Przy włączonej AC wszystko jest sucho i elegancko.

Może to kwestia PEŁNEGO odparowania wilgoci po obklejaniu... :mysli:

Opublikowano

ja mam przód i tył ofoliowany i tak samo parują jak przedtem :gwizdanie:

Opublikowano

Ja wam panowie proponuje jak wam szyby parują to weźcie wilgotną szmatkę oraz szampon ale żeby był biały żadny kolorowy np. niebieski itp. namoczcie tą szmatkę tym szamponem i wytrzyjcie szyby od środka i poczekajcie aż wyschnie i macie po kłopocie :> szyby wam nie będą parować ja tak mam i jest luZ :evil:

Pozdro

Opublikowano

Stary sposób rajdowców z tym szamponem, najlepiej niech jest przeciwłupieżowy (powaga) :naughty:

Opublikowano

Stary sposób rajdowców z tym szamponem, najlepiej niech jest przeciwłupieżowy (powaga) :naughty:

Hyhy.. przeciwłupieżowy nie próbowałem musiałbym zobaczyć :naughty:

Opublikowano

Powodów może być dużo..

nieszczelna nagrzewnica.

wilgotny filtr przeciwpyłkowy ( może nie masz tej małej rynienki nad tym filtrem.

auto ciągle zamknięte i przewilgocone.

brudny filtr przeciwpyłkowy

Tak na początek to polecam zostawić wszystkie drzwi otwarte na cały dzień jak najczęściej się da z wyciągniętymi wycieraczkami ze środka jeżeli mieszkasz w bloku to może być z tym problem :przebiegly:

Opublikowano

Witam Cię kolego miałem ten sam problem coTy- wymieniłem filtr kabinowy i ok słyszałem też że jak szyby parują to można je od środka umyć czymś na alkoholu np. perfumami, spirytusem kosmetycznym itp. powinno pomoc pozdrawiam :hi:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Stary sposób rajdowców z tym szamponem, najlepiej niech jest przeciwłupieżowy (powaga) :naughty:

przeciwłupieżowy :nabijasie: :laghing2:

aż sprawdzę...

  • 1 rok później...
Opublikowano

Można wbić po 4 bary w oponę i też mniej spali albo jeździć za tirem jak mój stary toyotą karinąE za betoniarką 60km/h potrafił jeżdzić. Na trasie Warszawa - Gdynia niecałe 6l na 100km (1,6 107KM)

Ja tym na gazie 195km/h i to na zwykłej instalacji, na niższych biegach to tak dostawał, że z powrotem benzyna się włączała i oleju nawet mm nigdy nie ubyło, kochałem ten samochód. (I go rozwaliłem w rowie, 110km/h na 40, zakręt 90 stopni) :polew: :polew: :polew: :polew:

Przysięgam, że tak było i okazało się, że mój stary z oszczędności zrobił 130000 tyś km nie zmieniając amortyzatorów i poniosło mnie z drogi. Jeden obrót kierownicą mniej i pojechałbym prosto. 3sekundy wcześniej mogłoby zginąć 5 osób. Od tamtej pory nie trzeba na mnie uważać na drodze a ja nie oszczędzam na samochodzie. Na sobie oszczędzaj, tylko nie na jedzeniu bo zdurniejesz.

Po 130000km było 40-50% oryginalnych klocków bo nie hamował.

Opublikowano

Można wbić po 4 bary w oponę i też mniej spali albo jeździć za tirem jak mój stary toyotą karinąE za betoniarką 60km/h potrafił jeżdzić. Na trasie Warszawa - Gdynia niecałe 6l na 100km (1,6 107KM)

Ja tym na gazie 195km/h i to na zwykłej instalacji, na niższych biegach to tak dostawał, że z powrotem benzyna się włączała i oleju nawet mm nigdy nie ubyło, kochałem ten samochód. (I go rozwaliłem w rowie, 110km/h na 40, zakręt 90 stopni) :polew: :polew: :polew: :polew:

Przysięgam, że tak było i okazało się, że mój stary z oszczędności zrobił 130000 tyś km nie zmieniając amortyzatorów i poniosło mnie z drogi. Jeden obrót kierownicą mniej i pojechałbym prosto. 3sekundy wcześniej mogłoby zginąć 5 osób. Od tamtej pory nie trzeba na mnie uważać na drodze a ja nie oszczędzam na samochodzie. Na sobie oszczędzaj, tylko nie na jedzeniu bo zdurniejesz.

Po 130000km było 40-50% oryginalnych klocków bo nie hamował.

A teraz powiedz co ma twoja wypowiedź do parujacych szyb?

Opublikowano

lepiej niech nie mówi bo nas znowu zaskoczy :naughty::kox:

sorki za OT

Opublikowano

poczytał posty z 1szej strony jak jeżdzą bez nawiewu żeby zmniejszyć spalanie :polew: i też chciał sie pochwalić jazdą za tirem

Opublikowano

jeszcze jedna podpowiedź... też walczyłem z wilgocią u mnie - sprawdziłem wszystko wietrzyłem auto ale to nic nie dało :disgust: okazało się, że mam zapchany odpływ przy akumulatorze ! woda się tam zbierała i jakimś sposobem dostawała się pod wykładzinę pod nogi pasażera.. !!!! pozbyłem się tego wysuszyłem auto i mam już spokój... polecam to sprawdzić :hi:

Opublikowano

Warto też umyć szyby :wink4:

Opublikowano

jeszcze jedna podpowiedź... też walczyłem z wilgocią u mnie - sprawdziłem wszystko wietrzyłem auto ale to nic nie dało :disgust: okazało się, że mam zapchany odpływ przy akumulatorze ! woda się tam zbierała i jakimś sposobem dostawała się pod wykładzinę pod nogi pasażera.. !!!! pozbyłem się tego wysuszyłem auto i mam już spokój... polecam to sprawdzić :hi:

przeważnie tak sie dzieje jak czesto staje sie pod drzewami w jesień kiedy całe auto jest w liściach i dostają sie do tej właśnie rynnienki nad filtrem kabinowym i sie zatyka radze też sprawdzać to :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.