Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwrot za kartę pojazdu


Wąski

Rekomendowane odpowiedzi

i jak teraz sytuacja wyglada?[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2010, 10:43_________________________________________________http://www.zamosc.sr.gov.pl/userfiles/file/orzeczenie1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko złożenie pozwu do sądu lub zlecenie firmie , która bawi się w odzyskiwanie kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie bez problemu oddają , przegrali 12 spraw więc poszli po rozum do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakich formalności należy dopełnić aby założyć sprawę w sądzie. Tak po kolei, gdzie iść, co wypełnić itd. Sam złożyłem dzisiaj wezwanie o zwrot nadpłaty a pani w okienku grzecznie zasugerowała, że na drodze sądowej dopiero coś uzyskam. Co za kraj :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko złożenie pozwu do sądu lub zlecenie firmie , która bawi się w odzyskiwanie kasy

Pismo z ostatecznym wezwaniem do zapłaty za zwrotnym potwierdzeniem odbioru - potem pozew razem z odsetkami i kosztami.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałeś mu kopię pisma , żeby przybił pieczątkę kiedy wpłynęło i złożył podpis ??

oczywiscie :evil:[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2010, 10:20_________________________________________________chociaz nie tyle on sie pod tym podsteplowal co jakis koles w sekretariacie bo pan kierownik osobiscie nie przyjmuje pism. ale pieczatka z data i podpisem jest

No to dobrze.U mnie też sekretarka się podpisała i po 4 dniach miałem odpowiedź.Negatywną oczywiście :polew:

Dokładnie tak samo jest ze mną. Napisali mi, ze mogę się ubiegać o zwrot kasy na drodze sądowej i zastanawiam się jak to wszystko przeprowadzić. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam nadzieję, że przedsądowe wezwanie do zapłaty poskutkuje. Jak nie to idę do sądu i się nie pierdzielę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostalem odpowiedz ze mam isc do sadu

teraz mam dylemat pomiedzy wyborem ktorejs firmy lub samodzielnym wnioskiem

nigdy sie w to nie bawilem i musze poczytac jak to wyglada

szkoda ze tutaj nikt jeszcze nie odzyskal kasy przez sad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa sie zajmuje ta firma

http://www.karta-pojazdu.com.pl/

Narazie w trakcie :naughty:

Nie chcę tego zlecać firmie. Wolę załatwić sama, a jeśli będę potrzebować adwokata to kilku znam, którzy pomogą mi charytatywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak ktos sie nie chce meczyc w urzedach itd to moze zlecic, oni maja swoje procedury , i gwarantuja ze zwrot bedzie, a samemu jednak ciezko .... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na zwrot kaski napisałem pismo do urzędu miasta "Wezwanie do zwrotu opłaty za karty pojazdu" (podałem dane samochodów i nr. kart), odpisali mi na moje pismo że mam się uzbroi w cierpliwość bo toczy się postępowanie w sądzie i w zależności jaka decyzja zapadnie to będą zwracać kasę albo i nie. Tą informację również otrzymam pocztą. A tak po ludzku napisali ... Nie pozywaj nas do sądu bo i tak sprawy się toczą :naughty:

I dodam tylko jeszcze że w małych gminach samo pismo dosłownie powodowało strach urzędników i wypłacali kasę w większych miastach się nie szczypią i utrudniają życie no ale w internecie są gotowe pozwy (wzory) które się składa w sądzie wystarczy poszukać. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Co do tych firm które za nas to załatwiają no za darmo tego nie robią :) tylko tyle na takie firmy też trzeba uważać i czytać baaardzo dokładnie umowy bo jakieś napewno są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to raczej zastanawia jak wyglada pozniej postepowanie po zlozeniu wniosku i ile pozniej jest biegania. czy oplaca sie samemu bawic czy firmie to zlecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. do Buby

Jak masz taką sytuację to tylko sąd rejonowy ale zanim do sądu to niech w formie pisemnej wydział komunikacji/prezydent miasta odpowie tobie że nie wypłaci ci pieniędzy podając oczywiście powody.

Z tym pismem oraz z wezwaniem link poniżej idziesz do sądu rejonowego/powiatowego w w swoim mieście. I składasz pozew. 425 zł za samochód drogą nie chodzi W KOŃCU NAS OKRADLI !!!

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=13&ved=0CA4QFjACOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.ro.com.pl%2Fpublic%2Fupload%2Fwpisy%2Fpliki%2Fwz__r_pozwu_o_zwrto_op__aty_za_kart___pojazdu.doc&rct=j&q=karty+pojazdu+pozew&ei=GYDFS-GYEo6oONr15JQF&usg=AFQjCNF8obLCYfe7Z4WsmeAeBzsrkM4HPg

JEST TO JAKIŚ WZÓR PISMA i musisz troszkę go pozmieniać ale ogólnie wszystko w nim gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wyglada walka o kase? :gwizdanie:[br]Dopisany: 05 Maj 2010, 12:35_________________________________________________Ja dzisiaj dzwonilem do jednej firmy to powiedzieli ze to nie takie wszystko piekne ladne jak sie wydaje i pani grzecznie poinformowala mnie o kosztach przegranej sprawy.

Powiedziala ze niektore sady nie sa przychylne i wtedy sad drugiej instancji i niektóre sprawy sa przegrywane.

Bylem w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem odpowiedź z Urzędu Miasta, że nie wypłacą uzasadniając oczywiście to na 2 strony oraz poinformowali mnie że mogę sprawę skierować do sądu jeżeli nie zgadzam się z ich decyzjom. Pozostaje złożyć pozew... co za kraj :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem odpowiedź z Urzędu Miasta, że nie wypłacą uzasadniając oczywiście to na 2 strony oraz poinformowali mnie że mogę sprawę skierować do sądu jeżeli nie zgadzam się z ich decyzjom. Pozostaje złożyć pozew... co za kraj :wallbash:

w Rybnickim UM to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...