Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Montaż turbiny 03L145702E do silnika 2.0 TDI 16 V PD


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem po monatzu takiego turba do a4 b6 1.9tdi i troche przerobek bylo potrzebnych, ze wzgledu na to ze trafila sie u Witka prawie nowa BVA to ja wziolem ze wzgledu na to ze BRD brak, auto wylaczone z obiegu na kilka dobrych dni. same niuanse to jedna rzecz nie pasi to druga

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_19_tdi_131_km_czarna_bestia_na_18-t52458.0.html;msg1491584#msg1491584

Strona zimna jest wieksza i blacha oslonowana filtra powietrza sie nie miesci jak powinna, wchodzi ale nie bardzo sie ja da przykrecic, w tym temacie musze cos pomyslec, bo bez oslony zaraz po 2km sie smaży filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wzgledu na to ze trafila sie u Witka prawie nowa BVA to ja wziolem ze wzgledu na to ze BRD brak,

Coś kolego pomieszałeś. BVA ma tą samą turbinę co BRD (03G145702H) :polew:

Zapewne piszesz o turbinie CAHA 2.0 170 KM CR (03L145702E), w dodatku opisanej jak wół na części zimnej czerwonym flamastrem "CAHA" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak BV43A :embarrassed: , tylko ona jest 163 konna czy 170 ps ?

Trzeciaq Ty dalej nic nie kumasz a zabierasz głos. :angry:

CAHA ma turbo 03L 145 702 E

BRD i BVA mają tą samą turbinę 03G 145 702 H.

BV43A to wewnętrzne oznaczenie KKK pokazujące jakiej średnicy jest wirnik części gorącej i jaki to jest typoszereg turbin (w tym przypadku turbina VTG z wirnikiem części gorącej średnicy 43 mm)

A co do montażu. W domu mam już:

- turbo 03L145702E,

- kolektor 03L253033,

- uszczelki 8K0253115B, 03L253039B, 038131547A i 028145757,

- dwie śruby N90592705

Brakuje węża spływowego oleju.

Flansza do wydechu, zaślepka EGR są już w robocie. Pozostanie dorobić tylko króciec na wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak BV43A :embarrassed: , tylko ona jest 163 konna czy 170 ps ?

Trzeciaq Ty dalej nic nie kumasz a zabierasz głos. :angry:

CAHA ma turbo 03L 145 702 E

BRD i BVA mają tą samą turbinę 03G 145 702 H.

BV43A to wewnętrzne oznaczenie KKK pokazujące jakiej średnicy jest wirnik części gorącej i jaki to jest typoszereg turbin (w tym przypadku turbina VTG z wirnikiem części gorącej średnicy 43 mm)

A co do montażu. W domu mam już:

- turbo 03L145702E,

- kolektor 03L253033,

- uszczelki 8K025311B, 03L253039B, 038131547A i 028145757,

- dwie śruby N90592705

Brakuje węża spływowego oleju.

Flansza do wydechu, zaślepka EGR są już w robocie. Pozostanie dorobić tylko króciec na wąż.

kazdy z nas byl kiedys poczatkujące wiec napisalem TAK - ze sie pomylime

BV43a - jakie turbo zalozylem

I zapytanie czy ona ma 163 czy 170ps , bo silniki CAHA 2.0 sa 163 i 170ps

w poniedzialek jade na strojenie do Dynosoftu, to wkleje wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapytanie czy ona ma 163 czy 170ps

Z tego co wiem to CAHA mają zawsze 170 KM.

Ważny jest typ turbiny - 03L145702E. Tego typu turbiny są montowane w motorach 163 i 170 KM.

Trzeciaq czy to Twoje turbo? :wink4:

80895db9f6c603d1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo rzezby nie ma, wystarczy rozwiercic oczka po 2mm na zewnatrz i pasi. a pozniej tylko lekko zrezacz wydech pod kontem i jest git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo leży na stole wprost przed moimi oczyma ;)

Frezuje się właśnie nowa flansza do wydechu. Montaż pewnie przyszły tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina od 170 CR jest montowana również w 143 CR poliftówkach (2009r) ciekaw jestem w takim razie czy 170CR po lifcie mają też inną turbinę... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina od 170 CR jest montowana również w 143 CR poliftówkach (2009r) ciekaw jestem w takim razie czy 170CR po lifcie mają też inną turbinę... :mysli:

one sa troche inne tu masz zdjecia i krotki opis http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=221077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro nie są identyczne. Turbiny ze 143 KM CR mają tylko zunifikowane wyjście na tłumik szmerów przepływu (część 03L131111 G). Tak poprawiona turbina ma nr 03L145702D. Ma ona inny wałek części gorącej i inne koło kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 rozumiem że mowa o B8 poliftowych (czyli od 2009r) tak ?? W takim razie kumpel wprowadził mnie w błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2009 r. CAGA,CAGB, CAGC mają nadal tak jak było 03L145702H, a CAHA,CAHB 03L145702J, czyli to samo co "E" ale z płaskim przodem i metalowym tłumikiem szmerów przepływu 03L131111E.

[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2010, 17:55_________________________________________________

Niemasz tej żeźby i zabawy co w 1.9...

Dziś porobiłem trochę pomiarów skręconego zespołu turbiny i kolektora (dopiero dziś bo musiałem wywiercić 3 urwane szpilki w używanym kolektorze i zastąpić je nowymi). Według tych pomiarów wszystkie punkty bazowe są zachowane. Więc położenie osi turbiny jest identyczne jak seryjnej z BLB, oś wydechu powinna być zachowana w osi turbiny, turbina wisi idealnie poziomo na silniku, wąż zasilający olejem i spływowy pasują oryginalne (niepotrzebnie chyba zakupiłem wąż 03L 145 736 F).

Więc tak naprawdę założenie turba wymaga dwóch przeróbek (zakładają zastosowanie kolekora 03L253033):

- dorobienia flanszy do wydechu,

- dorobienia króća na wylocie zimnego powietrza (lub zastosowanie oryginalnego tłumika szmerów przepływu).

Wszystko to potwierdzę w przyszłym tygodniu, bo jutro odbieram gotową flanszę pod wydech i tym samym mam zebrane wszystkie najważniejsze graty do moda.

Jeśli się to potwierdzi, to jestem gotów założyć się, że tak samo będzie w silnikach 8V, tylko kolektor wymagać będzie profesjonalnego przerobienia szpilek (pod warunkiem, że da się to zrobić na ori kolektorze). Jeśli dorwę gdzieś tanio kolektor AWX to spróbuję to zrobić w ramach testu.

Problemy ze skręconą turbiną i złym jej położeniem w przestrzeni wynikać mogą z dopasowywania się na siłę pod istniejące szpilki i otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji wymiany filra powietrza i pasowania blachy oslonnej do filtra cyknolem foty jak turbo siedzi. musiałem troche zrecac uchtyty wystajace z filtra zeby blacha blizej przylegala do niego i sie zmiescila

1767cf903903c991med.jpg

51aa01132ca7a857med.jpg

7dea64a245e33e5emed.jpg

00c82b3b1c906aedmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2009 r. CAGA,CAGB, CAGC mają nadal tak jak było 03L145702H, a CAHA,CAHB 03L145702J, czyli to samo co "E" ale z płaskim przodem i metalowym tłumikiem szmerów przepływu 03L131111E.

[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2010, 17:55_________________________________________________

Niemasz tej żeźby i zabawy co w 1.9...

Dziś porobiłem trochę pomiarów skręconego zespołu turbiny i kolektora (dopiero dziś bo musiałem wywiercić 3 urwane szpilki w używanym kolektorze i zastąpić je nowymi). Według tych pomiarów wszystkie punkty bazowe są zachowane. Więc położenie osi turbiny jest identyczne jak seryjnej z BLB, oś wydechu powinna być zachowana w osi turbiny, turbina wisi idealnie poziomo na silniku, wąż zasilający olejem i spływowy pasują oryginalne (niepotrzebnie chyba zakupiłem wąż 03L 145 736 F).

Więc tak naprawdę założenie turba wymaga dwóch przeróbek (zakładają zastosowanie kolekora 03L253033):

- dorobienia flanszy do wydechu,

- dorobienia króća na wylocie zimnego powietrza (lub zastosowanie oryginalnego tłumika szmerów przepływu).

Wszystko to potwierdzę w przyszłym tygodniu, bo jutro odbieram gotową flanszę pod wydech i tym samym mam zebrane wszystkie najważniejsze graty do moda.

Jeśli się to potwierdzi, to jestem gotów założyć się, że tak samo będzie w silnikach 8V, tylko kolektor wymagać będzie profesjonalnego przerobienia szpilek (pod warunkiem, że da się to zrobić na ori kolektorze). Jeśli dorwę gdzieś tanio kolektor AWX to spróbuję to zrobić w ramach testu.

Problemy ze skręconą turbiną i złym jej położeniem w przestrzeni wynikać mogą z dopasowywania się na siłę pod istniejące szpilki i otwory.

jak coś to mam taki kolektor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...