Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Montaż turbiny 03L145702E do silnika 2.0 TDI 16 V PD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W dobie deficytu na turbiny BRD postanowiłem opracować technologię montażu turba od najnowszego 2,0 CR 170 KM do silników 2,0 16V PD.

Po jakieś analizie konstrukcji silników i całościowo samochodów dochodę do wniosku, że jest to możliwe przypuszczalnie bez większego bólu. Jak coś to mnie zaboli jako pierwszego ;)

Więc miałem kiedyś turbinę 03l145702E. Odpuściłem sobie jej montaż w A4 B7, bo dorwałem eleganckie BRD. Teraz jednak postanowiłem mimo wszystko zamontować nowe turbo. Do tego zebrałem:

- turbinę nową fabrycznie 03l145702E,

- kolektor wydechowy 03L253033 lub 031,

- uszczelkę od strony wydechu,

- wąż spustowy oryginał pod to turbo 03L 145 736 F,

- uszczelkę pod wąż spustowy,

Dodatkowo dorobione będzie:

- flansza do wydechu na kształt uszczelki bo jest inna jak w modelu B7,

- przejściówka ze ślimaka części zimnej turbo na wąż do IC.

Nie wiem czy to wszystko będzie pasować P&P, na pewno będę lekko przerabiał wyjście ze ślimaka części zimnej, tak by pasowało na oryginalne orurowanie z A4 B7 BRD.

Dla porównania turbo BRD:

0a1be5f9375d45c6m.jpg

ba98fd57239f0de7m.jpg

Turbo CAHA/CAGA 2,0 CR 170 KM:

054ffc21254ef9cem.jpg

80895db9f6c603d1m.jpg

74b65b2b4d124b11m.jpg

Gdyby ktoś pytał po co to, to odpowiadam.

1. Ciekawość :cool1:

2. Turbiny 03L145702E są bez problemu dostępne jako potestowe lub fabrycznie nowe w bardzo sensownych cenach,

3. Turbina 2,0 CR ma koło kompesji w częsci zimnej z 6 dużymi łopatkami (BRD z 5) i ma wysokość tego koła 17 mm zamiast 13 czy 14 mm jak BRD (w domu mam zapisane dokładne wymiary więc wieczorem to uściślę) - więc powinna mieć większą wydajność.

4. Może się komuś przyda taka informacja :wink4:

Opublikowano

Czekamy na efekty :good:

Opublikowano

Ciekawy wątek, będę obserwował... Może trzeba go "podrzucić" Witkowi to się wypowie... :mysli:

Opublikowano

Od czego jest kolektor wydechowy?

Opublikowano

Od czego jest kolektor wydechowy?

A4,A5,A6,Q5 ... 2.0 TDI CR

Opublikowano

toż to brzmi niczym żart z okazji pierwszego kwiietnia haha :gwizdanie:

za nowa cena ok :mysli: mnie tez to ciekawi

http://www.allegro.pl/item978575288_turbosprezarka_nowa_kkk03l145702e.html

Opublikowano
  • Autor

Suszarka pochodzi dokładnie z tej aukcji, kolektor jak napisał Spanky A4B8, A5, Q5

To nie prima aprylis.

Opublikowano

Suszarka pochodzi dokładnie z tej aukcji, kolektor jak napisał Spanky A4B8, A5, Q5

To nie prima aprylis.

kiedy jesteś umówiony na montaż?

Opublikowano

bardzo ciekawa inicjatywa, byc moze te turbawki maja poprawiona trwalosc. :mysli:

Opublikowano

Jak wygląda kwestia zasilania olejem? Jakie jest mocowanie przewodu zasilania w CR? Z tego co wiem, powrót jest taki sam jak w BRD.

Opublikowano

bardzo ciekawa inicjatywa, byc moze te turbawki maja poprawiona trwalosc. :mysli:

Musashi

W stosunku do którego modelu piszesz o poprawionej trwałości?

Opublikowano

Ciekawe ile by był rzeźbienia żeby turbawka podeszła do 1.9 PD?

Opublikowano

tyle samo co 2,0

Opublikowano

tyle samo co 2,0

Którym 2.0? W 16V jest całkiem inny układ kolektorów. Ta turbina nie podejdzie pod kolektor z 1.9PD, ani 2.0 8V.

Nawet jeżeli będzie pasował rozstaw śrub pomiędzy kolektorem i turbiną, to turbo będzie ustawione pod innym kątem.

Opublikowano

przeciez pisze wyzej jaki kolektor musi byc

Opublikowano
  • Autor

a.d. Musashi - jeśli bierzemy pod uwagę GT1749VA to z ta CAHA zapewne będzie lepsza. Za to do KKK z BRD nikt nie miał zastrzeżeń.

Opublikowano

Trzymam kciuki i obstawiam spokojnie 215Ps i 410 płaskiego niutona

Opublikowano

A ten kolektor o którym pisał Jaro444 podszedł by do 1.9 ? żeby turbawka była zamontowana prosto a nie skoszona.

Opublikowano
  • Autor

A ten kolektor o którym pisał Jaro444 podszedł by do 1.9 ? żeby turbawka była zamontowana prosto a nie skoszona.

A widziałeś kiedyś kolektor wydechowy TDI 8V i porównałeś go do 16V?

Opublikowano

A ten kolektor o którym pisał Jaro444 podszedł by do 1.9 ? żeby turbawka była zamontowana prosto a nie skoszona.

A widziałeś kiedyś kolektor wydechowy TDI 8V i porównałeś go do 16V?

nie, nie widziałem dlatego zapytałem .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.