Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Naprawa cieknących zacisków - tył


oktawiusz5

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciski nareperowane za pomocą zestawu naprawczego, między innymi przeciek był w dwóch zaciskach w tym samym miejscu ( zaznaczone na zdjęciu w kolorze czerwonym)

Potrzebne klucze

11, 13, 14, szczypce do ściągania zawleczek z dość długimi końcówkami, kombinerki, młotek, śrubokręt płaski, benzyna ekstrakcyjna do przemycia cylinderka, wężyk gumowy do odpowietrzenia zacisku ze 30cm wtedy sami będziemy mogli pompować pedałem hamulca, podczas tego zabiegu z wężykiem układ nie zassa powietrza do cylinderka.

Czas 2 godziny na stronę ( z powodu braku szczypców, kombinowałem na swoje sposoby )

Czas 1,5 godziny na stronę ze szczypcami do zawleczek

obraz075.th.jpg

Po zdemontowaniu zacisku ( odkręceniu od jarzma, przewodu hamulcowego, odłączeniu linki od ręcznego. Wyjmujemy tłoczek z cylinderka możemy wypychać go za pomocą dźwigienki ręcznego lub można go wykręcić, zdejmujemy sprężynę od dźwigni następnie odkręcamy dżwigienkę hamulca ręcznego (w cylinderku) a następnie ją zdejmujemy z wieloklinu ( ja użyłem ściągacza ) i wyjmujemy zawleczkę z wewnątrz cylinderka, która trzyma trzpień ( dość ciężko ją wyjąć ale się da jeśli ktoś ma dobre szczypce do ściskania zawleczek z długimi końcówkami będzie łatwo i szybko)

obraz079s.th.jpg

wyjmując trzpień na którym jest zamocowany tłoczek nic nie zepsujemy jest to cała część,

obraz082t.th.jpg

Po wyjęciu trzpienia musimy oczyścić miejsce w którym jest oring, należy sprawdzić czy stary i nowy oring jest takich samych wymiarów, zaznaczone na czerwono w cylinderku i na trzpieniu oring, który wymieniamy)

obraz083g.th.jpg

z drugiej strony cylinderka też wyjmujemy simering (powoli ciągniemy kombinerkami za kołnierz simeringu na około) i oczyszczamy to miejsce

obraz084i.th.jpg

op ładnym oczyszczeniu cylinderka, wkładamy simering zewnętrzny i oring wewnętrzny i zaczynamy montaż trzpienia z zawleczką, następnie wkładamy simering w cylinderku, który uszczelnia tłoczek. Na sam koniec tłoczka zakładamy uszczelkę harmonijkową przymierzamy się do włożenia uszczelki z tłoczkiem w cylinderek ( uszczelką należy odwinąć za tłoczek ale tak aby nie spadła z niego i wkładamy w cylinderek) następnie wkręcamy tłoczek do oporu montujemy dźwignię od ręcznego i sprężynę. zmieniamy uszczelki w pływaczkach jeśli jest potrzeba to czyścimy i uzupełniamy smarem grafitowym ( pływaczki muszą swobodnie pływać w jarzmie następnie przykręcamy przewód hamulcowy do cylinderka i montujemy linkę.

Ponownie wkręcamy tłoczek bo pewnie się nam wysunął lekko i zakładamy klocki i przykręcamy zacisk, następnie nakładamy rurkę na odpowietrznik i odpowietrzamy układ ( każdy chyba wie jak to się robi ) i montujemy koło i zabieramy się za drugą stronę po zrobieniu dwóch zacisków (możemy wymienić płyn z przodu )

po takim zabiegu musimy uważać należy klika razy depnąć po heblach przy małej prędkości tak aby by ułożyły się klocki ( może wystąpić wrażenie braku hamulców )

Życzę SZEROKOŚCI I PRZYCZEPNOŚCI

tyle by było moich wywodów na ten temat jeśli o czymś zapomniałem proszę uzupełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis na pewno sie przyda mam te same objawy. U mnie wycieka gdy zaciągnę dźwignię hamulca ręcznego. Ale zabieram się za to zaraz po świętach bo zestaw naprawczy juz kupiony :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedźcie mi te szczypce to jak długie mają być, mam takie standardowe a innych nie mam, aha i czy mają ściskać czy rozwierać ten pierścień, jak tylko mi powiecie zaraz lecę do sklepu kupować i do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem szczypce proste najdłuższe które mogę ścisnąć i rozwiera (brak sprężynek ) ale i tak sie okazało ze musiałem je troszkę dostosować....

a co do skorodowanej ośki to poszedł papier ścierny na lustro ośka..... i widać było zniszczenia.... to kupiłem uszczelkę o 1mm węższa i o 1mm na zewnątrz większa .... i jest lux..... ale wiem ze powoli mogę się rozglądać za zaciskiem z b6

tloczek1.jpg

Miejsce gdzie ośka przepuszcza (tu należy to oczyścić i dać grubszy oring)

tloczek2.jpg

(a tu oring i cały zacisk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy B6 czy B5, golf, bora jakaś skoda

musisz szukać alu zacisku, wszystkie sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy B6 czy B5, golf, bora jakaś skoda

musisz szukać alu zacisku, wszystkie sa takie same

tylko trzeba brać z przewodem hamulcowym bo w starych b5 jest wkrecaly cały ...a w alu jest już wkręcany "bokiem" specjalną śrubą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zacisk który ma wkręcany przewód ma też inny klocek od tego który ma przewód przykręcany,

pomijam juz tutaj fakt rodzaju materiału z jakiego jest wyprodukowany zacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gościu założył zacisk bodajże z golfa 4 (powiedział, że jest aluminiowy) Tylko nie wiem dlaczego ale jak kupuje klocek to trzeba uciąć cycek (taki ze sprężynką) aby klocek się zmieścił (grubsze tarcze niż w golfie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gościu założył zacisk bodajże z golfa 4 (powiedział, że jest aluminiowy) Tylko nie wiem dlaczego ale jak kupuje klocek to trzeba uciąć cycek (taki ze sprężynką) aby klocek się zmieścił (grubsze tarcze niż w golfie?)

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

zajeb.....go masz mechanika !!!!!!!!!!!!!!

do alu zacisku idzie inny klocek !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że cieknące zaciski to standard w A4 B5. Podobno problem tkwi w zostawianiu na ręcznym hamulcu na dłuższy czas. Mi ciekł jeden zacisk mechanik mi powiedział żebym przez pewien czas nie zaciągał ręcznego i przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... następnie odkręcamy dżwigienkę hamulca ręcznego (w cylinderku) a następnie ją zdejmujemy z wieloklinu ( ja użyłem ściągacza ) i wyjmujemy zawleczkę z wewnątrz cylinderka, która trzyma trzpień ( dość ciężko ją wyjąć ale się da jeśli ktoś ma dobre szczypce do ściskania zawleczek z długimi końcówkami będzie łatwo i szybko)............

koledzy możecie trochę jaśniej opisać ja wykonać tą czynność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bardzo jasne wszystko opisane. Potrzebujesz tylko odpowiednich szczypiec do wyciagniecia pierscienia z wewnatrz zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na wielowypuscie zakonczonym gwintem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na wielowypuscie zakonczonym gwintem

a czy coś takiego dostanę osobno? bo u mnie ta część co idzie w stronę dźwigni od ręcznego ma wżery i obawiam się zę uszczelniacz nie da rady jednak :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz szukac calych zaciskow, Kolega Spetcnaz ma koplet w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...