Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Schemat elektryczny spryskiwaczy szyby przedniej


f16mysliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje :

Schemat elektryczny spryskiwaczy szyby przedniej B5 ;????

Ponieważ założyłem kiedyś fis i wypościłem kabelek (poziom płynu) do komory silnika z myślą o podłączeniu.

Trafiła mi się teraz pompka z czujnikiem z wtyczka okrągła 3 kabelki.

i chciałem sobie podmienić myśląc ze stara ma 2 kabelki , a okazało się ze tez ma 3 kabelki. Pompki wyglądają podobnie tylko ta nowa ma obok taki słupek(pływak z czujnikiem).

I teraz potrzebuje gdzie leci cala ta instalacja od silniczka żeby się podłączyć w ten trzeci kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerabiałem ten temat u siebie. Jak dobrze pamiętam ten kabel leci do kostek w słupku kierowcy, ale nie pamiętam która kostka musiałbym zerknąć. Wystarczy tylko pociągnąć kabel do licznika i wszystko ładnie chodzi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje :

Schemat elektryczny spryskiwaczy szyby przedniej B5 ;????

Ponieważ założyłem kiedyś fis i wypościłem kabelek (poziom płynu) do komory silnika z myślą o podłączeniu.

Trafiła mi się teraz pompka z czujnikiem z wtyczka okrągła 3 kabelki.

i chciałem sobie podmienić myśląc ze stara ma 2 kabelki , a okazało się ze tez ma 3 kabelki. Pompki wyglądają podobnie tylko ta nowa ma obok taki słupek(pływak z czujnikiem).

I teraz potrzebuje gdzie leci cala ta instalacja od silniczka żeby się podłączyć w ten trzeci kabelek

Biblia twierdzi, że od modelu 1998 jest to pin 9 w czerwonej kostce (20-stykowej),

natomiast do 1997 roku jest mały miszmasz... niby pin 20 w niebieskiej kostce oraz pin 9 w czarnej (20-stykowej) służą do informowania o poziomie płynu chłodniczego... ale wydaje mi się, że jest jakiś mały błąd i to jednak będzie pin 9 w czarnej (20-stykowej) kostce licznika. Najlepiej sprawdź czy masz coś pod ten pin podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerabiałem ten temat u siebie. Jak dobrze pamiętam ten kabel leci do kostek w słupku kierowcy, ale nie pamiętam która kostka musiałbym zerknąć. Wystarczy tylko pociągnąć kabel do licznika i wszystko ładnie chodzi :>

Możesz sprawdzić gdzie dokładnie jest ???[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2010, 15:22_________________________________________________Czy ktos moze sprawdzic gdzie te przewodzik leci dalej od pompki ??? albo powiedziec gdzie i jak mozna srawdzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jutro Ci sprawdzę :tongue4:

_________________________________________________

więc tak jak mówiłem ten kabel idzie do słupka po stronie kierowcy, a dokładnie żółta kostka (6- pinowa) pin 6.

Wystarczy z tamtego miejsca poprowadzic kabel do licznika i powinno chodzic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która żółta ???

przykładowa fotka kostek możesz wskazać która to ??

991e75ecc29a0bb9.jpg

ps. kabelek do czujnika temp. oleju też już był hehehe ;) wszystko przygotowane pod fisa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś może numer tej pompki z czujnikiem? bo też takowom chciałbym założyć. Czy ona pasuje plug&play? Gdyby miał ktoś jej fotkę to byłbym wdzięczny za wrzucenie jej, bo nigdzie takiej nie moge znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś może numer tej pompki z czujnikiem? bo też takowom chciałbym założyć. Czy ona pasuje plug&play? Gdyby miał ktoś jej fotkę to byłbym wdzięczny za wrzucenie jej, bo nigdzie takiej nie moge znaleźć

musisz dziure zrobic na ten słupek do badania poziomu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś może numer tej pompki z czujnikiem? bo też takowom chciałbym założyć. Czy ona pasuje plug&play? Gdyby miał ktoś jej fotkę to byłbym wdzięczny za wrzucenie jej, bo nigdzie takiej nie moge znaleźć

musisz dziure zrobic na ten słupek do badania poziomu :/

Aha, to by się dało zrobić, potem jakimś klejem i powinno sie trzymać. Ale jak znaleźć tą pompke? Jaki ma numer albo jej fotka żebym wiedział jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pompka-spryskiwacza-audi-80-100-a4-a6-a8-coupe-i1303852997.html

ja zrobiłem dziure i dałem tylko sylikon ale dosc mocno to spasowałem ze nawet bez sylikonu nie powinno cieknąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo kolego, a jeszcze powiedz mi rozumiem że całość tego plastiku obok samej pompki ma być zanurzona w płynie? czyli w sumie tą dziurę trzeba dośc dużą zrobić? A tak przy okazji, od jakiej ilości płynu się zapala kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale on jest dość wysoko, to nie łapię jak on działa? Ktoś wytłumaczy? bo jesli miałoby świecić kontrolkę już wtedy jak nie będzie ten króciec w płynie, to chyba dużo by było płynu jeszcze a kontrolka by sie już świeciła. Dobrze myslę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale on jest dość wysoko, to nie łapię jak on działa? Ktoś wytłumaczy? bo jesli miałoby świecić kontrolkę już wtedy jak nie będzie ten króciec w płynie, to chyba dużo by było płynu jeszcze a kontrolka by sie już świeciła. Dobrze myslę?

Ja na początku wsadziłem pompkę tak że nie robiłem dziury tylko króciec był na zewnątrz, i jak lałem płyn to jak zalałem wyżej niż wysokość króćca to płyn przez niego się wylewał, wiec trzeba go wsadzić do środka banki i tak zrobiłem i wszystko działa, poza tym płynu musi być naprawdę malutko żeby się komunikat wyświetlił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki, czyli w jakiś sposób też od dołu sie przelewa, to dobra wiadomość :good:

Dziś kupuję pompkę, jak tlyko dojdzie to montaż :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...