Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
11 godzin temu, Sylwek250 napisał:

Podepne się pod temat z zapytaniem. Czy dobry rodzaj tarcz do tego auta w rozmiarze 288mm. Bo nie jestem pewien czy dobrze rozumiem czytając tą naklejkę.  

received_2353205898234636.jpeg

Tarcza DDF1707

Klocki FDB1323

Wszystko oznaczenie Ferodo 

Opublikowano
17 minut temu, Dev napisał:

Tarcza DDF1707

Klocki FDB1323

Wszystko oznaczenie Ferodo 

DDF1707 to nie 312 ?

https://www.ferodo.pl/catalogue.html#wildcardspecial-part_number=DDF1707&search_type=part

Opublikowano
5 godzin temu, Sylwek250 napisał:

Aha ok Dziękuję. W sklepie mówił sprzedawca że są 2 rodzaje.  Tylko kodu silnika chyba nie znał. Dzięki pozdrawiam 

DDF1706

Opublikowano
4 godziny temu, Wandej napisał:

DDF1706

Ok dziękuję :)

Opublikowano
W dniu 8.05.2019 o 07:07, Gonzales_1891 napisał:

Literówka,  wcisnalem 7 zamiast 6

Sorry

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 6.05.2019 o 16:08, Dev napisał:

Zmieniasz zaciski i Jarzma 

Ja bym się pokusił tutaj o 312-tki pod warunkiem że masz koła minimum 16"

Dev nie masz może tylnych zacisków po regeneracji ? Lift Oska 2.5tdi .

Opublikowano
8 godzin temu, Norbas napisał:

Dev nie masz może tylnych zacisków po regeneracji ? Lift Oska 2.5tdi .

niestety

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Tarcze: Rotinger / Textar / Mikoda a używam Rotinger ?

Klocki: ATE / Ferodo / Textar / Fomar

Miałem TRW a tak naprawdę to CORTECO ? [już nie jest taka świetna jak 10 lat temu]. Bardzo szybko straci formę/jakość hamowania [czyli 3-4 miesięcy].

Omijam Tarcze Zimmermann'y - klubowicze z Peugeot mieli nie-przyjemności [czyli tym wyższa temperatura tym gorzej hamuje albo wcale].

Edytowane przez Michagm
Dodatkowo

Opublikowano
19 godzin temu, Michagm napisał:

Tarcze: Rotinger / Textar / Mikoda a używam Rotinger ?

Klocki: ATE / Ferodo / Textar / Fomar

Miałem TRW a tak naprawdę to CORTECO ? [już nie jest taka świetna jak 10 lat temu]. Bardzo szybko straci formę/jakość hamowania [czyli 3-4 miesięcy].

Omijam Tarcze Zimmermann'y - klubowicze z Peugeot mieli nie-przyjemności [czyli tym wyższa temperatura tym gorzej hamuje albo wcale].

? No już dawno takich bzdur na tym forum nie było :D

Opublikowano
4 godziny temu, Adam-Lewian napisał:

? No już dawno takich bzdur na tym forum nie było :D

Jakie bzdury ??

IMG_20180613_185033.jpg

IMG_20180715_213902.jpg

IMG_20180613_185054.jpg

To zapytaj Klubowiczów 308 GT ci którzy mieli Zimmermann'y [Proszę bardzo a nawet sprzedawcy odradzają].

Teraz Fomar i lepiej hamują niż TRW. Tylko że TRW na początku był lepszy ale za 3-4 m-c już o wiele gorszy od Fomar'a .

Edytowane przez Michagm
Dodatkowo

Opublikowano

1. Porównywanie Mikody czy Rotingera do Zimmermanna i jeszcze komentarz, że Zimmermann hamuje gorzej po rozgrzaniu :)

2. Porównywanie klocków Fomar z ATE, Ferodo, Textarem czy TRW.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Mam prośbę o podpowiedź jakie klocki ferodo powinny być w moim aucie, chodzi o przód. Jedni podają że FDB1717, a inni że FDB1323 . Widzę, ze one się różnią wielkością. 

Moje dane auta

Nr nadwozia WAUZZZ8DZXA299027
model audi a4 av. 1.9 tdi A4
Data produkcji 26.05.1999
Rok modelowy 1999
typ handlowy 8D50Y4
Kod silnika AFN
Kod przekładni EEN
numer napedu osiowego 5S
Wyposazenie EB


Z góry dziękuję za pomoc 

Edytowane przez ircek

Opublikowano
8 godzin temu, ircek napisał:

Witam

Mam prośbę o podpowiedź jakie klocki ferodo powinny być w moim aucie, chodzi o przód. Jedni podają że FDB1717, a inni że FDB1323 . Widzę, ze one się różnią wielkością. 

Moje dane auta

Nr nadwozia WAUZZZ8DZXA299027
model audi a4 av. 1.9 tdi A4
Data produkcji 26.05.1999
Rok modelowy 1999
typ handlowy 8D50Y4
Kod silnika AFN
Kod przekładni EEN
numer napedu osiowego 5S
Wyposazenie EB


Z góry dziękuję za pomoc 

z czujnikami FDB1323, bez czujników FDB1167

Opublikowano
1 godzinę temu, Dev napisał:

z czujnikami FDB1323, bez czujników FDB1167

Dzięki :)

Nie wiem dlaczego w sklepach po VIN podają mi FDB1717

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Kupiłem w Szwajcarii klocki ATE do mojego samochodu a na opakowaniu pisze że producent TEVES [no to pojechali nisko i firma niskiej półki jak TRW Cortec] ? . Jeszcze nie wsadziłem i nie testowałem.

spacer.pngspacer.png

Opublikowano
32 minuty temu, Michagm napisał:

Kupiłem w Szwajcarii klocki ATE do mojego samochodu a na opakowaniu pisze że producent TEVES [no to pojechali nisko i firma niskiej półki jak TRW Cortec] ? . Jeszcze nie wsadziłem i nie testowałem.

spacer.pngspacer.png

Niby co pojechali? Bo nie kumam 

Opublikowano
8 godzin temu, Michagm napisał:

Kupiłem w Szwajcarii klocki ATE do mojego samochodu a na opakowaniu pisze że producent TEVES [no to pojechali nisko i firma niskiej półki jak TRW Cortec] ? . Jeszcze nie wsadziłem i nie testowałem.

spacer.pngspacer.png

Pełna nazwa firmy to ATE Teves :) Coś chyba pomieszałeś. A kto produkował to się raczej nie dowiesz :)

Opublikowano
4 godziny temu, Adam-Lewian napisał:

.... A kto produkował to się raczej nie dowiesz :)

Galfer

Opublikowano
W dniu 9.09.2019 o 00:22, Dev napisał:

Niby co pojechali? Bo nie kumam 

Bo firma TEVES jest na czarnym liście tak jak - Kraft/MaxGear/Cotec(Corteco)/itd.. Pamiętam bo mieliśmy sprężyny TEVES w Citroën Xsara i to nie udany zakup a jeszcze produkują spreżynki do mojego P406 ale nie do 8C (nie pasują) . Słabiutka firemka czyli niska jakość. 

 

Są dwie różne firmy i nie mówię o Alfred'zie Teves'ie.

spacer.png

Continental Teves AG & Co. oHG [Hydraulic brake fluid; Brake fluid]

spacer.png

Continental Teves AG & Co. oHG [Brake fluid, Chemicals for use in industry and science; Synthetic resins, unprocessed; Tempering and soldering preparations; Adhesives used in industry]

 

Ja rozumiem że TEVES jest największym producentem - pompy hamulcowe i zestawy naprawcze do pomp hamulcowych ale taka prawda że TEVES OE jest o wiele lepszej jakości niż TEVES zamienniki a kosztują 3-4 drożej niż zamienniki. ATE zajmuje Klockami i Tarczami ale jest smutna wiadomość że ATE zamyka dział ATE Ceramics. 

Edytowane przez Michagm
Dodatkowo

Opublikowano
33 minuty temu, Michagm napisał:

Bo firma TEVES jest na czarnym liście tak jak -

chyba na Twojej :facepalm:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.