Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zakpup opon przez internet. Anulowany przez sprzedawcę


patry(m)k(3)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda następująco zamówiłem oponki na felgi-opony.com po cenie "x" okazało się że komputer nie zaktualizował im ceny na ten model i pan anulował mi zamówienie :mysli: Czy naprawdę nic nie można zrobić, nie jest to już zawarta umowa cywilno-prawna z której to sprzedawca musi się wywiązać ? Proszę o pomoc bo nie wiem czy są szanse na rozstrzygniecie sporu na moją korzyść. Zobaczę jeszcze co jest napisane w regulaminie :wallbash:

Może miał ktoś z was taką przygodę już?

Pozdrawiam [br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 10:36_________________________________________________"Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.)."

Ze swojej strony radzę czytać regulamin przed takim zakupem. Taki jedynie mogę wyciągnąć wniosek :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tekst, że nie jest to oferta to teraz wszędzie piszą, więc czytanie regulaminu nic nie da :P nawet na allegro czasami takie głupoty na aukcjach wypisują :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal odpowiedni komentarz temu sprzedawcy w internecie, to może oduczy się takich sztuczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli cene podał to musi się do niej ustosunkować..nawet jeśli się pomylił powinien się z Tobą jakoś dogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pamiętam to kiedyś był wielki skandal bo po złym wpisaniu ceny (pomyłka z zerami czy tam przecinkami), ktoś tam musiał sprzedać furę za kilka złotych - coś w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie jak ludzie, a nie jak hieny, chłop się pomylił, a wy na nim żerujecie, postaw się w jego sytuacji a nie zachowujesz się jakby nie wiadomo jaką krzywdę Ci wyrządził. Napisz lepiej jaka była cena domyślna opon w innym sklepie, a jaka na tym który podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie jak ludzie, a nie jak hieny, chłop się pomylił, a wy na nim żerujecie, postaw się w jego sytuacji a nie zachowujesz się jakby nie wiadomo jaką krzywdę Ci wyrządził. Napisz lepiej jaka była cena domyślna opon w innym sklepie, a jaka na tym który podałeś.

:decayed:

Niestety, ten świat nie jest taki prosty jak Ci się wydaje.

Poszukaj czegoś w ceneo, skąpiec itd. i kup to po cenie jaka Ci się wyświetla w najtańszym sklepie. Powodzenia... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest wyraźnie napisane:

"Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.)."

to nie ma o czym gadać :) ten numer z tym samochodem za kilka złotych miał miejsce na allegro i tam nie było żadnych tekstów tego typu :P kupno przedmiotu na allegro jest równoznaczne z podpisaniem umowy, chyba że na aukcji jest tekst tego typu /\, ale wtedy pracownicy allegro usuwają takie aukcje :P w regulaminach sklepów internetowych sprzedawcy ubezpieczają się w wyżej podany sposób przez co to oni "są Panami" i narzucają reguły/ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest wyraźnie napisane:

"Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.)."

to nie ma o czym gadać :) ten numer z tym samochodem za kilka złotych miał miejsce na allegro i tam nie było żadnych tekstów tego typu :P kupno przedmiotu na allegro jest równoznaczne z podpisaniem umowy, chyba że na aukcji jest tekst tego typu /\, ale wtedy pracownicy allegro usuwają takie aukcje :P w regulaminach sklepów internetowych sprzedawcy ubezpieczają się w wyżej podany sposób przez co to oni "są Panami" i narzucają reguły/ceny :)

I dlatego takie sklepy trzeba od razy odrzucić - poprostu nie szanują klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest wyraźnie napisane:

"Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.)."

to nie ma o czym gadać :) ten numer z tym samochodem za kilka złotych miał miejsce na allegro i tam nie było żadnych tekstów tego typu :P kupno przedmiotu na allegro jest równoznaczne z podpisaniem umowy, chyba że na aukcji jest tekst tego typu /\, ale wtedy pracownicy allegro usuwają takie aukcje :P w regulaminach sklepów internetowych sprzedawcy ubezpieczają się w wyżej podany sposób przez co to oni "są Panami" i narzucają reguły/ceny :)

I dlatego takie sklepy trzeba od razy odrzucić - poprostu nie szanują klienta.

zgadzam się jak najbardziej :/ tyle, że bardzo ciężko o sklepu, które nie korzystają z tego artykułu:

"Art. 71

Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje, skierowane do ogółu lub do poszczególnych osób, poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest wyraźnie napisane:

"Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.)."

to nie ma o czym gadać :) ten numer z tym samochodem za kilka złotych miał miejsce na allegro i tam nie było żadnych tekstów tego typu :P kupno przedmiotu na allegro jest równoznaczne z podpisaniem umowy, chyba że na aukcji jest tekst tego typu /\, ale wtedy pracownicy allegro usuwają takie aukcje :P w regulaminach sklepów internetowych sprzedawcy ubezpieczają się w wyżej podany sposób przez co to oni "są Panami" i narzucają reguły/ceny :)

Jakoś nie chce mi się wierzyć w tą bajkę z allegro i samochodem za parę złotych. Wygrałem aukcję... za 130zł gdzie przedmioty u konkurencji kosztowały 2x tyle. Dostałem tel od sprzedawcy że nie zdążył wycofać aukcji a sprzęt który wystawił sprzedał poza allegro. Zgłosiłem sprawę do allegro, wystawiłem komentarz, gość dostał ostrzeżenie i to wszystko. On sprzedaje dalej i nic nikt mu nie zrobił. Ja problemów nie robiłem bo jestem człowiekiem i nie mam zamiaru żerować na krzywdzie innych ale komentarz wystawiłem dla ostrzeżenia innych użytkowników przed tym sprzedającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo allegro Ci tego nie będzie ciągnąć :P sprawę zgłasza się do sądu, bo w regulaminie allegro jest napisane, że w momencie kupienia przedmiotu / wygrania aukcji, strony podpisują umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech będzie. Ale nie założyłbym sprawy gościowi który po kliknięciu KUP TERAZ czy wygraniu aukcji rezygnuje ze sprzedaży bo cena jest śmieszna dla Nas obu. Tym bardziej, że ja jako kupujący nie poniósłbym żadnych kosztów. To sprzedawca zapłaciłby nie małą prowizję ALLEGRO. Ja osobiście nie chciałbym się znaleźć w takiej sytuacji gdzie przez pomyłkę ktoś próbuje wyłudzić ode mnie samochód za marne grosze. Tylko że ja nigdy nie wystawiłbym auta BCM. No ale są ludzie i taborety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...