Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie automatem


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

mój znajomy kupił a4 tdi 110KM 97r automata wszystko by było dobrze gdyby nie te szarpanie mianowicie jak rusza i wciśnie gaz do końca to przy zmianie na drugi bieg jest mocne szarpnięcie tak przy 4-4,5 tys obr silnika ale tylko przy zmianie z 1 na 2 puźniej jest ok

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy kupił a4 tdi 110KM 97r automata wszystko by było dobrze gdyby nie te szarpanie mianowicie jak rusza i wciśnie gaz do końca to przy zmianie na drugi bieg jest mocne szarpnięcie tak przy 4-4,5 tys obr silnika ale tylko przy zmianie z 1 na 2 puźniej jest ok

prosze o pomoc

przy takim stylu ruszania to niedlugo jak szarpnie to zobaczy skrzynie przed maska ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest chyba ktos na forum kto ma AFN-a w aftomacie (chyba czerwone A4) ... zobaczymy co on powie ... i jak rusza ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez posiadam automat i nawet gdy wciskam do oporu gaz to bieg zmienia plynnie tylko jedynie go "tak jakby na sprzegle przeciaga" wiec mam wrazenie ze nie ma sensu wciskac na 1 biegu do konca bo i tak jest slabsze przyspieszenie niz wciskajac gaz troszke wolniej jednym równym ciagiem.No i w koncu jest to automat a nie jakas sportowa sekwencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne przy wciskaniu do dechy. Automaty mają (nie wiem jak to się fachowo nazywa) 'kickout' albo 'kickup'.... W wolnym tłumaczeniu 'dają kopa' :)

[ Dodano: 2006-07-13, 22:09 ]

Gajzer ty chyba masz takie samo cacko jak ja :) masz automatyczną skrzynię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne przy wciskaniu do dechy. Automaty mają (nie wiem jak to się fachowo nazywa) 'kickout' albo 'kickup'.... W wolnym tłumaczeniu 'dają kopa' :)

[ Dodano: 2006-07-13, 22:09 ]

Gajzer ty chyba masz takie samo cacko jak ja :) masz automatyczną skrzynię?

nio mam , i fajowa jest, jak chcem zmieniam biegi recznie (tip tronic) a jak chcem odpoczac to daje na d i mam wszystko w D.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to jest przypuszczalny koszt?
to ci powie mechanik jak targnie skrzynie:) nasze szarpanie z 1 na 2 zakonczone wymiana 3 elektrozaworow jeden 400zł do tego konwerter 500zł i olej filtr uszczelka 320zł plus robota:) i smigamy 1000 km do wymiany oleju:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinA4 TDI, witanko, ja mam podobny problem i nie jest to normalne. moją skrzynie oddaje do naprawy ponieważ żaden automat nie powinien szarpać. Mój problem to zrywanie na pierwszym biegu. Jak jest zimny to po dodaniu gazu jakby nie wchodził pierwszy bieg. Prawdopodobnie jest to problem mechaniczny

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 28-04-2007, 09:19 ]

dział Newbie proszę najpierw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...