[B6 AVF] Czy bierze wam olej ten silnik i ile ?
1 1

64 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio uswiadomiono mnie ze 1,9 TDI AVF bierze dosyc sporo oleju.. No i po wymianie oleju i przejechaniu okolo 1,5 tysiaca km kontrolka sie zaswiecila i oleju bylo na minimum ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od wymiany do wymiany nic nie dolewam u siebie. Wlewam zawsze pelny stan i po zrobieniu 15 tys stan oleju mi wskazuje troszke mniej niz polowa, ale jeszcze ani razu nie dolalem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby w ksiazce pisze za normalne jesy ze spala do 0,5 litra na 1000 km..bedac na warsztacie to nieznajomy potwierdzil ze sporo jedza oleju i to jest normalne w tym rozajach dieslach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zmienialem olej przy 234tys. teraz jest 241 i dolalem okolo 100-150ml :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość majki-m

U mnie na 10 tys km dolewam ze 200ml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie na 15 tys dolewam ok.0,2-0,5 litra ale latam autostrada polska dania 160-170 km/h a czytalem ze przy duzych predkosciach silnik bierze wiecej oleju wiec mysle ze jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie się przyjmuje że Diesle troszkę oleju biorą, oczywiście bez przesady jak w instrukcji obsługi bo tam to jest zabezpieczenie się producenta przed ewentualnymi pretensjami klientów.

U siebie nie zauważyłem narazie ubytku oleju po 10tys km ale moim zdaniem zależy to od egzemplarza i oczywiście stylu jazdy. W 1.9 z tym braniem oleju nie jest źle, trochę więcej palą 2.0 tdi.

U ciebie jak spalił tyle oleju na dystansie 1,5k km że kontrolka się zapaliła to coś masz nie tak. No chyba że to pomyłka i miałeś napisać 15k km. Jeżeli jednak ci aż tak ubywa oleju to sprawdź czy go nie gubisz. Isnieje jeszcze możliwość że ci na minimum nalali bo nieraz tak potrafią "znawcy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

auto mam od niedawna, po wymianie oleju zrobiłem nim 3tyś km, dziś sprawdziłem i stan na bagnecie ani nie drgnął, jak był tak jest na górnej kresce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezdze na 5w30

Jak 5w30 to niby long life tak? Jeżeli tak to z mojej wiedzy lepiej dla turbinki 5w40 i co 15 tys lub częściej wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymieniam olej co około 10 tysi i nic nie bierze (jest dłubnięty) . Śmigam na Motul-u :good:

50 % miasto , 50 % trasa ....miasto korki itp. trasa wiadomo jak , jeśli jest miejsce to but :kox:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim aucie wymieniam olej co około 14-15 tys. km i nie zauważyłem znacznych

ubytków oleju. Po przejechaniu w/w dystansu ok 70% po mieście na bagnecie jest

minimalny ubytek. Wcześniej lałem olej Mobil1 5w30 aktualnie Motul 5w40.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a niech sie ktos kumaty wypowie czy po wirusie warto wymieniac olej czesciej niz co 15 tys km?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a niech sie ktos kumaty wypowie czy po wirusie warto wymieniac olej czesciej niz co 15 tys km?

Może nie jestem fachowcem ale zawsze im częściej wymieniasz olej tym lepiej dla silnika a szczególnie dla turbiny . 15tys to jest wartość max w naszych silnikach dla 5w40 określona przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AVF z 2003r od 2tyś virus, przebieg 208000km,

wymieniam olej co 10tyś,

odkąd mam tego furaka wymieniałem olej 3 razy i nigdy nic nie dolewałem, więc nie bierze nic albo znikome ilości bo na bagnecie jest to samo... :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w niemczech wymieniaja olej co 30 tysiecy.. Lataja na Castrolu Long Live.. Juz sam niewiem kogo sluchac..Kazdy cos innego pisze.. i wychodzi na to ze 1,9 jezdzi na wszystkim co wlejesz do niego :D.. JA leje Castrola tak jak niemcy i wymiana co 20.25 tysiecy ze wzgledu na zły stan pali w polsce.. to jest Opinia osobistego mechanika ktory pracował cała swoja kariere w ASO VW i jest teraz na prywatce[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2010, 11:02_________________________________________________druga sprawa mam silnik AVF i jak wielu tutaj i widze jednym bierze olej a innym nie... odczego to zalezy ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój też niebierze.Wymieniam co 15000km.Jeżdżę na AGIP 5W/40 bo taki był od początku zalany.Przebieg 210000km.Średnio ok.30000km rocznie-wymiana dwa razy w roku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio uswiadomiono mnie ze 1,9 TDI AVF bierze dosyc sporo oleju.. No i po wymianie oleju i przejechaniu okolo 1,5 tysiaca km kontrolka sie zaswiecila i oleju bylo na minimum ...

No to masz lipe. Stanowczo za duzo. Stawiam na turbine. Zobacz w wydechu czy nie masz oleju, a pózniej ściągnij dolot do turbiny i tam kuknij.

Pozdro

ZC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdzałeś po wymianie ile nalali :cool1:

JA leje Castrola tak jak niemcy i wymiana co 20.25 tysiecy

wcześniej też brał olej czy dopiero po ostatniej wymianie, o jaką ilość oleju chodzi :cool1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wymieniam co 12 tys km, śmigam w 90% po autostradach i oleju dolewam 0,3 - 0,5 litra na te 12 tys km.

Dodam, ze jak jade do PL to przez niemcownie 160 - 180 na bucie przez cały czas i problemów z oliwka nie mam, no i zeby tak zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w niemczech wymieniaja olej co 30 tysiecy.. Lataja na Castrolu Long Live.. Juz sam niewiem kogo sluchac..Kazdy cos innego pisze.. i wychodzi na to ze 1,9 jezdzi na wszystkim co wlejesz do niego :D.. JA leje Castrola tak jak niemcy i wymiana co 20.25 tysiecy ze wzgledu na zły stan pali w polsce.. to jest Opinia osobistego mechanika ktory pracował cała swoja kariere w ASO VW i jest teraz na prywatce[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2010, 11:02_________________________________________________druga sprawa mam silnik AVF i jak wielu tutaj i widze jednym bierze olej a innym nie... odczego to zalezy ??

LL serwice jest odpowiedzialny za padanie turbin przy przebegu 170-200 kkm. zostal wymyslony aby zmniejszyc koszty dla flot, ktore sa wymieniane rowno z zakonczeniem gwarancji.

pozniejsi nabywcy maja w zalozeniu zasilic serwisy ASO....

gratuluje mechanika :cool1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wcześniej miałem 1.9 110KM i 2.0 TDI 140KM i tam trosze był ubytek oleju ale bardzo mały. Na może po 6-7 tys można było troszkę wlać tak dla świętego spokoju.

Teraz użytkuje 1.9 130KM i jestem zaskoczony bo ten silnik nie bieże nic. Do tego jest kompletnie suchy.

Ale przy robieniu większych prędkości może nastąpić mały ubytek oleju bo występuje pocenie się oleju przy intercoolerze. Ostatnio grzebali mi przy turbo i widzę że więcej się "poci" w tym miejscu. Nie wiem czy wymienić uszczelki czy tego nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam autko po chipie i od wymiany do wymiany nie dolewam ani kropelki choć widać że na bagnecie stan schodzi z max prawie do minimum choć wiem że to normalne iż silnik pobiera troche oleju i wskazane jest dolać nawet 0,5 litra od wymiany do wymiany. jeszcze dodam że nie śrubuje gurnych wartości wymiany oleju, castrol 10W40 zmieniam co 10tys a nie co 12 jak niektórzy proponują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiec tam.. Nie kopci, silnik sie nie rozszczelnil turbina chodzi jak nalezy....Mozliwe ze to wina samego oleju bo wlasnie powinnie chodzic na 5W40 a nie 5w30... DOkladnie dolac musialem 0,5 litra.. to za duzo.. w tygodniui bede głebiej patrzec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiec tam.. Nie kopci, silnik sie nie rozszczelnil turbina chodzi jak nalezy....Mozliwe ze to wina samego oleju bo wlasnie powinnie chodzic na 5W40 a nie 5w30... DOkladnie dolac musialem 0,5 litra.. to za duzo.. w tygodniui bede głebiej patrzec

Firmy odstąpiły od prdukcji oleju 5w-40 do pompowtrysków.

To co zostało to resztki, zapasy w magazynach.

Teraz tylko robi sie 5w- 30.

Pozdro

ZC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olej powinno się wymieniać co 10 tyś. bo i tak zawsze przejeździsz troszkę więcej

Co do dolewki to mi wystarcza ilość od max do min na bagnecie, ale dolewka 0.5 l to chyba nie problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opel zafira kolegi, nówka sztuka z salonu co 2 tyś km dolewali ponad 0.5 l . Pojechali do serwisu i tam im powiedzieli że to norma, że może tyle brać.Ale skąd tą normę wzięli ?? :wink4:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi