Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

No to co się u mnie w samochodzie stało dzisiaj to cud... Zawsze miałem komfort AJ. Potem po zaprogramowaniu szyb elektrycznych z tyłu zrobił się z niego komfort AH! Czyżbyśmy doszli do wniosku, że AJ = AH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to co się u mnie w samochodzie stało dzisiaj to cud... Zawsze miałem komfort AJ. Potem po zaprogramowaniu szyb elektrycznych z tyłu zrobił się z niego komfort AH! Czyżbyśmy doszli do wniosku, że AJ = AH?

Gdybyś teraz wpiął korby - przeskoczy znów na AJ. To jakiś bug w oprogramowaniu modułu komfortu (zależnie od zastosowanych pinów zmienia się nazwa modułu - jest oczywiście pewna zależność, oznaczenie zawsze spada o jeden poziom niżej).

U mnie BD po zakodowaniu elektrycznych szyb i pakietu oświetlenie zmienił nazwę na BC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd sterownik ma wiedzieć czy wychodzisz z auta na dłużej czy tylko otworzyć garaż? :)

Odpowiadając na Twoje pytanie - fabrycznym wyposażeniem się nie da się i nawet nie widzę celu takiej opcji. Od tego masz pilota :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd sterownik ma wiedzieć czy wychodzisz z auta na dłużej czy tylko otworzyć garaż? :)

Odpowiadając na Twoje pytanie - fabrycznym wyposażeniem się nie da się i nawet nie widzę celu takiej opcji. Od tego masz pilota :wink4:

a niepomyslales o tym ze niewszyscy maja garaz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd sterownik ma wiedzieć czy wychodzisz z auta na dłużej czy tylko otworzyć garaż? :)

Odpowiadając na Twoje pytanie - fabrycznym wyposażeniem się nie da się i nawet nie widzę celu takiej opcji. Od tego masz pilota :wink4:

a niepomyslales o tym ze niewszyscy maja garaz :)

Garaż jest tu tylko przykładem - skąd auto ma wiedzieć że akurat przy tym wyjściu chcesz je zamknąć. Jak idziesz do bagażnika albo zajrzeć pod maskę zamykasz auto? :wink4:

Jedyny sens jaki widzę w automatycznym zamykaniu - to czujnik odległości (jak oddalisz się bardziej od auta - centralny zamyka drzwi - na wypadek gdybyś Ty zapomniał). Fabryczny sterownik nie oferuje takiej opcji. Przy czym i takie rozwiązanie może być uciążliwe (do garażu mam tyle samo m co do chaty:decayed:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd sterownik ma wiedzieć czy wychodzisz z auta na dłużej czy tylko otworzyć garaż? :)

Odpowiadając na Twoje pytanie - fabrycznym wyposażeniem się nie da się i nawet nie widzę celu takiej opcji. Od tego masz pilota :wink4:

a niepomyslales o tym ze niewszyscy maja garaz :)

Garaż jest tu tylko przykładem - skąd auto ma wiedzieć że akurat przy tym wyjściu chcesz je zamknąć. Jak idziesz do bagażnika albo zajrzeć pod maskę zamykasz auto? :wink4:

Jedyny sens jaki widzę w automatycznym zamykaniu - to czujnik odległości (jak oddalisz się bardziej od auta - centralny zamyka drzwi - na wypadek gdybyś Ty zapomniał). Fabryczny sterownik nie oferuje takiej opcji. Przy czym i takie rozwiązanie może być uciążliwe (do garażu mam tyle samo m co do chaty :decayed:).

jesli ruszyl bys troche mozgownica to bys znalazl sens ze chodzi tu o to na wypadek jak bym zapomnial zamknac to po wylaczeniu silnika po naprzyklad 10 minutach by sie sam zamknol albo po zamknieciu drzwi.

teraz jest podobna opcja lecz dziala to tak ze jesli nacisne na pilocie otwarcie zamiast zamkniecia to po okolo minucie sam sie zamyka wiec niewidzial bym tu wiekszego problemu aby szlo zaprogramowac to o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd sterownik ma wiedzieć czy wychodzisz z auta na dłużej czy tylko otworzyć garaż? :)

Odpowiadając na Twoje pytanie - fabrycznym wyposażeniem się nie da się i nawet nie widzę celu takiej opcji. Od tego masz pilota :wink4:

a niepomyslales o tym ze niewszyscy maja garaz :)

Garaż jest tu tylko przykładem - skąd auto ma wiedzieć że akurat przy tym wyjściu chcesz je zamknąć. Jak idziesz do bagażnika albo zajrzeć pod maskę zamykasz auto? :wink4:

Jedyny sens jaki widzę w automatycznym zamykaniu - to czujnik odległości (jak oddalisz się bardziej od auta - centralny zamyka drzwi - na wypadek gdybyś Ty zapomniał). Fabryczny sterownik nie oferuje takiej opcji. Przy czym i takie rozwiązanie może być uciążliwe (do garażu mam tyle samo m co do chaty :decayed:).

jesli ruszyl bys troche mozgownica to bys znalazl sens ze chodzi tu o to na wypadek jak bym zapomnial zamknac to po wylaczeniu silnika po naprzyklad 10 minutach by sie sam zamknol albo po zamknieciu drzwi.

teraz jest podobna opcja lecz dziala to tak ze jesli nacisne na pilocie otwarcie zamiast zamkniecia to po okolo minucie sam sie zamyka wiec niewidzial bym tu wiekszego problemu aby szlo zaprogramowac to o co mi chodzi

Człowieku ogarnij się z tymi tekstami!! :wallbash::shocked: Chyba Bart-S odpowiedział na Twoje pytanie! Masz problem w czytaniu ze zrozumieniem!? :wallbash: Poza tym ablo przede wszystkim trochę szacunku dla moderatora i człowieka, który FORUM ma w jednym palcu i pomaga wszystkim wokół jeśli to tylko możliwe! Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym aby odmówił pomocy! Ma sporą wiedzę na temat samochodu i przekazuje ją dla Nas (czyt. użytkownicy forum) bezinteresownie! Jak spędzisz trochę więcej czasu na forum to może to zauważysz i wtedy zastanowisz się zanim coś napiszesz!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do akjam

po pierwsze to kim ty jestes zeby mnie pouczac co i jak mam pisac ?

po drugie czy ty jestes jego tatusiem ze piszesz za niego ?

jesli niewiesz nic na ten temat o czym sie go pytam to won z takimi textami ,tak sobie mozesz pouczac kumpli , mysle ze go nieurazilem bo jesli by tak bylo to by mi sam napisal

nastepny maly czlowieczek ktory chce sie poczuc wazny zal ,zegnam cie

warnwarn.gifPowinieneś dostać moderację, ale jeszcze wierzę, że hamstwo i głupota tylko na chwilę wlazła Ci na plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

witam, mam pytanie do expertow ,czy mozna tak zrobic vagiem albo czyms innym, zeby po wyjsciu z samochodu sam sie zamykal centralny zamek?

Odpowiedz

Nie ma takiej mozliwosci :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ruszyl bys troche mozgownica to bys znalazl sens ze chodzi tu o to na wypadek jak bym zapomnial zamknac to po wylaczeniu silnika po naprzyklad 10 minutach by sie sam zamknol albo po zamknieciu drzwi.

A skąd ja mam niby wiedzieć o co Ci chodzi skoro nie napisałeś tego wcześniej. BTW - zasugerowałem takie rozwiązanie w poprzednim poście. Pytanie (pierwsze) zadałeś w taki sposób w jaki zadałeś - dlatego nie dziw się proszę odpowiedzi.

Akjam - niepotrzebnie wyparowałeś, nic się nie stało :) Jednak riposta kolegi maxus24 jest poniżej pewnego poziomu. Kolego to Ty uważaj na słowa - na forum obowiązują pewne zasady. Do userów a tym bardziej starszych rangą nie zwraca się tekstami typu "won". Grzesiek Ci pocisnął ale na takie słowa na pewno nie zasłużył. Za to Twoja arogancja na pewno...

Wracamy do tematu...

Zamek centralny posiada funkcję zabezpieczającą - jeśli otworysz auto pilotem i w ciągu 60 sekund nie otworzysz drzwi, auto ponownie się zamknie. Jest to jedyna taka opcja i nie ma możliwości jej zmiany. Moduł komfortu oferuje tylko kilka funkcji, które producent przewidział dla tego nadwozia (opis w pierwszym poście). Jeśli chcesz to zmienić to tylko jakimś zewnętrznym sterownikiem (nie fabryczny alarm itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ruszyl bys troche mozgownica to bys znalazl sens ze chodzi tu o to na wypadek jak bym zapomnial zamknac to po wylaczeniu silnika po naprzyklad 10 minutach by sie sam zamknol albo po zamknieciu drzwi.

A skąd ja mam niby wiedzieć o co Ci chodzi skoro nie napisałeś tego wcześniej. BTW - zasugerowałem takie rozwiązanie w poprzednim poście. Pytanie (pierwsze) zadałeś w taki sposób w jaki zadałeś - dlatego nie dziw się proszę odpowiedzi.

Akjam - niepotrzebnie wyparowałeś, nic się nie stało :) Jednak riposta kolegi maxus24 jest poniżej pewnego poziomu. Kolego to Ty uważaj na słowa - na forum obowiązują pewne zasady. Do userów a tym bardziej starszych rangą nie zwraca się tekstami typu "won". Grzesiek Ci pocisnął ale na takie słowa na pewno nie zasłużył. Za to Twoja arogancja na pewno...

Wracamy do tematu...

Zamek centralny posiada funkcję zabezpieczającą - jeśli otworysz auto pilotem i w ciągu 60 sekund nie otworzysz drzwi, auto ponownie się zamknie. Jest to jedyna taka opcja i nie ma możliwości jej zmiany. Moduł komfortu oferuje tylko kilka funkcji, które producent przewidział dla tego nadwozia (opis w pierwszym poście). Jeśli chcesz to zmienić to tylko jakimś zewnętrznym sterownikiem (nie fabryczny alarm itp).

nieinteresuje mnie zadna jakas jego ranga wyskoczyl z takim textem jakby sie uwazal niewiem za kogo i niebedzie mnie pouczal , pouczac to sobie moze swoje dzieci o ile ja ma i zasluzyl na to by mu powiedziec co o nim sadze .

co do tematu o centralnym dzieki za odpowiedz ,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-mam moduł CC-433 MHz,central,elekt.szyby przód,tyl korby,bez oświetlenia drzwi i nog.zabralem się do roboty,tapicerka tyl drzwi zdjęta a tam brak inst pod lampki.zajrzalem do lewego słupka w kostkę 20 pinową a tam obsadzone są gniazda 1,2,3,4,5,11,12,15,16. więc brak mi zasilania pod pin14 tej kostki bo masę mam pod pin 11.pociągnę zasilanie ori z mod komf kostka 16 pinowa wejście na pin2 i dla drzwi tylnych prawych na pin1. I zostanie mi się adaptacja pod lampki czyli 61 i wartość 3.Czy prawidłowo to wykonuję tylko pod oświetlenie tylnych drzwi bo przód pójdzie pod sterownik silniczka szyb.czy ktoś orientuje się jak z tym modulem-czy zadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC nie obsługuje pakietu oświetlenie - nie przejdzie tym bardziej, że masz korby. Gdybyś miał elektrykę z tyłu - pakiet w drzwiach spokojnie można wtedy robić (nie działałoby tylko oświetlenie stóp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 BJ – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 BM - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 BR - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 BS - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 BT – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 CA - faryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 CB - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 CE - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 CG – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 CJ - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczn szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 CN - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby

Wszystko jest w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamerykański :naughty:

Brak funkcji SAFE, obsługa dodatkowego włącznika zamka centralnego no i najważniejsze - praca na częstotliwości 315MHz (nasze działają z 433MHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...