Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój moduł jest z końcówką AH fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu. Tyle ze mi padł i nigdzie nie mogę takiego znaleść. Moje pytanie brzmi na jaki go mogę zamienić? Bo z tego co zrozumiałem to albo AJ albo AK ale prosiłbym jeszcze o wasze zdanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Mam pytanie dot. modułu komfortu: w moim aucie jest 8E0959433BQ (elektryczne szyby tył) a chciałbym zmienić na obsługujący dodatkowo oświetlenie przestrzeni nóg - który wybrać z wykazu.

Takie są na Allegro:

http://moto.allegro.pl/audi-a4-8e0-b6-b7-modul-komfortu-sterownik-sensor-i1842268847.html

lub

http://moto.allegro.pl/audi-a4-b6-b7-modul-komfortu-8e0959433br-i1819684687.html

Pytanie kolejne: jak uruchomić (czerwone) światełka w boczkach drzwi przednich i tylnych, czy to zależy od modułu komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR i CE są OK - światełka w drzwiach w Twoim przypadku (masz 4 x elektryczne szyby) zadziałają niezależnie od MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do światełek w drzwiach, to czy muszę coś, gdzieś ustawić, "odchaczyć" Vagiem, a tak wogóle to muszę sprawdzić czy tam są żarówki i kable do podłączenia ?! Czy po prostu zakupić żarówki i je tam wstawić i będzie OK ?! Czy te boczne czerwone szkiełka w drzwiach można bezproblemowo podważyć i wyjąć, czy trzeba rozbierać tapicerkę drzwi (żal je połamać)?!

Co do oświetlenia przestrzeni nóg, to czy sama zamiana MK wystarczy aby oświetlenie działało, domyślam się, że instalacja istnieje w aucie ?! Oczywiście kupno żarówek (jakich), no i chyba zakup szkiełek (jakich) ?!

Przepraszam za rzekę pytań, ale w sprawach samochodowych poznaję się powoli od ponad roku, dzięki temu Forum , za co wielki szacun !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do światełek w drzwiach, to czy muszę coś, gdzieś ustawić, "odchaczyć" Vagiem, a tak wogóle to muszę sprawdzić czy tam są żarówki i kable do podłączenia ?! Czy po prostu zakupić żarówki i je tam wstawić i będzie OK ?! Czy te boczne czerwone szkiełka w drzwiach można bezproblemowo podważyć i wyjąć, czy trzeba rozbierać tapicerkę drzwi (żal je połamać)?!

Co do oświetlenia przestrzeni nóg, to czy sama zamiana MK wystarczy aby oświetlenie działało, domyślam się, że instalacja istnieje w aucie ?! Oczywiście kupno żarówek (jakich), no i chyba zakup szkiełek (jakich) ?!

Przepraszam za rzekę pytań, ale w sprawach samochodowych poznaję się powoli od ponad roku, dzięki temu Forum , za co wielki szacun !!!

Jeśli światełek w drzwiach nie masz to trzeba dołożyć całą instalację (lampki, wiązkę elektryczną).

Czerwone odblaski podważasz i ładnie wychodzą (jeśli się przyjrzysz to po jednej stronie jest profil w który wkładasz płaski śrubokręt).

Oświetlenie nóg - tutaj także podmiana MK nie wystarczy. Brakuje lampek i wiązki elektrycznej - trzeba dołożyć całą instalację (w cholerę roboty).

Więcej detali - przeczytaj dokładnie cały ten temat oraz wątek poświęcony licht pakietowi: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162929.0;highlight=licht+pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S - może masz gdzieś w swoich rozpiskach symbole wiązek instalacji drzwi tylnych i przednich, prawych i lewych pod założenie lampek drzwi czerwonych i białych. Bardzo by mi to pomogło w przyszłych zakupach. Znalazłem na Allegro np. takie wiązki, ale nie wiem, czy się nadadzą:

drzwi lewy tył-8EO 791 687 L i drzwi lewy przód-8E1 971 029AA po 85 zł/szt. !!!!????

Lampki białe i czerwone już mam.

Dodatkowe pytanie: czy takie lampki, jak w drzwiach pasują również do oświetlenia nóg ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie lepiej takie wiązki zrobić samemu niż becelować za kawałek kabelka 85 zeta :shocked:

co do lampek oświetlenia nóg to z przodu masz takie same jak w drzwiach tylko z dodatkową osłonką od tyłu ale może być i bez :naughty:

za to pod fotelami z tyłu są w ori troszke większe lampki :wink4:

zdaje sie że numery wiązek są w temacie o light pakiecie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba racja z tym przepłacaniem, postaram się zrobić te kabelki sam, tylko powiedzcie o jakim przekroju mają one być odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.5mm lub 0.8mm ale styknie 0.5 z tego co pamiętam :mysli:

odpowiednie piny zakupisz na aledro u radiofabrica a kostki do lampek w serwisie (no chyba że masz) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem pinów na Allegro i nie znalazłem, chyba, że są to jakieś specjalne, a może wiecie konkretnie czego szukać.

Jestem cienki w elektryce i elektronice, dlatego z mojej strony rzeka pytań, po prośbie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w wątku poświęconym pakietowi oświetleniowemu...

Linka podałem Ci już wcześniej ale dla przypomnienia: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162929.0;highlight=licht+pakiet

Poświęc chwilę czasu i zapoznaj się z tematem od dechy do dechy - wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane. Chodzi o to aby po raz kilkunasty nie wklepywać tych samych danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest to możliwe że po włączeniu zamykania się auta po przekroczeniu prędkości 15km/h. Coming leaving Home przestał działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest to możliwe że po włączeniu zamykania się auta po przekroczeniu prędkości 15km/h. Coming leaving Home przestał działać?

zależy jak mocno pokombinowałeś VAGiem. Sprawdź kodowania czy są poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...