Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam moduł z końcówką AR , szyby z tyłu na korby ale według podwieszonego posta obsługuje także szyby w elektryce :

"Centralny zamek (wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001)

8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)."

Pytanie czy ten moduł obsłuży szyby w elektryce z tyłu ?

Tak. Po dołożeniu elektryki z tyłu wystarczy w adaptacjach sterownika ustawić wartość kanału 61 na 0.

O co chodzi, że jak otwieram z kluczyka auto to wszystko OK. A potem jak rusze to się zamyka samo (powyżej 15km/h) i później jak chcę otworzyć, żeby kogoś wpuścić to guzik od kierowcy nie otwiera drzwi tylnych lewych?

Tylko tylnych lewych? Reszta drzwi OK? Jakiś bład zapisuje się w module komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak, tylko lewe tylne, cała reszta super chodzi. Błędy:

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo aktuatory lewego tylnego zamka, albo wiązka do nich (raczej to drugie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam moduł z końcówką AR , szyby z tyłu na korby ale według podwieszonego posta obsługuje także szyby w elektryce :

"Centralny zamek (wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001)

8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)."

Pytanie czy ten moduł obsłuży szyby w elektryce z tyłu ?

Tak. Po dołożeniu elektryki z tyłu wystarczy w adaptacjach sterownika ustawić wartość kanału 61 na 0.

Dzięki :notworthy::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko lewe tylne, cała reszta super chodzi. Błędy:

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

Tak jak Bartek pisze albo wiazka w drzwiach do slupka albo cos w zamku , u mnie akurat byl zamek http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=192038.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhu2 - jeśli możesz, potwierdź to testem kodowania kanału 61 (wartości od 0 do 3 - sprawdź które sterownik przyjmie = poprawnie zapisze w pamięci).

Witam Bart-s sorki ze tal dlugo mi to zajelo ale nie mialem wczesniej czasu.Kodowanie zrobione.A wiec AD obsluguje oswietlenie w drzwiach oraz szybki elektryczne tyl.Oswietlenie przestrzeni nog nie poszlo. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dlaczego kluczykiem się zawsze otwiera bez problemu, lampka się zapala, na fisie pokazuje itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem jaki ja mam moduł jeszcze nie opisywany : :wink4:

8E0 959 433 BH - alarm dokładany nie fabryczny,4x el. szyby, brak mozliwości podpięcia podświetlenia nóg ( 2 odrzuca) , składane elektrycznie lusterka ( nie wiem czy za to odpowiedzialny jest moduł)

czy do tego modułu jestem w stanie podpiąc comming home ? bo lampki wiem ze mozna nawet jak moduł nie obsługuje dopiąc sie do oświetlenia wnętrza i bedzie spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem jaki ja mam moduł jeszcze nie opisywany : :wink4:

8E0 959 433 BH - alarm dokładany nie fabryczny,4x el. szyby, brak mozliwości podpięcia podświetlenia nóg ( 2 odrzuca) , składane elektrycznie lusterka ( nie wiem czy za to odpowiedzialny jest moduł)

czy do tego modułu jestem w stanie podpiąc comming home ? bo lampki wiem ze mozna nawet jak moduł nie obsługuje dopiąc sie do oświetlenia wnętrza i bedzie spox

Boseron mylisz dwa moduły to co numer podałeś to odpowiada za oświetlenie przestrzeni nóg.Da się bez problemu założyć lampki w drzwiach bo masz el. szyby przód i tył. Natomiast za CLH odpowiada moduł centralnej elektryki pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boseron - dzięki za info. Gdybyś mógł sprawdzić jeszcze czy da się na kanale 61 zakodować "1" (wstępnie stwierdzam, że nie ale wolę to potwierdzić).

Lampki w drzwiach odpalisz, ale na tym module jak już sam sprawdziłeś - oświetlenie nóg nie pójdzie.

Za CLH odpowiada moduł MCE (dział ELEKTRYKA - szukaj w podwieszonych tematach Modułu Centralnej Elektryki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s nie da sie zakodować 1 ani 3 tez nie ,tylko 0 przyjmuje :wink4:

a oświetlenie nóg nawet jak sie nie da to nie problem mozna sie wpiąć w kable od oświetlenia nad głową i tez będą świecić przy otwieraniu drzwi :wink4:

Miodzo ja czekam na te Twoje niskobudżetówki w moim bolidzie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s nie da sie zakodować 1 ani 3 tez nie ,tylko 0 przyjmuje :wink4:

a oświetlenie nóg nawet jak sie nie da to nie problem mozna sie wpiąć w kable od oświetlenia nad głową i tez będą świecić przy otwieraniu drzwi :wink4:

OK, dzięki za potwierdzenie :good:

Jeśli chodzi o działanie oświetlenia nóg bez ori modułu... W fabrycznym rozwiązaniu włączy się oświetlenie tylko tych drzwi, które otworzysz. Natomiast po podpięciu się do lampki podsufitki - zapalisz wszystkie 4 lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet to lepiej jak dla mnie :wink4: dzięki za wyjaśnienie o tym nie wiedziałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

numer sterownika: 8E0 959 433 AR

alarmu brak

szyby przód elektryka, tył korby

centralny 433

Mam takie pytanie ponieważ od jakiegos czasu nie dziala mi oswietlenie wew. samochodu. nie moge go zalaczyc na podsufitce oraz jak otwieram drzwi to takze sie nie zalacza. Moje pytanie: czy to oznacza ze modul padl czy jest mozliwosc zakodowania modulu(jezeli jest mozliwosc to bardzo prosze o instrukcje jak zakodowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenia w podsufitce nie koduje się - działa zawsze. To, że go nie masz nie musi oznaczać padniętego modułu (możliwe, że uszkodzona jest wiązka elektryczna). Podłącz VAGa do modułu komfortu (46) i zobacz czy zapisały się jakieś błędy.

Mam takie pytanie ponieważ od jakiegos czasu nie dziala mi oswietlenie wew. samochodu. nie moge go zalaczyc na podsufitce oraz jak otwieram drzwi to takze sie nie zalacza.

Nie działa oświetlenie standardowe a czerwone podświetlenie przycisków jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ponieważ od jakiegos czasu nie dziala mi oswietlenie wew. samochodu. nie moge go zalaczyc na podsufitce oraz jak otwieram drzwi to takze sie nie zalacza.

Nie działa oświetlenie standardowe a czerwone podświetlenie przycisków jest OK?

Witam

chcę podpiąć się do tej części tematu też nie mam oświetlenia w środku na podsufitce przy otwartych drzwiach można włączyć ręcznie wszystkie razem i każde osobno podświetlenia czerwone też są co jest odpowiedzialne od czasowego włączania oświetlenia? czy jest to włącznik w lampie czy któryś moduł? dzięki za wszystkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcę podpiąć się do tej części tematu też nie mam oświetlenia w środku na podsufitce przy otwartych drzwiach można włączyć ręcznie wszystkie razem i każde osobno podświetlenia czerwone też są co jest odpowiedzialne od czasowego włączania oświetlenia? czy jest to włącznik w lampie czy któryś moduł? dzięki za wszystkie info

A czy działają lampki drzwiowe (czerwona ostrzegawcza i, jak jest biała oświetlenia podłoża)? Ewentualnie, czy FIS pokazuje Ci, że są otwarte drzwi?

Być może masz uszkodzone mikro-styki w zamku, które wyzwalają oświetlenie?

A tak BTW: oświetleniem wewnętrznym nie steruje MK, więc w tym wątku jest to OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW: oświetleniem wewnętrznym nie steruje MK, więc w tym wątku jest to OT.

No właśnie to MK steruje oświetleniem wewnętrznym ;)

Witam

chcę podpiąć się do tej części tematu też nie mam oświetlenia w środku na podsufitce przy otwartych drzwiach można włączyć ręcznie wszystkie razem i każde osobno podświetlenia czerwone też są co jest odpowiedzialne od czasowego włączania oświetlenia? czy jest to włącznik w lampie czy któryś moduł? dzięki za wszystkie info

Od MK lecą dwa zasilania do włacznika w podsufitce - stałe, które rozłącza się w pozycji 0 oraz dodatkowe, to które zasila lampki po wyłączeniu zapłonu i otwieraniu drzwi.

IMO uszkodzoną masz wiązkę "stałą" - sprawdź ciągłość przewodu między pinem 2 w lampce podsufitki a pinem 15 w pomarańczowej kostce 17-pin (panel konektorów pod lewym dolnym słupkiem A) - kolor przewodu czerwono-żółty. Jeśli kabel będzie OK - kolejna część wiązki do sprawdzenia to znów pin 15 w pomarańczowej kostce 17-pin i moduł komfortu (czarna kostka 12-pin, pin 4). Nie ma bata - coś na tej linii jest uszkodzone.

Jeśli lampki oświetlające bagażnik działają - to szukaj usterki w pierwszej opisanej części kabla. Jeśli nie - w drugiej (wtedy nie będzie działać także oświetlenie schowka pasażera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 BN - alarm fabryczny, brak pakietu oświetlenia, korby z tyłu, centralny 443

A teraz pytanie do magików. Chciałbym zakodować moduł żeby mieć dodatkowo potwierdzenie załączenia alarmu z piknięciem syreny.

Na module mam short coding 07034. Nie jest to suma żadnej kombinacji z rozpiski. Czy do tego kodu mam dodać wartość żeby pikało ? czy od nowa szukać jakiejś kombinacji. Robiłem jedną próbę ale skończyło się tym ze nie mogłem zamykać samochodu z pilota dopóki nie otwarłem drzwi od środka przyciskiem w drzwiach po zgaszeniu samochodu.

Proszę o jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 BN - alarm fabryczny, brak pakietu oświetlenia, korby z tyłu, centralny 443

Dzięki za info - do pełni opisu potrzebowałbym jeszcze sprawdzenia kanału 61 w adaptacjach tego sterownika (jakie wartości od 0 do 3 przyjmuje). Powinien przyjąć wszystkie ale dla pewności, jeśli możesz sprawdź :)

8E0 959 433 BN - alarm fabryczny, brak pakietu oświetlenia, korby z tyłu, centralny 443

A teraz pytanie do magików. Chciałbym zakodować moduł żeby mieć dodatkowo potwierdzenie załączenia alarmu z piknięciem syreny.

Na module mam short coding 07034. Nie jest to suma żadnej kombinacji z rozpiski. Czy do tego kodu mam dodać wartość żeby pikało ? czy od nowa szukać jakiejś kombinacji. Robiłem jedną próbę ale skończyło się tym ze nie mogłem zamykać samochodu z pilota dopóki nie otwarłem drzwi od środka przyciskiem w drzwiach po zgaszeniu samochodu.

Proszę o jakieś sugestie

Zakoduj na 8026.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...