Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Po dołożeniu lampek nie musiałem zmieniać kodowania, moduł już był zakodowany pod pakiet oświetlenia. :>

Dołożyłeś wszystkie lampki czy tylko te w drzwiach?

Dołożyłem wszystkie lampki, i podświetlenie nóg od razu działało.

Żeby nie było za lekko, instalcji oczywiście nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po dołożeniu lampek nie musiałem zmieniać kodowania, moduł już był zakodowany pod pakiet oświetlenia. :>

Dołożyłeś wszystkie lampki czy tylko te w drzwiach?

Dołożyłem wszystkie lampki, i podświetlenie nóg od razu działało.

no nie którzy to mają farta u mnie nie ma nawet kabli podstawowych w wiązce do drzwi mimo ze moduł obsługuję el szyby a co dopiero kodowanie etc.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie co do wymiany modułu komfortu.

W tej chwili ma moduł ... BG i chcę wymienić na ... CE

W opisie tego modułu, który aktualnie posiadam mam szyby tył korby albo alektryka (mam korby). Natomiast w opisie modułu, który mam na wymiankę jest m.in., że elektryka szyb tył. Czy to ze sobą się gryzie? :mysli: Chyba nie, co? Po prostu podłączy się oświetlenie i przy adaptacji korby zostaną. Tak to widzę... :cool1::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG został sprawdzony VAGiem - na Ch62 przyjmuje kodowanie 0 i 1 (czyli działa zarówno z korbami jak i elektryką).

CE został sprawdzony tylko pod kątem aktualnego wyposażenia auta - tak się składa, że w testowanym egzemplarzu były elektryczne szyby z tyłu (nie przeprowadzaliśmy testu na Ch62 - stąd nie ma potwierdzenia czy obsługuje korby, patrząc na drzewko historii modułów wnioskuję, że korb nie obsłuży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG został sprawdzony VAGiem - na Ch62 przyjmuje kodowanie 0 i 1 (czyli działa zarówno z korbami jak i elektryką).

CE został sprawdzony tylko pod kątem aktualnego wyposażenia auta - tak się składa, że w testowanym egzemplarzu były elektryczne szyby z tyłu (nie przeprowadzaliśmy testu na Ch62 - stąd nie ma potwierdzenia czy obsługuje korby, patrząc na drzewko historii modułów wnioskuję, że korb nie obsłuży).

Będzie jakiś błąd wywalał czy co? :mysli:

I jeszcze jedno w związku z tym. Jak w tym wypadku jest z alarmem. Jeśli teraz jest moduł bez alarmu a zmienimy na taki, który obsługuje alarm a nie będziemy go instalować to może być problem po adaptacji nowego modułu? (mówię o fabrycznym alarmie) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BG nie obsługuje korb - to dopóki nie wsadzisz elektryki, moduł ten nie będzie zamykał Ci tylnych drzwi.

Z alarmem nie ma problemu - jeśli auto go nie posiada, kodując moduł komfortu w sumując bity pomijasz opcje odpowiedzialne za alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BG nie obsługuje korb - to dopóki nie wsadzisz elektryki, moduł ten nie będzie zamykał Ci tylnych drzwi.

Z alarmem nie ma problemu - jeśli auto go nie posiada, kodując moduł komfortu w sumując bity pomijasz opcje odpowiedzialne za alarm.

Okey! Więc muszę znaleźć moduł, który obsłuży elektryczne szyby tył (lub korby)... Albo potwierdzić, że CE obsłuży również korby. :naughty:

Muszę szukać modułu przypisanego do lewej strony drzewka (w moim przypadku) czy obojętnie jakiego modułu z całego drzewka przedstawionego dla B7? Jeśli było to mnie nie linczujcie. :wink4:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe lub prawe - środkowe jest dla 315MHz, prawe obsługują alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe lub prawe - środkowe jest dla 315MHz, prawe obsługują alarm.

No jasne, że dla 433MHz. Nie sprecyzowałem. Dzięki Bart-S!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, moduł AJ obsługuje elektryczne szyby :) Chyba wszystko obsługuje na to wygląda, udało mi się z tym AJ bo widzę, że nie dużo osób ma :P

A tu jeszcze jedno pytanie, wczoraj się bawiłem vagiem i w komforcie zmieniłem kodowanie na 7407. Teraz mam 'pik' po zamknięciu drzwi, ale nie mam przy otwarciu. Da się zrobić, żeby przy otwarciu był? No i jak zamykam drzwi to mrugną kierunki, ale potem jak już są zamknięte i jeszcze raz wcisnę guzik zamykania to już nie mrugają

O co chodzi z tymi błędami w komforcie? Bo co je wykasuję to za parę dni znowu są

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01562 - Right Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, moduł AJ obsługuje elektryczne szyby :) Chyba wszystko obsługuje na to wygląda, udało mi się z tym AJ bo widzę, że nie dużo osób ma :P

A tu jeszcze jedno pytanie, wczoraj się bawiłem vagiem i w komforcie zmieniłem kodowanie na 7407. Teraz mam 'pik' po zamknięciu drzwi, ale nie mam przy otwarciu. Da się zrobić, żeby przy otwarciu był? No i jak zamykam drzwi to mrugną kierunki, ale potem jak już są zamknięte i jeszcze raz wcisnę guzik zamykania to już nie mrugają

O co chodzi z tymi błędami w komforcie? Bo co je wykasuję to za parę dni znowu są

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01562 - Right Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

wywal z kodowania alarm bo krzyczy :cool1:

czyli od tego co masz odejmnij 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, moduł AJ obsługuje elektryczne szyby :) Chyba wszystko obsługuje na to wygląda, udało mi się z tym AJ bo widzę, że nie dużo osób ma :P

A tu jeszcze jedno pytanie, wczoraj się bawiłem vagiem i w komforcie zmieniłem kodowanie na 7407. Teraz mam 'pik' po zamknięciu drzwi, ale nie mam przy otwarciu. Da się zrobić, żeby przy otwarciu był? No i jak zamykam drzwi to mrugną kierunki, ale potem jak już są zamknięte i jeszcze raz wcisnę guzik zamykania to już nie mrugają

O co chodzi z tymi błędami w komforcie? Bo co je wykasuję to za parę dni znowu są

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

01561 - Left Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01561 - Left Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

01562 - Right Rear Door

59-00 - Can't Unlock

01562 - Right Rear Door

61-00 - Won't De-Safe

Wszystko poprawnie - przy pierwszym zamknięciu auta masz pojedyncze piknięcie potwierdzające uruchomienie alarmu (jak jeszcze raz naciśniesz zamykanie - już nie potwierdzi). Pozostałe potwierdzenia zamknięcia i otwierania to mrygnięcie kierunkami. Nie ma możliwości dołożenia piknięcia przy otwieraniu auta.

Kodowanie ustaw na 7899. No i poinformuj moduł, ze masz teraz elektryczne szyby z tyłu - w adaptacjach na Ch61 ustaw 0 jeśli nie masz pakietu oświetlenie lub 2 jeśli go masz (znikną błędy, które wymieniłeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet oświetlenie to rozumiem nogi tak? Bo mam czerwone lampki ale jeszcze na piny czekam więc nie podłączone. a kodowanie 07901 nie? Bo 07899 to chyba bez

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

A +128 to u mnie chyba była opcja, Right hand drive vehicle czyli kierownica po prawej stronie, ale sprawdzę wieczorem jeszcze raz bo teraz do pracy idę

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz anglika a nie zakodowałeś +128 to na FIS będzie Ci odwrotnie otwarte drzwi pokazywał (prawa/lewa strona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

u siebie mam 8E0 959 433 BA -

w aucie fabrycznie

centralny 433MHz

szyby przód elektryka, tył korby

pełny pakiet oświetlenia

pytanie do znawców czy wiązka która jest obecnie, da się ją jakoś wykorzystać albo dosztukować kable i kostki by spiąć tylne drzwi w elektrykę ?

jak zasilić drzwi kierowcy w sterowanie tylnimi szybami i blokadę, też trzeba ciągnąć wiązkę ? tylko skąd ?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...