Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Kodowanie w A2 jest identyczne jak w sterownikach A4. Jedyny wyjątek wiąże się z tym, że dodanie wartości 8192 oraz 256 nic nie daje (moduł 8Z0 czyli dla nadwozia A2 nie wykorzystuje tych funkcji).

Jeśli chodzi o kanał 61:

0 - bez pilota zamka centralnego, 4x elektryczne szyby

1 - bez pilota zamka centralnego, korby

2 - z pilotem zamka centralnego, 4x elektryczne szyby

3 - z pilotem zamka centralnego, korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jest, od alexa.

Wyślę mu mojego AF. Zobaczymy co z tego będzie.

AF zakodował moje piloty bez problemu i pakiet oświetlenie zadziałał :good:

Bartek dzięki za współpracę, pozdrawiam też autora wątku :)

Jak coś to mam BA do opchnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie :good:

Ostatnio temat nam się uspokoił a mam nadzieję, że polecimy dalej - jeszcze trochę modułów nam brakuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam. Jesli mam AR chcę go zmienić na BA ale dodając tylko oświetlenie to co wtedy z tylna elektryką ?

Będzie błąd czy nie. Czy można dać "3" w adaptacji i będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BA jeszcze nie próbowaliśmy kodować w 61 - nie ma więc potwierdzenia, że będzie pracował z korbami. Wstrzymaj się jeszcze chwilę - spróbuję się dowiedzieć od użytkowników tego modelu czy daje się zakodować pod korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W mojej A4 B7 jest moduł komfortu 8EO 959 433 BQ - mam elektryczne szyby z przodu i z tyłu, alarm fabryczny,nie ma podświetlenia pod nogami czy na zewnątrz. Przesyłam foto z VagCanPro.

HTCa0.jpg

Jeśli pomogłem to OK. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla BQ nie pasuje mi fabryczny alarm :mysli: Możesz podesłać fotkę wlepki serwisowej na priv? (rozumiem, że tapicerkę kierowcy masz z przyciskami deaktywacji alarmu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale chyba pomyliłem "fabryczny alarm" z "pilotem i centralnym zamkiem". Czy to oznacza, że auto nie ma alarmu? Klikając pilotem zaświeca się dioda przy szybie-czy to alarm? Już sam nie wiem, nie łapię tego wszystkiego, za dużo różnego rodzaju zależności jednego od innego....

zYnHr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diodę alarmu ma każde auto (tapicerka jest w nią seryjnie wyposażona). Jeśli auto ma fabryczny alarm - w kieszeni tapicerki drzwi kierowcy masz przyciski deaktywacji...

alarmfab.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli potwierdza to, że BQ nie obsługuje alarmu. Mógłbyś jeszcze spróbować kodowania kanału 61? Wchodzisz w "Dopasowanie" i tam po kolei zapisujesz wartości 0, 1, 2 i 3 - jeśli któraś się nie będzie chciała zapisać, wywali błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie mam domykania/otwierania szyb z pilota/kluczyka ;( I nie mam nikogo, kto by mi podłączył furkę pod nowszego VAG COM'a...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1aWVA.jpg (zdjęcie poglądowe, ja mam moduł CB)

Może mi ktoś wyjaśnić która wtyczka w module komfortu za co odpowiada? Nie działa mi komunikacja z pilotami centr./alarmu i zastanawiam się czy może w którejś kostce przy module coś nie łączy, tylko nie wiem która może być za to odpowiedzialna, co by się na niej konkretnie skupić.. VAGiem wchodzę w moduł komfortu i nie widzi w ogóle pilota. Na 2 modułach to samo, więc może kostka lub kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1aWVA.jpg (zdjęcie poglądowe, ja mam moduł CB)

Może mi ktoś wyjaśnić która wtyczka w module komfortu za co odpowiada? Nie działa mi komunikacja z pilotami centr./alarmu i zastanawiam się czy może w którejś kostce przy module coś nie łączy, tylko nie wiem która może być za to odpowiedzialna, co by się na niej konkretnie skupić.. VAGiem wchodzę w moduł komfortu i nie widzi w ogóle pilota. Na 2 modułach to samo, więc może kostka lub kable.

Sprawdź czy bateria w kluczyku jest OK. Rozbierz scyzoryk (płaski śrubokręt włóż we wnękę i popchnij – kluczyk ładnie się rozjedzie, potem chwyt za krawędź i już masz dostęp do baterii i transpondera). Baterię sprawdź multimetrem lub po prostu wrzuć nową. Pilot zasilany jest standardowym ogniwem 3.0V (poniżej zamieszczam fotkę), do kupienia za grosze u dowolnego zegarmistrza – jeśli to problem, to w ASO prosisz o N 105 283 01, koszt 11zł.

scyzoryk.JPG

Jeśli w/w zawiedzie to do analizy chyba tylko brązowa kostka 16-pin (pod piny 15 i 16 podłaczona jest wiązka antenowa zdalnego sterowania zamkiem centralnym).

Co do funkcji poszczególnych gniazd…

Konektror I (czarny, 12-pin) odpowiada za zasilanie modułu komfortu oraz wbudowanej w niego centralki alarmu. Jest tu też podłączone sterowanie zamkiem klapki wlewu paliwa, zasilanie lampki podsufitki i przestrzeni bagażowej, sygnał aktywujący syrenę oraz czujnika pochylenia pojazdu.

Konektor II (czarny, 16-pin) – tutaj mamy sterowanie zamkami w tylnych drzwiach w przypadku korb oraz zasilanie lampek pakietu oświetlenie.

Konektor III (czarny, 12-pin) – sygnały sterujące do silnika szyberdachu, włącznika światła wstecznego, sterownika airbag oraz hamulca ręcznego

Konektor IV (czerwony, 20-pin) – sterowanie centralnym zamkiem z tylnego wyłącznika (niektóre auta – przede wszystkim US, mają taki prztyczek pod tylną popielniczką), czujniki zbicia tylnych szyb w Avancie, sterowanie zamkami tylnych drzwi w przypadku korb, sygnał z czujnika kontroli wnętrza, zabezpieczenie antykradzieżowe dla radia/RNS-E (tzw DWA), sterowanie zamkiem maski

Konektor V (brązowy, 16-pin) – sterowanie zamkiem tylnej klapy, sygnały CAN, linia diagnostyczna, przewody antenowe dla zdalnego sterowania zamkiem centralnym.

…na papierze mam rozpisane funkcje wszystkich pinów. W wolnej chwili spróbuję to przenieść do wersji elektronicznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest nowszy scyzoryk, więc nie rozbiera się go na 2 części do wymiany baterii tylko klapkę z tyłu, ale od baterii właśnie zacząłem - wymieniłem na nówki w obydwu pilotach i nic, także spróbuję się teraz przyjrzeć tym przewodom dochodzącym do komfortu. Dzięki Bartek za tę rozpiskę :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odnośnie modułu komfortu BQ w moim B7: próbowałem kodowania kanału 61 i na wartościach 1,2,3 wyrzucało błąd. Na 0 nie wyrzucało błędu ale też nie zmieniało nic.Raczej tak neutralnie, chyba,że tam jest lub powinno być 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odnośnie modułu komfortu BQ w moim B7: próbowałem kodowania kanału 61 i na wartościach 1,2,3 wyrzucało błąd. Na 0 nie wyrzucało błędu ale też nie zmieniało nic.Raczej tak neutralnie, chyba,że tam jest lub powinno być 0.

OK, czyli BQ obsługuje tylko elektryczne szyby z tyłu (brak alarmu, korb i pakietu oświetlenie).

czy modul od b7 podejdzie do b6 bez przeszkod?

Wątpię - tym bardziej do MY01...[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 02:38_________________________________________________Jeśli chodzi o spis funkcjonalności modułów - tam gdzie na końcu opisu postawiłem kropkę, moduł został sprawdzony zarówno pod kątem instalacji jak i kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...