Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam B6 2004 1.9

oraz moduł:

8E0 959 433 AR (z tylu korby, mrugniecie przy zamknieciu, otwieranie pilotem bagaznika, brak alarmu)

Chciałem dorobić otwieranie/domykanie szyb przednich z pilota (z tylu korby).

Oryginalne wartości to:

- 06720 (dodanie +64 nic nie dalo)

- kanał 62 -95

Wstępnie dodałem jedynie ryglowanie zamków po przekroczeniu prędkości oraz prad w szybach 10min i działa :)

Natomiast nie mogę uruchomić domykania szyb z pilota.

Zmienilem na:

- 06720 (+32+64)

- kanal 62 - 98 (+1+2)

Domykanie szybek nie działa a chyba powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oświetlenia w podsufitce nie koduje się - działa zawsze. To, że go nie masz nie musi oznaczać padniętego modułu (możliwe, że uszkodzona jest wiązka elektryczna). Podłącz VAGa do modułu komfortu (46) i zobacz czy zapisały się jakieś błędy.

Mam takie pytanie ponieważ od jakiegos czasu nie dziala mi oswietlenie wew. samochodu. nie moge go zalaczyc na podsufitce oraz jak otwieram drzwi to takze sie nie zalacza.

Nie działa oświetlenie standardowe a czerwone podświetlenie przycisków jest OK?

Witam po dluzszej nieobecnosci.

A wiec tak czerwone podswietlenie przyciskow dziala wszystko jest ok. Tylko tak jak wczesniej wspomnialem nie dziala osw. wew. samochodu nie reaguje na wlaczenie wlacznikiem na podsufitce oraz nie reaguje na otwarcie drzwi. Ps. W schowku i bagazniku osw. tez nie dziala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam B6 2004 1.9

oraz moduł:

8E0 959 433 AR (z tylu korby, mrugniecie przy zamknieciu, otwieranie pilotem bagaznika, brak alarmu)

Chciałem dorobić otwieranie/domykanie szyb przednich z pilota (z tylu korby).

Oryginalne wartości to:

- 06720 (dodanie +64 nic nie dalo)

- kanał 62 -95

Wstępnie dodałem jedynie ryglowanie zamków po przekroczeniu prędkości oraz prad w szybach 10min i działa :)

Natomiast nie mogę uruchomić domykania szyb z pilota.

Zmienilem na:

- 06720 (+32+64)

- kanal 62 - 98 (+1+2)

Domykanie szybek nie działa a chyba powinno?

Przy kodowaniu 6720 miałeś już dodane funkcje komfortowe. Licząc dodatki, które odpaliłeś teraz - zakoduj moduł na 6768.

Kanał 62 jeśli nie masz szyberdachu, ustaw na 15.

Domykanie szyb może nie działać jeśli silniczki nie mają zrobionej adaptacji. Każdą szybą zajmij się osbono - opuść je na dół i przytrzymaj przełącznik jeszcze 10 sekund. To samo zrób dla pozycji górnej. Po tym zabiegu domykanie powinno odpalić (pamiętaj, że trzeba przytrzymać przycisk pilota nieco dłużej).

Oświetlenia w podsufitce nie koduje się - działa zawsze. To, że go nie masz nie musi oznaczać padniętego modułu (możliwe, że uszkodzona jest wiązka elektryczna). Podłącz VAGa do modułu komfortu (46) i zobacz czy zapisały się jakieś błędy.

Mam takie pytanie ponieważ od jakiegos czasu nie dziala mi oswietlenie wew. samochodu. nie moge go zalaczyc na podsufitce oraz jak otwieram drzwi to takze sie nie zalacza.

Nie działa oświetlenie standardowe a czerwone podświetlenie przycisków jest OK?

Witam po dluzszej nieobecnosci.

A wiec tak czerwone podswietlenie przyciskow dziala wszystko jest ok. Tylko tak jak wczesniej wspomnialem nie dziala osw. wew. samochodu nie reaguje na wlaczenie wlacznikiem na podsufitce oraz nie reaguje na otwarcie drzwi. Ps. W schowku i bagazniku osw. tez nie dziala .

Sprawdzałeś czy w MK zapisał się jakiś błąd?

Rozłącz wtyczkę od lampki przedniej i sprawdź czy jest przejście między pomarańczową kostką 17-pin (ta znajduje się na panelu konektorów w lewym dolnym słupku A - aby się do niej dostać, trzeba zdjąć dolną osłonę progową):

pin 5 w lampce -> pin 2 w pomarańczowej kostce

pin 3 w lampce -> pin 15 w pomarańczowej kostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy w MK zapisał się jakiś błąd?

Rozłącz wtyczkę od lampki przedniej i sprawdź czy jest przejście między pomarańczową kostką 17-pin (ta znajduje się na panelu konektorów w lewym dolnym słupku A - aby się do niej dostać, trzeba zdjąć dolną osłonę progową):

pin 5 w lampce -> pin 2 w pomarańczowej kostce

pin 3 w lampce -> pin 15 w pomarańczowej kostce

A wiec tak sprawdzilem wtyczki tak jak pisales i jest ok tzn nie ma zadnej przerwy miedzy pomaranczowa wtyczka a wtyczka przy lampce. Sprawdzilem mk i wyskoczyl blad tzn. "00532 - supply voltage b+

37-00 faulty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak sprawdzilem wtyczki tak jak pisales i jest ok tzn nie ma zadnej przerwy miedzy pomaranczowa wtyczka a wtyczka przy lampce. Sprawdzilem mk i wyskoczyl blad tzn. "00532 - supply voltage b+ 37-00 faulty.

Sprawdź czy bezpieczniki 24 i 38 są OK (bardziej chodzi o ten pierwszy).

BTW - czy otworzenie drzwi pokazywane jest na DIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak sprawdzilem wtyczki tak jak pisales i jest ok tzn nie ma zadnej przerwy miedzy pomaranczowa wtyczka a wtyczka przy lampce. Sprawdzilem mk i wyskoczyl blad tzn. "00532 - supply voltage b+ 37-00 faulty.

Sprawdź czy bezpieczniki 24 i 38 są OK (bardziej chodzi o ten pierwszy).

BTW - czy otworzenie drzwi pokazywane jest na DIS?

Bezpieczniki sa ok. Jak otworze drzwi to na fis- ie pokazuje ze sa otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostają do obejrzenia kostki przy MK.

Patrzylem i raczej wszystko jest ok. A mozliwe jest ze akumulator jest juz kiepski tzn. Jest on od nowosci czyli 7 lat motor dobrze kreci poki co nigdy nie mialem z nim problemu nawet nigdy go nie ladowalem. Dlaczego pytam o akumulator poniewaz wyczytalem gdzies na necie na jakiejs angielskiej stronie i byl podobny przypadek i wymiana aku pomogla. Czy jest to mozliwe ze z aku juz cos nie tak?

I dlatego tak sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem i raczej wszystko jest ok. A mozliwe jest ze akumulator jest juz kiepski tzn. Jest on od nowosci czyli 7 lat motor dobrze kreci poki co nigdy nie mialem z nim problemu nawet nigdy go nie ladowalem. Dlaczego pytam o akumulator poniewaz wyczytalem gdzies na necie na jakiejs angielskiej stronie i byl podobny przypadek i wymiana aku pomogla. Czy jest to mozliwe ze z aku juz cos nie tak?

Jest to możliwe ale w takim przypadku błąd który znalazłeś w buforze MK byłby też w innych sterownikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam modul BC (alarm+oswietlenie nog+elektryka z tylu) i chce go wymienic na BD. Teoretycznie powinno byc ok, zwlaszcza ze w 1 z postow znalazlem info, ze BD w odpowiedniej konfiguracji przedstawia sie jako BC...

1) ktos moze potwierdzic, ze bedzie ok?

2) czy modul komfortu steruje tez klapa bagaznika (u mnie kombi)?

3) czy po zmianie modulu powinno wszystko dzialac (poza pilotem, ktory rozumiem trzeba przeprogramowac)?

Generalnie zalalo mi modul, a niestety rozebranie, wyczyszczenie i wysuszenie nie pomoglo. Nie dzialaja szyby, pilot, oswietlenie przestrzeni nog, a centralny i oswietlenie kabiny nie tak jak powinno, do tego...nie moge otworzyc bagaznika (mechanicznie od srodka sie otwiera). Chce zmienic na BD, bo taki udalo mi sie znalezc taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam modul BC (alarm+oswietlenie nog+elektryka z tylu) i chce go wymienic na BD. Teoretycznie powinno byc ok, zwlaszcza ze w 1 z postow znalazlem info, ze BD w odpowiedniej konfiguracji przedstawia sie jako BC...

1) ktos moze potwierdzic, ze bedzie ok?

2) czy modul komfortu steruje tez klapa bagaznika (u mnie kombi)?

3) czy po zmianie modulu powinno wszystko dzialac (poza pilotem, ktory rozumiem trzeba przeprogramowac)?

Generalnie zalalo mi modul, a niestety rozebranie, wyczyszczenie i wysuszenie nie pomoglo. Nie dzialaja szyby, pilot, oswietlenie przestrzeni nog, a centralny i oswietlenie kabiny nie tak jak powinno, do tego...nie moge otworzyc bagaznika (mechanicznie od srodka sie otwiera). Chce zmienic na BD, bo taki udalo mi sie znalezc taniej.

BC = BD - będzie OK (tak MK steruje też zamkiem klapy).

Po wszystkim zakoduj nowy moduł (zapisz sobie kodowanie przed montażem).

Na koniec dopasowanie kluczyków do nowej centralki i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj na 8026.

Bart - nie działa. po zakodowaniu tej wartości owszem dźwięk jest przy załączaniu alarmu ale nie rygluje drzwi przy prędkości powyżej 15.

A i jeszcze kolejne pytanie do Ciebie. jak sprawdzić czy jest aktywowany w silniku tempomat. mam wszystko w oryginale ale nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z centralnym zamkiem i tak czytam formu i nie czy tu dobrze trafiłem ale może wy mi pomożecie.

Jakiś miesiąc temu przestał mi działać centralny z pilota, jedynie po włożeniu kluczyka w zamek manualnie działa łącznie z domykaniem szyb i dachu.

U kumpla podpiołem VAGa i wyszło że jakby moduł nie widział drzwi kierowcy i tylnych od strony pasażera.

Macie może pomysł co może być? Czy pada moduł komfortu bo z tego co się orientuję to on odpowiada za sterowanie centralnym.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku wklej błędy które odczytałeś z MK...

Spróbuj na szybko zaprogramować kluczyk:

- włóż go do stacyjki, włącz zapłon

- naciśnij dowolny przycisk na pilocie

- wyłącz zapłon, wyciągnij kluczyk

- naciśnij dowolny przycisk na pilocie

Działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bartku,

Tak próbowałem na szybko programować ale nie działa.

Oczywiście pierwsze co zrobiłem to wymieniłem baterie żeby nie było że kombinuję a tu bateria kaput

Jak będę u kumpla w sobotę to zrobię printy z MK i ci prześlę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj na 8026.

Bart - nie działa. po zakodowaniu tej wartości owszem dźwięk jest przy załączaniu alarmu ale nie rygluje drzwi przy prędkości powyżej 15.

A i jeszcze kolejne pytanie do Ciebie. jak sprawdzić czy jest aktywowany w silniku tempomat. mam wszystko w oryginale ale nie działa.

ok już wiem. miało być 8062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam modul BC (alarm+oswietlenie nog+elektryka z tylu) i chce go wymienic na BD. Teoretycznie powinno byc ok, zwlaszcza ze w 1 z postow znalazlem info, ze BD w odpowiedniej konfiguracji przedstawia sie jako BC...

1) ktos moze potwierdzic, ze bedzie ok?

2) czy modul komfortu steruje tez klapa bagaznika (u mnie kombi)?

3) czy po zmianie modulu powinno wszystko dzialac (poza pilotem, ktory rozumiem trzeba przeprogramowac)?

Generalnie zalalo mi modul, a niestety rozebranie, wyczyszczenie i wysuszenie nie pomoglo. Nie dzialaja szyby, pilot, oswietlenie przestrzeni nog, a centralny i oswietlenie kabiny nie tak jak powinno, do tego...nie moge otworzyc bagaznika (mechanicznie od srodka sie otwiera). Chce zmienic na BD, bo taki udalo mi sie znalezc taniej.

BC = BD - będzie OK (tak MK steruje też zamkiem klapy).

Po wszystkim zakoduj nowy moduł (zapisz sobie kodowanie przed montażem).

Na koniec dopasowanie kluczyków do nowej centralki i wsio.

Rzeczywistość zweryfikowała kompatybilność BC i BD. Niestety po zamianie na BD komputer nie reaguje na otwarcie tylnych drzwi (nie zaświeca się lampki w podsufitce ani pod nogami, komputer nie pokazuje otwartych drzwi), jedynie przy otwartych innych drzwiach (pokazuje się ikonka auta z otwartymi drzwiami), otwarcie tylnych powoduje miganie drzwi tylnych na komputerze. Elektryczne szyby z tyłu i centralny zamek działają ok. Nie działa mi zamykanie szyb z pilota/kluczyka (ale nie wiem czy to ma coś wspólnego).

Poza tym mam zamienione drzwi lewe z prawymi (tylko przednie, miganie tylnych wskazuje prawidłową stronę) - elektronik skwitował to włożeniem modułu z "anglika" (spróbuje to zweryfikować u sprzedającego).

Inna ciekawostka - "naprawiło" mi się światło wstecznego, co by znaczyło, że też tym moduł steruje??? Elektronik nie chciał w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam modul BC (alarm+oswietlenie nog+elektryka z tylu) i chce go wymienic na BD. Teoretycznie powinno byc ok, zwlaszcza ze w 1 z postow znalazlem info, ze BD w odpowiedniej konfiguracji przedstawia sie jako BC...

1) ktos moze potwierdzic, ze bedzie ok?

2) czy modul komfortu steruje tez klapa bagaznika (u mnie kombi)?

3) czy po zmianie modulu powinno wszystko dzialac (poza pilotem, ktory rozumiem trzeba przeprogramowac)?

Generalnie zalalo mi modul, a niestety rozebranie, wyczyszczenie i wysuszenie nie pomoglo. Nie dzialaja szyby, pilot, oswietlenie przestrzeni nog, a centralny i oswietlenie kabiny nie tak jak powinno, do tego...nie moge otworzyc bagaznika (mechanicznie od srodka sie otwiera). Chce zmienic na BD, bo taki udalo mi sie znalezc taniej.

BC = BD - będzie OK (tak MK steruje też zamkiem klapy).

Po wszystkim zakoduj nowy moduł (zapisz sobie kodowanie przed montażem).

Na koniec dopasowanie kluczyków do nowej centralki i wsio.

Rzeczywistość zweryfikowała kompatybilność BC i BD. Niestety po zamianie na BD komputer nie reaguje na otwarcie tylnych drzwi (nie zaświeca się lampki w podsufitce ani pod nogami, komputer nie pokazuje otwartych drzwi), jedynie przy otwartych innych drzwiach (pokazuje się ikonka auta z otwartymi drzwiami), otwarcie tylnych powoduje miganie drzwi tylnych na komputerze. Elektryczne szyby z tyłu i centralny zamek działają ok. Nie działa mi zamykanie szyb z pilota/kluczyka (ale nie wiem czy to ma coś wspólnego).

Poza tym mam zamienione drzwi lewe z prawymi (tylko przednie, miganie tylnych wskazuje prawidłową stronę) - elektronik skwitował to włożeniem modułu z "anglika" (spróbuje to zweryfikować u sprzedającego).

Inna ciekawostka - "naprawiło" mi się światło wstecznego, co by znaczyło, że też tym moduł steruje??? Elektronik nie chciał w to uwierzyć.

Nic się nie zweryfikowało tylko nie zakodowałeś odpowiednio modułu (a pisałem aby to zrobić po przekładce). Od kodowania głównego odejmij wartość 128 (to zdejmie Ci angielskie funkcje auta takie jak zamieniona strona lewa z prawą) a najlepiej skoro nie zapisałeś sobie kodowania z poprzedniego modułu - przelicz sobie całość od nowa (w pierwszym poście masz rozpisane wszystkie funkcje kodowania). Następnie w adaptacjach (10) MK na kanale 61 ustaw wartość 2 (READ, wpisujesz wartość, TEST i SAVE). I to wszystko...

Zasilanie świateł biegu wstecznego leci z MCE ale MK także w tej wiązce pośredniczy (czujnik biegu wstecznego jest podłączony do MK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zweryfikowało tylko nie zakodowałeś odpowiednio modułu (a pisałem aby to zrobić po przekładce). Od kodowania głównego odejmij wartość 128 (to zdejmie Ci angielskie funkcje auta takie jak zamieniona strona lewa z prawą) a najlepiej skoro nie zapisałeś sobie kodowania z poprzedniego modułu - przelicz sobie całość od nowa (w pierwszym poście masz rozpisane wszystkie funkcje kodowania). Następnie w adaptacjach (10) MK na kanale 61 ustaw wartość 2 (READ, wpisujesz wartość, TEST i SAVE). I to wszystko...

Zasilanie świateł biegu wstecznego leci z MCE ale MK także w tej wiązce pośredniczy (czujnik biegu wstecznego jest podłączony do MK).

Dzięki. To by znaczyło, że gość albo się nie znał, albo chciał mnie naciągnąć. Poszukam kogoś innego (niestety sam nie posiadam VAGa) i dam znać jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...