Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jak obrócić Wał korbowy lub silnik ?


pietrek505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Troszkę takie nie typowe pytanie, ale odpowiedzi będą mi bardzo pomocne :) A więc wymieniałem pompowtryski w swoim AJM w instrukcji wymiany pompek jest napisane m.in cytuję : "obracać wał korbowy zgodnie z obrotami silnika..." Pytanie brzmi jak??? próbowałem za pasek nie da się. Czy jest jakiś sposób na obrócenie? Czy macie jakieś pomysły? jak ruszyć wałem lub silnikiem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za śrubę centralną na wale korbowym, za śrubę na wałku rozrządu, pchając na biegu (wysokim),rękami za koło pasowe na wale też da radę ale trzeba to robić powoli z przerwami bo kompresja trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za śrubę centralną na wale korbowym, za śrubę na wałku rozrządu, pchając na biegu (wysokim),rękami za koło pasowe na wale też da radę ale trzeba to robić powoli z przerwami bo kompresja trzyma.

Po zadnym pozorem nie wolno pokrecac za srube na walku rozrzadu. To najlpesza droga do tego zeby uszkodzic walek. Najodpowiedniesza metoda jest sruba centralna na wale korbowym. A rekami za kolo pasowe to nie sadze zebys dla rade obrocic przy tym stopniu kompresji szczegolnie silnik PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wczesniej ze za kolo i srube walka rozrzadu nie nalezy pokrecac. Sluzy do tego sruba na kole zebatym walu korbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj opcje z pierwszego postu - sprawdzona i bez komplikacji - piątka i pchamy

Wszystko pieknie tylko jak masz auto na podnosniku albo na kanale to raczej nie da rady go przepchnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...