Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 AFN - czy mam immobilizer?


chrapusta

Rekomendowane odpowiedzi

jak sprawdzić czy mam immobilizer - muszę dorobić kluczyk i nie wiem jak szukać, czy od razu walić do kogoś kto dorobi z immo. czy wystarczy zwykły grot dorobić - gdzie szukać info o tym czy mam immo u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha dobre pytanie - spróbuję opisać:

cały grot jest metalowy (oczywiście) i przy uchwycie ma wtopiony kawałek plastiku który wchodzi pod uchwyt klucza

taka jakby kulka czarnego plastiku , ale to chyba tylko po to żeby grot nie wyrwał się z plastiku.

w grocie wyryty jest rowek (schemat zamka) i w zasadzie tyle, przy krawędzi grotu jest jeszcze wzdłuż całego grotu z jednej strony nacięcie.

na jednej stronie napis: HAA - na drugiej: WITTE WELBERT - o ile dobrze odczytuję.

w kluczu jest miejsce na baterię i dioda którą oświetlić można zamek w nocy - ale baterię wyjąłem - bo przycik odstaje i mnie to denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty chcesz sprawdzać.

Domyślnie na 100% masz Immobilizer.

Samochody w wersji na rynek amerykański nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnej kontrolki, nie mam na słupku wyłącznika immo. jeśli ktoś w środku zostaje (pies)

dlatego pytam, bo były wersje bez immo. ktoś wie jaki może być koszt dorobienia i gdzie to najlepiej zrobić poza ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnej kontrolki, nie mam na słupku wyłącznika immo. jeśli ktoś w środku zostaje (pies)

dlatego pytam, bo były wersje bez immo. ktoś wie jaki może być koszt dorobienia i gdzie to najlepiej zrobić poza ASO?

ale o czym ty gadasz. ten wylacznik na slupku to od seryjnego alarmu. to nie ma nic do czynienia z immo. a katrolka o ktora koledze chodzi ta taki samochodzik z kluczykiem w srodu. pali sie na zolto przez jakies 2 sek po odpaleniu silnika a pozniej gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozniej gasnie

Albo mruga :decayed: Gdy poszukiwałem swojej A4-ki znalazłem ciekawe ogłoszenie, że jest z silniczkiem 1.8T, quattro, blablabla. Pojechałem oglądnąć i na desce nie było kontrolki od Immo (nie pamiętam jaki był kluczyk) i facet powiedział, że nie ma Immobilizera. Samochód był z Włoch, ale nie miał również kontrolki od Airbag-ów, więc szybciutko podziękowałem :D[br]Dopisany: 03 Lipiec 2007, 17:04 _________________________________________________W serii powinien być Immobilizer (przynajmniej w wersji Europejskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz widze masz praktycznie tą samą wersje samochodziku co ja kolego i ja mam immo kolega w roczniku 95nie ma... wydaje sie ze w 97 to już seria była wiec hmm napewno nie świeci Ci zadna kontrolka żółta samochodzik z kluczykiem?? świeci na liczniku obrotów ;]pamiętaj że szybko gaśnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo było już w Audi 80 z ostatnich roczników, A$ tak jak pisali wyżej oprócz wersji amerykańskiej miały immo. Mógł ktoś wywalić z powodu częstych awarii tego układu.

alez co ty gadasz. immo dopiero bylo po I lifcie, czyli 97 rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo było już w Audi 80 z ostatnich roczników, A$ tak jak pisali wyżej oprócz wersji amerykańskiej miały immo. Mógł ktoś wywalić z powodu częstych awarii tego układu.

alez co ty gadasz. immo dopiero bylo po I lifcie, czyli 97 rok...

w A4 od początku produkcji jest immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo było już w Audi 80 z ostatnich roczników, A$ tak jak pisali wyżej oprócz wersji amerykańskiej miały immo. Mógł ktoś wywalić z powodu częstych awarii tego układu.

alez co ty gadasz. immo dopiero bylo po I lifcie, czyli 97 rok...

w A4 od początku produkcji jest immo

ale to chyba nie seryjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wychodziły ostatnie 80 B4 to juz miały seryjnie immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez co ty gadasz. immo dopiero bylo po I lifcie, czyli 97 rok...

A4 było seryjnie produkowane z immobilizerem

70258741uv5.jpg

a to jest z książki sam naprawiam A4 rok 94-2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturaugustyn mogłeś wstawić cały obraz

Nie wiem do którego roku centralka była montowana w tym miejscu na rys nr1

Można zdjąć osłonę i widać od razu

immoaa6.th.jpg

I tak jak koledzy piszą to był standard i już w B4 montowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listopada 1997roku była osobna puszka immo ( taka sama jak w A80, A6 C4, A8 ), w A4 po tym czasie nastąpiła wymiana zegarów, gdzie zostało przeniesione immo. Tak jak pisałem wcześniej wersja amerykańska nie miała. Tak jest i nie ma co dyskutować na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...