Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] 1.9 TDI wyrzuca olej w tłumik, biały dym.


sikor1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na tym forum. Posiadam Audi a4 1.9 TDI 131KM. Niedawno zakupiłem te autko i zaczął się mały problem, tzn w tłumiku zbiera się czarny olej, powoli wyciekając, oraz przy dodaniu gazu auto ciągle dymi na biało :( Czyżby turbina ? Z góry dziękuje za odpowiedzi

Podrawiam sikor1991 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle sprawdzałeś olej w silniku ? nigdzie nie masz przedmuchu ( dziurki) na przewodach ? Na zapalenie się lampki nie czekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mający pojęcie (a nie tylko domysły) mógłby zebrać info jaki kolor dymu na jaką okazję, itp.? Wydawało mi się, że jak turbo pada to niebieski dym, dlatego chciałbym ostatecznie rozwiać wątpliwości :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nową turbinę za 500zł. Silnik przestał dymić i jeździ jak należy :) Jedyne co mnie zastanawia to to iż gdy sprawdzałem ciśnienie doładowania na starej turbinie, było wszystko ok. Auto normalnie przyśpieszało jak na 131KM. Teraz mimo iż jest nowa turbina silnik przyśpiesza tak samo i nie czuć w niczym różnicy, no oprócz białego dymu :) rozumiem że była ona tylko rozszczelniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nową turbinę za 500zł. Silnik przestał dymić i jeździ jak należy :) Jedyne co mnie zastanawia to to iż gdy sprawdzałem ciśnienie doładowania na starej turbinie, było wszystko ok. Auto normalnie przyśpieszało jak na 131KM. Teraz mimo iż jest nowa turbina silnik przyśpiesza tak samo i nie czuć w niczym różnicy, no oprócz białego dymu :) rozumiem że była ona tylko rozszczelniona ?

Nowe turbo za 500 zł. Szok. :polew: możliwe ze i tę będziesz wyciągał za miesiąć. A tamta padła bo albo ma najechane Twoje auto 500 tyś km albo zła eksploatacja poprzedniego właściciela... .

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 500 to chyba nie nowa lecz dość wyeksploatowana używka, a jeśli nowa to :polew: chyba z plastikowym wirnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nowa nowa, prostu z pudełka, oryginalna audi :)

A to ciekawa historia :kox: przybliz nam wiecej szczegolow z laski swojej - gdzie i jak :hi:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...