Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Problem z centralnym zamkiem


and9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam audi a4 1,8 benzyna 2001r avant,mam problem z centralnym zamkiem,zainstalowałem centralkę do pilota zwanego potocznie scyzoryk,przez parę miesięcy było wszystko ok a teraz mi szczególnie po nocy nie otwiera drzwi ,muszę otwierać kluczykiem,jaka może być przyczyna tej sytuacji.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,centralny zamek zamyka tylko nie otwiera,muszę wtedy otworzyć kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek centralny - ale co dokładnie wymieniłeś?? zamek w drzwiach? pompkę? czy coś innego, bo akurat tak się składa że mam tak samo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy układ centralnego zamykania drzwi, posiada prócz siłowników i pompy, jakiś sterownik, zwany centralką. Jest to nieco większa kostka elektryczna, która zazwyczaj znajduje się pod dolną osłoną kierownicy, nad pedałami. Jeśli posiadasz alarm, to jest on połączony wiązką przewodów wraz z centralką, czyli tym sterownikiem. Najlepiej podjechać do elektryka i niech on zerknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie nie straszcie kolegi :wink4::kox: ja miałem to samo jakiś miesiąc temu, wszystko przeglądałem, pompka też spr ( Tobie radze sprawdzić wirnik czy jest cały) była i nic nie pomagało, aż przyszły cieplejsze dni i wszystko hula jak trzeba. Może być tak że gdzieś coś zawilgocone jest odparuje po jakimś czasie i będzie ok, poczekaj trochę od razu nie pakuj sie w koszta :hi: tez mnie to denerwowało strasznie ale po 2 tyg. jak ręką odjął :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie nie straszcie kolegi :wink4::kox: ja miałem to samo jakiś miesiąc temu, wszystko przeglądałem, pompka też spr ( Tobie radze sprawdzić wirnik czy jest cały) była i nic nie pomagało, aż przyszły cieplejsze dni i wszystko hula jak trzeba. Może być tak że gdzieś coś zawilgocone jest odparuje po jakimś czasie i będzie ok, poczekaj trochę od razu nie pakuj sie w koszta :hi: tez mnie to denerwowało strasznie ale po 2 tyg. jak ręką odjął :naughty:

ale to wciąż nie rozwiązuje problemu,bo problem znów powróci wraz z wilgocią,wystarczy,że popada ze dwa dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick, padało u nas ostatnio i to nawet nawet i jest spokój;p po zimie może takie kwiatki właśnie wychodzą, tu na forum to nie jedyny przypadek, wręcz była plaga tego przypadku i w tym samym czasie akurat to też było dziwne :mysli: jak by nie było teraz hula :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomiczka w B5 pompka od centrala razem z całym układem sterującym(tzw modulem komfortu) znajduje się w bagażniku w prawej komorze. Ja miałem podobną sytuację w zime, ale razem z końcem sniegu zakończył się problem z niedziałaniem scyzoryka. Z moich skromnych obserwacji i prob naprawy tego denerwującego zjawiska wywnioskowałem że wina leży po stronie elektryki znajdującej się przy pompie (tzw modułu komfortu) bo oprocz nieotwierania się drzwi miałem też inne objawy ktore po odłączeniu centralki obsługującej scyzoryk nie ustępowały... ale.... dni coraz dłuższe, spódniczki coraz krótsze a centralki lepiej działające.... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ispee. Ja w mojej mam montowany dodatkowy alarm, który właśnie centralkę ma tam, gdzie opisałem. Znajomej, której wymieniałem centralkę, miała takie właśnie objawy, że zamykał, ale nie otwierał. Po wymianie centralki ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,centralkę kupiłem na allegro oczywiście nie oryginalną z dwoma scyzorykami,sam podłączałem w sierpniu 2009 do końca stycznia było ok potem zaczęły się problemy z otwieraniem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podlączę sie pod temat...

Problem z centrlanym dotknął mnie również, polaga na tym , ze nie otwiera sie przy pomocy pilota. Baterie wymienone w kluczyku, bezskuteczne proby zakodowania kluczyka i diagnoza pada na element odpowiadający za odebranie sygnału radiowego z pilota w kluczyku. Centralny sprawny mechanicznie gdyż po odryglowaniu w zamku otwieraja sie drzwi.

I teraz pytanie czy mozna wymienić sam "moduł" odpowiadajacy za przyjecie sygnału droga radiowa czy tez szukać przyczyn gdzie indziej...

Z góry dzieki za sugestie i odpowiedzi

POZDRO4ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy masz oryginał central ( wtedy są dwa przyciski na kluczyku ze znaczkiem audi) czy też scyzoryk dokładkę... Sprawdź czy na słupku miedzy drzwiami kierowcy a pasażera jest taki mały pipek wypustek(tam łapie sygnał podczerwieni z pilota). Jeżeli jest to to jest central fabryka a jeżeli nie to masz pewnie dołożoną centralke bezprzewodową i chiński scyzoryk (tak jak u mnie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie że się tak dopisuje na czyjś wątek ale jak już zacząłem to już skończę :decayed: . Otóż jak już opisywałem mój przypadek wyżej, dzisiaj spostrzegłem pewną zależność: jak odłączę klemę od aku przy wyłączonym alarmie to po ponownym podłączeniu nic się nie zmienia ale gdy odłączę przy załączonym alarmie to po przykręceniu klemy pierwsze otwarcie drzwi działa z kluczyka :> ale już drugie nie ;( :wallbash: ... a i później zamiast otwierać z pilota drzwi to zapala się światło podsufitki... dodam że wszystko zaczęło się po odłączeniu prądu w samochodzie. Alarm jest nie fabryczny i pompka wydaje się być dobra bo jak już zamyka czy otwiera to bez "dopompowań" no i po zmianie na inną działa tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy masz oryginał central ( wtedy są dwa przyciski na kluczyku ze znaczkiem audi) czy też scyzoryk dokładkę... Sprawdź czy na słupku miedzy drzwiami kierowcy a pasażera jest taki mały pipek wypustek(tam łapie sygnał podczerwieni z pilota). Jeżeli jest to to jest central fabryka a jeżeli nie to masz pewnie dołożoną centralke bezprzewodową i chiński scyzoryk (tak jak u mnie) :D

Kluczyki mam fabryczne, tego "pipka" nie znalazłem z tego co wiem sygnał łapie urzadzenie zabudowane prz samej pompce w bagazniku, choć moge sie mylić.

Jakies kolejne sugestie??

POZDRO4ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie otwiera po tym jak przelutowalem plytke w pompce bo znalazłem zimne luty wcześniej przez zime hulała bez zarzutu a jak sie cieplej zrobiło zaczynała świrować raz dzialała raz nie. dodam że lampka też przestała świecić przed przelutowaniem jeszcze sie zaswieciła teraz nic. znalazłem troche wody tam gdzie jest pompka ale jeżdze 2 dni z wywaloną do bagażnika żeby miala sucho i też d*pa nie otwierała mi też bagażnika tylko ale to chyba byl problem kostki która jest podpięta do siłownika przy zamku ale nie jestem pewien.w każdym bądź razie wg mnie trzeba podmienić pompke bo ona wszystkim steruje i sprawdzić jeżeli nie to prawdopodobnie gdzies masa ginie po drodze na kabelkach jednak zagladalem u mnie w kable i w klape od bagażnika i wszystko wygląda jakby z fabryki wyjechalo wiec juz zglupialem podmienie pompke i zobaczmy co sie bedzie dzialo.jak nie pomoze sprawdzimy doświadczenie elektryków bo ja w tej dziedzinie jestem kompletnym laikiem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...