Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pojemnik z filtrem powietrza.Jak naprawić??


ardian6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zmieniałem filtr powietrza już drugi raz od zakupu auta.

Przyjrzałem się temu pojemnikowi gdzie jest umieszczony ten filtr no i patrze a tam jakaś dziura. :shocked:

Poprzedni właściciel zostawił mi niespodziankę tylko czemu to by miało służyć??

Powiedzcie po co się to dziurawi??

Jakoś lepiej auto chodzi czy co??

Poniżej zdjęcie opisywanego przedmiotu

6vNAi.jpg

6w42i.jpg

[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2010, 20:28_________________________________________________I jeszcze jedno.

Jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowszych modelach obudowy filtra powietrza np.AWX dziury są fabryczne, nie takie wielkie :polew: ale są

ja bym nic nie ruszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama dziura wygląda na wytartą, tak jakby obudowa tarła o nadkole. Na pewno nie powinno jej tam być. Jeśli chcesz mieć to naprawione profesjonalnie, to daj do jakiegoś warsztatu, gdzie spawają plastik. Ale jak chcesz to zrobić samemu, to nic prostszego, jak podkleić coś pod spód i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie są dziury :cool1:

ale nie takie wielkie :cool1:

to jest dolna części filtra powietrza

może te dziury służyły do odprowadzenia wody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest w tym miejscu (dolnej części obudowy filtra) dziura, ale mniejsza i "okrągła" :wink4: służy do odprowadzania ewentualnej wody ... Według mnie w niczym nie powinna przeszkadzać, jakby była w górnej części obudowy to co innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt żeby w niczym nie przeszkadzała.Mam małe falowania i jak wyjmowałem przepustnice do czyszczenia to od razu cały dolot sobie sprawdziłem i tu taka niespodzianka.

Dzięki Pany za dozę konkretnych informacji.Niby to tylko dziura w plastiku a pewny nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup sobie takie coś http://www.allegro.pl/item981043457_pistolet_do_kleju_40w_klejarka_warszawa.html i ta dziure zakleisz sobie bez problemu i będzie po dziurce :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że masz gaz. Dziura mogła powstać, przez strzelanie powietrza z silnika przy spalaniu gazu. Często gazownicy zakładają na obudowę filtra "zawór" w postaci klapki na spręzynie. Jeżeli tego nie masz, to polecam załatac dziury na dole, zrobić okrągłą dziurę z boku i zatkać korkiem od szampana na jakimś łańcuszku. Zadziała i nie będziesz miał nowych dziur do klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dziura to typowe uszkodzenie powstające od strzał gazu.Wstaw sobie po załataniu specjalny zaworek na sprężynie i po problemie przy następnym strzale.Dziwię się,że przy montażu instalacji gazowej nie założyli ci tego zaworu od razu.Jacyś praktykanci,a może oszczędność???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mnie to dziwi :chytry:

Warsztat polecany przez znajomego a tu takie numery

A może być tak że to właśnie gazowniki taką dziurkę zrobili-oszczędności :wallbash:. HEHE...

Mógłby mi ktoś pokazać jaki ten zawór ma być??Gdzie można go dostać czy zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zostawić to tak jak jest, to w niczym nie przeszkadza :cool1:

wlasnie, dzieje sie cos z silnikiem? dycha, prycha, krztusi sie? masz oslone pod silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zawór? Zawory bezpieczeństwa były stosowane na "zwykłych" instalacjach. Zawór służył temu aby w razie niedopalenia mieszanki gazowej nie rozerwało obudowy filtra, żadna dziura by nie zdążyła się wypalić w wyniku "eksplozji, poza tym najsłabszym "ogniwem" w obudowie filtra jest dekiel zamykający, a nie dno. Nie wierz w bajki.

Nie wiem jaką masz instalację ale z góry zakładam, że masz sekwencję i takiego czegoś jak zawór bezpieczeństwa mieć nie będziesz, bo gdzie indziej jest podawana mieszanka gazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby miala miejsce jakakolwiek eksplozja to byloby blow engine a nie dziurka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...