Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

D1S to oznacza żarówke ksenonu? Jak tak to posiadam taką

BTW dzięki za odpowiedz ;)

eDIT:

Zauważyłem że pzetwornice w s4 są inaczej zamontowane niz w lampach ksenonnowych wiec jak z bym bixenonem Panowie?? Co jeszcze potrzebne jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, połowe przeczytałem tych postów i naprawde bajzel jak ...... Nikt jeszcze nie sprecyzował od początku do końca jak wyglada sprawa .... Mam u siebie zwykłe soczewki, zakupiłem xenony - przyszły mi bi xenony, bedę to montował po niedzieli jak przyjdą mi przetwornice i żarniki to opisze od początku do końca co i jak, może innym się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bardziej niż proste wyjmujesz stare wkładasz nowe i juz

co to za filozofia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryski akurat mam oryginalnie mimo tego ze mam zwykłe soczewki. Bardziej mi chodzi oto czy wszystko działa plug & play. Czy na fisie są błędy spalonych żarówek itp... bo ktoś tu takie coś pisał ja i że jednemu nie działają żarniki, innemu postojówki i nie wiadomu już czy to wogóle działa czy nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych błędów. Żadnych przeróbek instalacji nie trzeba.

Spryski akurat mam oryginalnie mimo tego ze mam zwykłe soczewki.

Mi to by dało do myślenia :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla scislosci jeszcze powiem ze prawa wiazka jest ciut krotka do BIXA i trzeba odpiac ja z mocowania blotnika aby dostala do lampy :) Fajnie ze masz spryski ... no chyba dzialaja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć przetwornice i żarówki z lampy ksenon do bi pasuja??

przetwornice nie pasuja , rożnią sie iloscia pinow i takim wybrzuszeniem , ktore nie zmiesci sie w BIXIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi wyjaśnić jedna sprawe, zamówiłem przetwornice z 4 pinami bo innych nie znalazłem do B6, przetwornica ma 4 piny a ja mam kostke 4 pinową w bixie z 2 kablami :mysli:

1471476801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej ze ktoś tu w którymś poście pisał ze przetwornica nie pasuje - trzeba porzeźbić troche obudowe i poza tym wszystko gra.[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 10:36_________________________________________________

Przy zmianie z xenonu na bi konieczne jest jeszcze przedłużenie wiązki przewodów w prawej lampie o około 10cm w bixenonie gniazdo jest w innym miejscu

to już było pisane kilka postów wyżej ;)[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 10:37_________________________________________________

W bixenonach sa inne soczewki oraz specjalny mechanizm odslaniajacy zarnik przez co na dlugich jest znacznie wiecej swiatla.

Nie da sie przerobic zwyklego xenonu na bixenon. Jesli masz zarnik D1S to mozesz przelozyc zarniki i przetwornice ze zwyklych xenonow do bixenonow.

Takie coś wykopałem [br]Dopisany: 27 Luty 2011, 10:46_________________________________________________I zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, skoro mam zwykłe soczewki, a mam oryginalnie spryski w zdesiu i nie mam ręcznej regulacji wysokości lamp to może też mam samopoziomowanie ? :D jutro lookne na wahacze .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, skoro mam zwykłe soczewki, a mam oryginalnie spryski w zdesiu i nie mam ręcznej regulacji wysokości lamp to może też mam samopoziomowanie ? :D jutro lookne na wahacze .....

Zapewne tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skupcie się na Biksenonach ,a nie zderzakach,bo robicie OT,a wiecie co za to jest :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za posprzątanie :kox:

Wracając do bixów, to bi xenon jest z dużą soczewką i czarnym srodkiem, a zwykły xenon jest z małą soczewką i cały chromowany jak zwykła soczewka? Czy xenon jak i bi wystepowały z czarnym srodkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bixenon = czarny srodek i duza soczewka

xenon = tylko jasny srodek i zwykla soczewka no chyba ze sobie ktos srodki malnie to ma xenon z czarnym srodkiem :>

soczewka = tylko jasny srodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor halogenowy i ksenon mają "chrom" środek...

Bix ma grafitowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pasowało by nam zdobyć zdjęcie przetwornicy z xenonu i bi xenonu dla porównania i opisac dleczego nie pasuje, i dlaczego w bi mam wtyczne na 4 piny a tylko ida tam 2 kable?

Jeszcze kilka informacji i będzie można podkleić pełną rozpiske i będzie napewno przejżyściej, a nie wertować 40 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pasowało by nam zdobyć zdjęcie przetwornicy z xenonu i bi xenonu dla porównania i opisac dleczego nie pasuje, i dlaczego w bi mam wtyczne na 4 piny a tylko ida tam 2 kable?

Jeszcze kilka informacji i będzie można podkleić pełną rozpiske i będzie napewno przejżyściej, a nie wertować 40 stron.

Podobno z mlodszych modeli z palnikiem d1s przetwornica pasuje po minimalnym przerobieniu, tez mialem isc w tym kierunku tzn zmiana na bixy i przelozyc moje przetwornice i palniki ale jednak pomalowalem srodki i wyszlo bardzo zadowalajaco :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...