Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Wazne że trafiłem Bixy z XI.2004r czyli końcówka produkcji w naprawde łądnym stanie, ale zapewne producent nie poprawił tych lamp w późniejszych rocznikach tj problem z parowaniem?

To że na lampach masz wybite 2004r to nie świadczy o końcówce produkcji samych lamp tylko generalnie modelu A4 B6. Same lampy są produkowane być może nawetdo dzisiaj, bo bez problemu można kupić nówki sztuki.

Nr fabryczne lamp bixenonowych podczas produkcji A4 B6 również się zmieniły także można sądzić, że coś zostało poprawione. Moje obecne bixy mają datę produkcji 06.2008r i nie parują w ogóle, natomiast poprzednie parowały , ale też były starsze i miały inne numery fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja racja, bo obecnie mam zwykłe soczewkowe Valeo i wybity jest na nich rok 2008r choć auto z 2001r., widać dla Niemca źle już świeciły i zmienił na nowsze :decayed: od razu uprzedze auto nie miało dzwona...jak juz ogarnę ten cały bixenon to zwykłe lampy Valeo pójdą pod młotek a są w naprawdę świetnym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupisz oryginalny bix to tak, musi byc przejściówka tutaj KUFATEC

Adapter Xenon-Scheinwerfer Audi A4 B6 mit B7-Scheinwerfer-33861

469_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dziś przyszły mi bixenony które planuje wsadzić zamiast xenona. No i w czasie wymiany bebechów spotkała mnie muka. A więc d1s owszem fajnie ale przetwornica nie pasi w gniazdo do bixa . Można to wyrezac delikatnie, zalać plastikiem tam gdzie powstaną dziury, ale kwesta wtyczki mnie zastanawia. W xsenonie wtyczka do przetwornicy 8 pin i dwa kable( czerwony i brązowy). W bixie wtyczka do przetwornicy 4 pin i dwa kable(czerwony i brązowy) . I teraz pytanie! obciąć wtyczke z xenona i połączyć kolorami do bixa?? Bedzie działało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dziś przyszły mi bixenony które planuje wsadzić zamiast xenona. No i w czasie wymiany bebechów spotkała mnie muka. A więc d1s owszem fajnie ale przetwornica nie pasi w gniazdo do bixa . Można to wyrezac delikatnie, zalać plastikiem tam gdzie powstaną dziury, ale kwesta wtyczki mnie zastanawia. W xsenonie wtyczka do przetwornicy 8 pin i dwa kable( czerwony i brązowy). W bixie wtyczka do przetwornicy 4 pin i dwa kable(czerwony i brązowy) . I teraz pytanie! obciąć wtyczke z xenona i połączyć kolorami do bixa?? Bedzie działało??

tak brązowy masa

a czerwony +12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 jest nie potrzebna.

jak zmeiniasz z ori ksenonu na ori bixenon to wszystko p&p dział łącznie z samopoziomem.

a jesli zmieniasz ze zwykłych h7 na ori bixenon, ksenon no to regulacja nie będzie działać. bo w lampa bix i ksenon silniczki regulacji sa krokowe, pozatym wszystko pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ha czyli lampy różnią się jeszcze silniczkami??

w takim razie, po przeróbce lamp mam możliwość wyrezania ori samo-poziomowania?

czy muszę również szukać silniczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ha czyli lampy różnią się jeszcze silniczkami??

w takim razie, po przeróbce lamp mam możliwość wyrezania ori samo-poziomowania?

czy muszę również szukać silniczków?

tak, ale silniczki musisz zmeinić na krokowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 jest nie potrzebna.

jak zmeiniasz z ori ksenonu na ori bixenon to wszystko p&p dział łącznie z samopoziomem.

a jesli zmieniasz ze zwykłych h7 na ori bixenon, ksenon no to regulacja nie będzie działać. bo w lampa bix i ksenon silniczki regulacji sa krokowe, pozatym wszystko pasuje

Jest możliwośc przełożenia silniczków z reflektorów h7 do bi-xenonu? Czyli kupuje bi-xenon wypinam wtyczki z seryjnych lamp h7 i bi-xenon świeci? Nie ma żadnych problemów? Oprócz nie działającej regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dziś przyszły mi bixenony które planuje wsadzić zamiast xenona. No i w czasie wymiany bebechów spotkała mnie muka. A więc d1s owszem fajnie ale przetwornica nie pasi w gniazdo do bixa . Można to wyrezac delikatnie, zalać plastikiem tam gdzie powstaną dziury, ale kwesta wtyczki mnie zastanawia. W xsenonie wtyczka do przetwornicy 8 pin i dwa kable( czerwony i brązowy). W bixie wtyczka do przetwornicy 4 pin i dwa kable(czerwony i brązowy) . I teraz pytanie! obciąć wtyczke z xenona i połączyć kolorami do bixa?? Bedzie działało??

Jak miałeś ori xenon to dziwna sprawa, bo przetwornice są takie same a lampy są P&P i wystarczy odłączyć stare i podłączyć nowe i wszystko hula

---------- Post dopisany at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany at 23:16 ----------

Bynajmniej u mnie tak było:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dziś przyszły mi bixenony które planuje wsadzić zamiast xenona. No i w czasie wymiany bebechów spotkała mnie muka. A więc d1s owszem fajnie ale przetwornica nie pasi w gniazdo do bixa . Można to wyrezac delikatnie, zalać plastikiem tam gdzie powstaną dziury, ale kwesta wtyczki mnie zastanawia. W xsenonie wtyczka do przetwornicy 8 pin i dwa kable( czerwony i brązowy). W bixie wtyczka do przetwornicy 4 pin i dwa kable(czerwony i brązowy) . I teraz pytanie! obciąć wtyczke z xenona i połączyć kolorami do bixa?? Bedzie działało??

Jak miałeś ori xenon to dziwna sprawa, bo przetwornice są takie same a lampy są P&P i wystarczy odłączyć stare i podłączyć nowe i wszystko hula

---------- Post dopisany at 23:16 ---------- Poprzedni post napisany at 23:16 ----------

Bynajmniej u mnie tak było:wink:

z ksenonem tak jest bo miałes równeiz samopoziom.

jak ze zwykłych lamp z h7 zmienisz na bixenonowe to nei bedzie działc ci działac elektruczna regulacja reflektorów z wnetrza auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w xenie byly 2 rodzaje przetwornic.

Jedne pasuja do bixa,drugie dopiero po rezaniu.

Lepiej sprzedac kompletne lampy i kupic pasujace przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w xenie byly 2 rodzaje przetwornic.

Jedne pasuja do bixa,drugie dopiero po rezaniu.

Lepiej sprzedac kompletne lampy i kupic pasujace przetwornice.

nie strasz ludzi tym rezaniem.

bo to jedynie podciecie plastiku w deklu lampy bix.

i mieszcza sie te grubsze pzretwornice d1s bez problemu nawet z soczewkami b8.

a tak na marginesie

udało mi sie tak ogarnąc temat, ze teraz soczewki b8 są p&p do b6. wystarza odpowiednia przejsciowka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zarejestrowałem się na forum hidplanet.com i mi normalnie kopara siadła z powodu zdjęć jakie były tam prezentowane przez userów.

Przykładowy snop światła

suulqw.png

attachment.php?attachmentid=2458&d=1291495347

attachment.php?attachmentid=12377&d=1332724451

Jest takie coś możliwe do uzyskania na soczewce bixenonowej od A5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ, na pierwszym zdjęciu jest wielka plama (świeci jeden...)przed....co dyskwalifikuje jako światła mijania...i świeci za wysoko.

drugie zdjęcie lewy reflektor, ładnie świeci

trzecie to już oba, mam prawie taki sam układ z soczewkami B8, i jak gwerty wspomniał układ lini swiatłocienia zależy od soczewek...

poszukam podobnego miejsca to wkleję zdjęcie...

u mnie również bardzo dobrze odcina światło.... a to jest najważniejsze w tym modzie.

d2sgaraz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnieśmy się do pierwszego zdjęcia. Świecą dwie soczewki. Popatrz na trawę. Widać wyraźnie łunę dwóch źródeł światła. To że wysoko to już chyba mało znacząca kwestia. Chodzi o samą moc i skupienie światła.

Na drugim zdjęciu też świecą dwa. Przy skrajnym lewym słupku widać cień drugiego projektora.

Co nie zmienia faktu że mógłbyś stanąć przy jakieś ścianie i zrobił zdjęcie. Byśmy mieli dobry punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...