Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zarejestrowałem się na forum hidplanet.com i mi normalnie kopara siadła z powodu zdjęć jakie były tam prezentowane przez userów.

Przykładowy snop światła

http://i49.tinypic.com/suulqw.png

http://www.hidplanet.com/forums/attachment.php?attachmentid=2458&d=1291495347

http://www.hidplanet.com/forums/attachment.php?attachmentid=12377&d=1332724451

Jest takie coś możliwe do uzyskania na soczewce bixenonowej od A5?

Na projektorze z A5 mozna uzyskac wiecej swiatla niz na tym ori bi xenon z a4.Nic pozatym.

Odciecie bardzo kiepskie ,odbite swiatlo tez slabawe a szerokosc swiecenia*:facepalm:

obstawiam ze na pierwszym zdjeciu swieci jedna soczewka.

A odcięcie jest *tak perfekcyjne poniewaz soczewka w tym projektorze jest idealnie klarowna..idealnie.Do tego przeslona odcinajac swiatlo,na calej szerokosci odblysnka jest plaska jak stol(pomijajac sam jej srodek ktory ma obowiazkowy schodek)

Takich soczewek nie produkuje zaden producent oswietlenia typu valeo bosch hella i inne znane.

Takie soczewki produkuja chinczycy i sprzedaja na aukcjach albo w sklepach,wlasnie po to zeby tuningowac oswietlenie.Odciecie robi ogromne wrazenie ale jazda po zmroku jest malo przyjemna.Nie widzisz totalnie nic nad linia odciecia.Odczytanie jakichkolwiek znakow itp graniczy z cudem.W praktyce, jazda samochodem z lampami ktore sa wyposazone w takie soczewki ,jest bardzo uciazliwa.

Szeroki i nie gleboki,porzadny odlbysnik ,idealnie klarowna soczewka i prosta przeslona i jest taki efekt jak na zdjeciu.

Zajrzyj tutaj

Koito-Koito Manufacturers, Suppliers and Exporters on Alibaba.comAuto Lighting System

Projektor prosto ze wschodu i podobno pasuje do Q5.Inna *soczewka,przeslona,odblysnikmocowanie palnika.

The Retrofit Source online: headlight upgrades for all applications

Rewelacyjna strona gdzie mozna kupic projektory ori i "podkrecone" .

Same czyste soczewki tez maja do roznych projektorow.

Warto przegladanac * *Beam pattern pics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak określić czy mam błotnik przystosowany do ręcznej regulacji bixa?? Może jakieś foto jak on musi wyglądać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zarejestrowałem się na forum hidplanet.com i mi normalnie kopara siadła z powodu zdjęć jakie były tam prezentowane przez userów.

Przykładowy snop światła

http://i49.tinypic.com/suulqw.png

http://www.hidplanet.com/forums/attachment.php?attachmentid=2458&d=1291495347

http://www.hidplanet.com/forums/attachment.php?attachmentid=12377&d=1332724451

Jest takie coś możliwe do uzyskania na soczewce bixenonowej od A5?

Na projektorze z A5 mozna uzyskac wiecej swiatla niz na tym ori bi xenon z a4.Nic pozatym.

Odciecie bardzo kiepskie ,odbite swiatlo tez slabawe a szerokosc swiecenia*:facepalm:

obstawiam ze na pierwszym zdjeciu swieci jedna soczewka.

A odcięcie jest *tak perfekcyjne poniewaz soczewka w tym projektorze jest idealnie klarowna..idealnie.Do tego przeslona odcinajac swiatlo,na calej szerokosci odblysnka jest plaska jak stol(pomijajac sam jej srodek ktory ma obowiazkowy schodek)

Takich soczewek nie produkuje zaden producent oswietlenia typu valeo bosch hella i inne znane.

Takie soczewki produkuja chinczycy i sprzedaja na aukcjach albo w sklepach,wlasnie po to zeby tuningowac oswietlenie.Odciecie robi ogromne wrazenie ale jazda po zmroku jest malo przyjemna.Nie widzisz totalnie nic nad linia odciecia.Odczytanie jakichkolwiek znakow itp graniczy z cudem.W praktyce, jazda samochodem z lampami ktore sa wyposazone w takie soczewki ,jest bardzo uciazliwa.

Szeroki i nie gleboki,porzadny odlbysnik ,idealnie klarowna soczewka i prosta przeslona i jest taki efekt jak na zdjeciu.

Zajrzyj tutaj

Koito-Koito Manufacturers, Suppliers and Exporters on Alibaba.comAuto Lighting System

Projektor prosto ze wschodu i podobno pasuje do Q5.Inna *soczewka,przeslona,odblysnikmocowanie palnika.

The Retrofit Source online: headlight upgrades for all applications

Rewelacyjna strona gdzie mozna kupic projektory ori i "podkrecone" .

Same czyste soczewki tez maja do roznych projektorow.

Warto przegladanac * *Beam pattern pics

Dziękuje za wyczerpujący post. Stronę znam. Troszkę się zacząłem nią jarać, ale niestety i tak nie będę w stanie/umiał tych soczewek sam zamontować. Jedyne co ostatnio zrobiłem to kupiłem przetwornicę Koito. Może coś poprawi w lampie.

Co do tego odcięcia. Masz rację. Już wyleczyłem z tego bo takich argumentach. Jak teraz sobie przypomnę to w lampach od Avensisa T27 na linie odcięcia miałem takie malutkie kwadraciki uformowane ze snopu światła. Właśnie po to by oświetla znaki drogowe.

2_112399702_IMG_9717_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, posiadam normalne lampy z żarówkami H7 i chciałbym je przerobić najlepiej na Bixenon, kupiłem już przetwornice Koito d4s i palinki 5000k. Zastanawiam się nad zmianą sowczewki najlepiej na bix, czy jest jakiś model soczewek które można zamontować w miejsce zwykłej H7 bez rozklejania lamp i przerabiania mocowań ? Przeczytałem klika wątków ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem? Może te soczewki z saab'a? Bo te z B8 wymagają przerabiania nawet jak ma się już xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, posiadam normalne lampy z żarówkami H7 i chciałbym je przerobić najlepiej na Bixenon, kupiłem już przetwornice Koito d4s i palinki 5000k. Zastanawiam się nad zmianą sowczewki najlepiej na bix, czy jest jakiś model soczewek które można zamontować w miejsce zwykłej H7 bez rozklejania lamp i przerabiania mocowań ? Przeczytałem klika wątków ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem? Może te soczewki z saab'a? Bo te z B8 wymagają przerabiania nawet jak ma się już xenon.

Musisz chyba uderzyć na pw do Gwerty on jest chyba mistrz od tego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, posiadam normalne lampy z żarówkami H7 i chciałbym je przerobić najlepiej na Bixenon, kupiłem już przetwornice Koito d4s i palinki 5000k. Zastanawiam się nad zmianą sowczewki najlepiej na bix, czy jest jakiś model soczewek które można zamontować w miejsce zwykłej H7 bez rozklejania lamp i przerabiania mocowań ? Przeczytałem klika wątków ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem? Może te soczewki z saab'a? Bo te z B8 wymagają przerabiania nawet jak ma się już xenon.

do zwykłego xenona Gwerty z A5 wkłada ,a zwykła lampa chyba ma taką samą średnicę soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, posiadam normalne lampy z żarówkami H7 i chciałbym je przerobić najlepiej na Bixenon, kupiłem już przetwornice Koito d4s i palinki 5000k. Zastanawiam się nad zmianą sowczewki najlepiej na bix, czy jest jakiś model soczewek które można zamontować w miejsce zwykłej H7 bez rozklejania lamp i przerabiania mocowań ? Przeczytałem klika wątków ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem? Może te soczewki z saab'a? Bo te z B8 wymagają przerabiania nawet jak ma się już xenon.

było by to zbyt proste. nie ma soczewki bixenonowej która pasuje p&p w meijsce zwykłej soczewki pod h7 lub ksenonowej d1s.

jak chcesz bix. to rozklejanie lampy powiekszanie otworu i wpasowywanie soczewki.

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:46 ----------

Mam do Was pytanie, posiadam normalne lampy z żarówkami H7 i chciałbym je przerobić najlepiej na Bixenon, kupiłem już przetwornice Koito d4s i palinki 5000k. Zastanawiam się nad zmianą sowczewki najlepiej na bix, czy jest jakiś model soczewek które można zamontować w miejsce zwykłej H7 bez rozklejania lamp i przerabiania mocowań ? Przeczytałem klika wątków ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem? Może te soczewki z saab'a? Bo te z B8 wymagają przerabiania nawet jak ma się już xenon.

do zwykłego xenona Gwerty z A5 wkłada ,a zwykła lampa chyba ma taką samą średnicę soczewki

tez wymaga rozklejania i przerabiania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zwykłego xenona Gwerty z A5 wkłada ,a zwykła lampa chyba ma taką samą średnicę soczewki

do mnie pisał,że z e61 a nie z a5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żadna soczewka bix bez większego rezania nie podejdzie do zwykłej lampy pod h7 ? Nawet ta z BMW ? Już rozklejałem raz swoje lampy i wiem w sumie co to oznacza i nie chciałbym jeszcze raz tego robić. A mam jeszcze jedno pytanie czy palnik d4s bez problemu zamontuje do soczewki h7 czy potrzebuje tych adapterów pod d1s lub d2s ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewki bix niezaleznie czy to z a5, q7, bmw czy b8 mają bardzo zblizoną srednice i zadna z nich bez rezania nie wejdzie do lamp ksenon lub h7 w b6.

palnik d2s i d4s zewnetrzenie są takie same. roznią sie jedynie napieciem pracy.

zeby odpowiednio siedział palnik tylu d1s, d2s, d3s, d4s w gniezdzie h7 potrzebny jest adapter.

sa ludzie co montują je bez niego i mówią ze jest ok. wiec wszystko zalezy od indywidualnego podejscia:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie podać link do adapterów żeby D4S zamontować do soczewki H7 ? Nigdzie nie moge znalezc tych blaszek, na allegro pustka a w googlach tylko zdjecia jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie można kupić nowe palniki D1S OSRAMA lub PHILIPSA w oryginale??

Tylko nie piszcie że ASO :]

Sory, że tu pisze ale nie chciałem tematu zakładać a Szukajka mnie coś dobija już ...

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego masz tak ustawione żarniki chyba coś jest nie tak, na pierwszych zdjęciach wydaje się wszystko ok ale na tych ostatnich jakby soczewki na siebie nachodziły. Na pierwszych też moim zdaniem nie jest ideał bo lewą masz wyżej niż prawą.

Żarniki D4S montujemy pręcikiem do góry czy do dołu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiku - Ty zdaje się masz przetwornice Koito zamontowane do xenonów.... Możesz cyknąć fotkę, jak to wygląda?? Coś tam rezałeś? sklejałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, mam przetwornice Koito D4S do soczewek H7. Żarnik 5000k. Tutaj jest opis tego co robiłem z lampami i jaka jest finalna wersja.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-malowanie-wnetrz-lamp-czarny-mat-montaz-przetwornic-hid-176673/index2.html

Mam do Was pytanie w lampach od spodu jest taka biała zapadka jakby odpowietrznik i nie wiem czy on powinien być całkowicie wsunięty czy jednak trochę powinien być wysunięty ? Bo lampy mi dalej lekko parują co mnie już dobija :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie skończyłem wymianę ori xenonu na ori bixenon:) Odrazu zrobiłem to zeby nie parowaly. Ogólnie nie jest ciężko. Przetwornice miałem z garbem chwilka czasu, katowka i wszystko sie wyjaśniło:) Kostkę tez musiałem zmienić bo miałem 12pin a bi miał 4 ale to tez żaden problem przelozyc.Gorzej z upchaniem lamp. Ciężko je wcisnąć ze względu na to ze w bi prztwornica jest z tylu. No i oczywiscie Wiazka prawej lampy ale jakoś jakoś;) Teraz zeby wymienić jakas zarowke trzeba lampę demontowac... Ogółem na spokojnie z przelozeniem wszystkiego ze starych lamp zajęło mi 2godziny z małym hakiem. A efekt długich nie z tej ziemi:) super święci choć moim zdaniem mijania tez lepiej daja.

Muszę jeszcze tylko wywiercic dziurę w blotniku zeby można było lampy ustawić i tu prosba do kogoś kto ma u siebie jakby mógł mi zmierzyć w jakiej odległości muszę wiercic ewentualnie dodatkowo jakąś fota to byłbym wdzięczny.

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...