Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandaciki panowie mandaciki


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

jak by nie wychodzily to by nie robili fotrk nocnych chyba :razz: :wink: a tak na marginesie to nie zle tego nakulales w 3 tyg :grin: niunia sie spisała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam mniejmy najdzieję "dobre" wieści dla tych co załapali fotoradar za granicą. Jest tak że wykroczenia drogowe nie mogą być ścigane poza granicami danego kraju, czyli na granicy mogą się upomnieć o swoje ale jeśli przyjdzie coś do domu nie ma obowiązku tego płacić, ale niewiem co by sie działo jak się kiedyś wróci do tego kraju ;). Pisalo gdzieś też że polska policja fotki z radaru z zagranicznymi blachami od razu wyrzuca do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech sobie głowy takim polaczkiem jak ja nie zawracają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem mandacik za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu. Znaczy sie nie zdazylem skaczyc tego manewru przed znakiem. Nie pomogly tlumaczenia, ze nie mialem gdzie sie wcisnac i to , ze znak mi zaslanialy samochody jadace przed.

I dostalem 5 pkt. i 50 zl. I tu moje pytnaie gliniarz powiedzial ze juz nie ma tak, ze za dane wykroczeni jest przedzial np.100-200, tylko tyle ile uwaza policjant tyle wypisze, czy to prawda :?: :?:

Powiedzial mi, ze moge za to dostac 500zl ale byl litosciwy i dal tylko 50. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policjant wypisze ci mandat jaki chce i jaki ma humor w danej chwili .mi wypisał np złe przechodzenie przez jezdnie nie na pasach a jechalem autem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr1602, ale nie o to mi chodzilo. Ja dostalem mandat za wyprzedzanie na zakazie i kiedys mandat moglby byc wysokosci 500zl, a wypisal za 50 wiec to by sie nie zgrywalo i nie moglby tak wypisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no nie ma czym sie chwalic, ale to byl jeszcze okres, gdy nie mialem zony :D, jednego dnia zdobylem 18pkt karnych, na kwote 1200zl. Wlasnie, zaplacila moja zona po roku czasu w ramach prezentu urodzinowego :D. Manadacik zdobylem jak pisalem z glupoty, zachcialo mi sie scigac...z policja w nieoznakowanym mondeo. Ja jechalem poczciwym, ale zajeb.... fordem scorpio 1991r. Robilem ich jak chcialem, ale po 15 minutach wlaczyli swiatelka, no i odbilo mi....poszedlem na calosc i zaczalem uciekac :P, zlapali mnie dopiero jak zabraklo mi paliwa i probowalem sie schowac samochodem w krzakach. No a ze to bylo moje rodzinne miasteczko Milanówek pod Warszawa. Doszedlem do ugody z chlopakami z policji, (w koncu mieszkalem z nimi w jednym miescie :D ), musieli mnie jakos ukarac, poniewaz to byla sensacja w Milanowku. Ale jednak chyle przed nimi czola, byli w porzadku.

Co do jezdzenie ostrzegam przed miastem GOSTYń pod Poznaniem, male miasteczko, a psow jak w Warszawie. Radze, jezdzic zgodnie z przepisami. Maja radary, kamery, nieoznakowane samochody, i w piz.u, na miescie. Przezylem szok, po 4 razach nauczylem sie ze nie ma co, i trzeba przestrzegac przepisy, bo tam sie nie dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem mandacik za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu. Znaczy sie nie zdazylem skaczyc tego manewru przed znakiem. Nie pomogly tlumaczenia, ze nie mialem gdzie sie wcisnac i to , ze znak mi zaslanialy samochody jadace przed.

I dostalem 5 pkt. i 50 zl. I tu moje pytnaie gliniarz powiedzial ze juz nie ma tak, ze za dane wykroczeni jest przedzial np.100-200, tylko tyle ile uwaza policjant tyle wypisze, czy to prawda :?: :?:

Powiedzial mi, ze moge za to dostac 500zl ale byl litosciwy i dal tylko 50. :mrgreen:

Powiem tak: z jednej strony żle zrobiłeś że przyjęłeś mandat bo w sądzie grodzkim za coś takiego nic byś nie dostał pewnie, ale z drugiej strony za 50zł nie warto czasem kombinować. Mandaty maja swoje przedzieły cenowe np. za przekroczenie prędkości od 10 do 20 km/h kosztuje od 100 do 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandaty maja swoje przedzieły cenowe np. za przekroczenie prędkości od 10 do 20 km/h kosztuje od 100 do 200zł

No na to wychodzi, ze juz nie ma tych przedzialow bo dostalem tylko 50zl za to wykroczenie, a sadze, ze napewno jesli byl by przedzial to pewnie od 200 by sie zaczol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się wydaje że są a może akurat te wykroszeni się tak mieści lub sprawdz paragraw jaki ci wpisali na mandacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, przeciez wyzej napisalem, ze dostalem mandat za wyprzedzanie na zakazie i sam policjant mi powiedzial, ze jakby bylo po staremu to moglby mi dac 500zl.

Jak ktos ma taryfikator to niech sprawdzi ile jest kasy i pkt. za wyprzedzanie na zakazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob, troche to starawe i czy jestes pewien czy aktualne?? Bo z tego wynika, ze powinienem dostac 250zl i do tego nie widze przedzialow cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link rob dał stara wersję teraz obowiązuje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. ichyba do tygo podał drugie linki podobnie mają to tutaj: http://www.prawodrogowe.pl/varia/2003_208_2023.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie jestem sam odnośnie tych mandacików. Ostatnio jechałem z Lublina i na obwodnicy w Piaskach gdzie aż sama noga dusi gaz wyprzedziłem nieoznakowanych piesków poruszających sie oplem Vectrą srebną i w dodatku z przyciemnianymi szybami i wzięli mnie na podpuchę dopiero gdy zobaczyli , że zwalniam zobaczyłem we wstecznym niebieskie światełka nie wiem skąd tak szybko sie za mną wzięły . No i stało sie dostałem 400 i 10 pkt. Nawet nie szło z psami sie dogadac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...