Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z klimatronikiem


halny022

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Mam problem z klimatronikiem w mojej a4 ADP. Po włączeniu klimy w pozycji LO sprzęgło elektromagnetyczne włącza kompresor dopiero kiedy obroty silnika są wyższe niż 1500 obr/min, a kiedy spadną poniżej tej wartości sprzęgło rozłącza kompresor. Jeżeli kompresor jest załączony to klima chłodzi, temperatura na wylocie kratki jest około 6 – 7 stopni. Byłem w jednym warsztacie gdzie podobno robią klimy ale „fachowiec” stwierdził że nie ma pojęcia co to może by i musi zrobić przegląd całej klimy. A koszt tego w zależności od uszkodzenia może być od 50 do 1000 zł. Szukałem na forum ale nic podobnego nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpinałem vag'a wyszło zero błędów. Sprawdziłem i podpiołem na któtko napięcie z akumulatora na kompresor i wtedy sprzęgło elektromagnetyczne działa bez zarzutu i zasprzęgla nawet na wolnych obrotach i wszystko działa. Myślę że to może jakiś czujnik ale nie mam pojęcia który, w tym modelu są chyba dwa ale nie jestem pewien, albo co gorsze sterownik z klimatronika. Muszę jeszcze tylko sprawdzić napięcie jakie jest po włączeniu klimy na sprzęgle elektromagnetycznym. Tylko nie wiem jaka wartość napięcia powinna być, 12 wolt czy może powinno być więcej ? Sprawdzę napięcie jakie jest i dam znać. :hi: :hi:[br]Dopisany: 02 Maj 2010, 11:19_________________________________________________Po odstawieniu samochodu do specjalistów okazało się że bezpośrednim powodem moich problemów z klimą jest uszkodzony czujnik położenia przepustnicy. Po wymianie przepustnicy klima chłodzi już na wolnych obrotach czyli tak jak powinno być i wszystko wróciło do normy. good good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...