Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Wymiana oleju i filtrów


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym dole filtra jest jakby czarna nakretka- robimy cos z nia przy wymianie? do czego sluzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole filtra jest jakby czarna nakretka- robimy cos z nia przy wymianie? do czego sluzy?

..a o który filtr chodzi??. ..

pewnie o filtr paliwa- z tego co pamiętam to jest odpowietrznik, po odkręceniu tej nakrętki można z filtra spuścic paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole filtra jest jakby czarna nakretka- robimy cos z nia przy wymianie? do czego sluzy?

..a o który filtr chodzi??. ..

pewnie o filtr paliwa- z tego co pamiętam to jest odpowietrznik, po odkręceniu tej nakrętki można z filtra spuścic paliwo.

Sorki :/ nie napisalem o ktory filtr chodzi :/

Tak o paliwa mi sie rozchodzi...

Tylko do spuszczenia paliwa ? i przy wymianie zbytnio sie na niego uwagi nie zwraca? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie o filtr paliwa- z tego co pamiętam to jest odpowietrznik, po odkręceniu tej nakrętki można z filtra spuścic paliwo.

Jak już to służy do "odwadniania" ww. filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) nie chce zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj :) chce zakupić sobie nasadkę do filtra oleju :) czy nasadka potrzebna żeby odkręcić dekielek filtra to 74mm i 15 ząbków ? silnik 1.9 TDI AWX :) dziękuje i czekam na odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi, czy ktos z was wymienia olej , a nie ma kanalu, czyli na podnosniku albo cos ? Bo mam garaz, ale kanalu nie mam, i kminie sobie czy samemy oleju nie wymienic, tylko co mozna zrobic w garazu by to bylo ulatwione ? Wjechac na jakies deski czy cos >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) raczej lipa bo jk podniesiesz przod to olej Ci dorbze nie zleci bo bedzie stal pod skosem... jedynei przod i tyl rowno do gory podneisc ale z tym ciezko ;/ wykop sobie kanal przyda sie do wszystkeigo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobić najazdy tak żeby swobodnie zdjąć osłonę pod silnikiem.

Trochę ciężki temat bo masz dwie śrubki od osłony dosyć głęboko pod autem.

Do śruby miski jest łatwy dostęp po zdjęciu osłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oslony nie mam wiec tylko sruba jedna zostaje, ale i tak chyba dam 20 zl i niech to chlop zrobi

---------- Post dopisany 22-06-2012 at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany 10-05-2012 at 21:58 ----------

Dzis wymienielm sobie filtry, jutro lece oleju wymeinic do goscia, bo ja kanalu nie mam, tak to w sumie jedyna trudnosc to zdejcie wezykow z filtra paliwa, tak to juz bylo ok, dodac tez musze ze jaja byly u mnie z tym zapieceim filtra paliwa, bo jedna zsuwka mi spadla i cholera wie gdzie byla, ale na szczescie udalo mi sie ja znalezc, wiec uwazajcie przy wmianie na nie. A filtr kabinowy mi sprzedali lekko za krutki , wiec wyrwalem kawalki gomgki ze starego i siedzi juz dobrze ;] A co do zalewania ropa, ja poprostu przelalem rope ze starego filtra do nowego i tyle :) Z zaplonem nie bylo zadnego problemu , odpalil od kopa :) A co do tych oringow, warto je wymienic, choc moje nie byly jeszcze w zlym stanie :)

A mam pytanie co do filtra oleju, bo dostalem go z jednym duzyme oringkiem i jednym maly, gdzie ten maly wchodzi ? :)

---------- Post dopisany 23-06-2012 at 12:51 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2012 at 19:39 ----------

btw ile wam wchodzi oleju do awx ? Bo mi weszlo niecale 4l, chyba ze banka motula miala wiecej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy odkręcaniu chłodniczki oleju wchodzi jakieś 4,4 l bez odkręcania 4,2 l około

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do filmu prezentującego wymianę filtra paliwa w 1.9 TDi AWX

Przydało by się podpiąć na pierwszej stronie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super poradnik

wymieniłem własnie filtr powietrza i troche mnie martwi dlaczego (u mnie przynajmniej) tak luźno ta obudowa cała się trzyma

czy to wszystko się trzyma na tej śrubie ?

View image: b1b285ee26cab542

u mnie troche urwana jest

czy ktoś zna nr czesci tej sruby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest śruba to jest taki zatrzask na gumie. On tak trochę luźno trzyma. Chyba ma trochę amortyzować ruchy puszki filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super poradnik

wymieniłem własnie filtr powietrza i troche mnie martwi dlaczego (u mnie przynajmniej) tak luźno ta obudowa cała się trzyma

czy to wszystko się trzyma na tej śrubie ?

View image: b1b285ee26cab542

u mnie troche urwana jest

czy ktoś zna nr czesci tej sruby ?

8E0 129 557 A - nit rozprężny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam pytanie. Może głupie, ale istotne.

Przy zakładaniu filtra pyłkowego w którą stronę jest kierunek powietrza (na filtrze mam strzałki). Rozumiem, że od dołu w górę? bo gdzieś przeczytałem że w dół...

A jednak strzałki w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dół bo strzałka pokazuje Ci kierunek przepływu powietrza a powietrze jest zasysane przez wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...