Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] czy to przegub??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przy ruszaniu, i skreconych na maksa w lewo kolach.. prawe kolo (czyli zewnetrzne) kreci sie nierownomiernie, tak jakby przeskakuje. Strasznie mnie to juz w*urwia bo ciagle nie moge zlokalizowac oco chodzi. Dzis bylem w serwisie i przejechalem sie z mechanikiem ktory uslyszal jakies dzwieki przy jezdzue na skreconych kolach, jakby cos ocieralo... bez pewnosci ale postawil na przegub. Podjechalem do innego serwisu i po dokladnym opisaniu sytuacji, mechanik powiedzial ze to pewnie przegub, nie wykluczyl tez ze moze to byc mechanizm roznicowy. :wallbash: :wallbash:

Co to moze byc? Mechanizm roznicowy kiedys padl mi we fiacie, ale tam bylo takie terkotanie jak przeskakiwalo kolo a pozniej nawet przy skreconych kolach nie przenosil napedu... tutaj jest to takie bardziej plynne ale i tak czasem mocno szarpnie.. Czy ktos mial podobne przygody?

Pozdrawiam

Opublikowano

100 % przegub a nic ci nie mówili o łożyskach

Opublikowano
  • Autor

100 % przegub a nic ci nie mówili o łożyskach

nic o lozyskach. Najbardziej sie boje tego mechanizmu roznicowego, bo z poprzedniego doswiadczenia pamietam, ze to droga zabawa. Mechanik powiedzial, ze dopoki nic niepokojacego sie nie dzieje to jest ok.. przejechal sie ze mna po wertepach i mowil ze to na pewno zaden z wahaczy..

Tam na kolo sa dwa przeguby, mozna jakos na podnosniku sprawdzic ktory jest do wywalenia?

Opublikowano

Od jakiegos czasu mam podobny odgłos przy skrecaniu w prawo. Słychać terkotanie.

Gdybym musiał wymienić przegub to, ktora to jest czesc w katalogu intercars ?

Przegub napędowy

4MAX

4302-07-3381 4302-07-3381P 146,77 zł >9

4302-13-4051 4302-13-4051P 177,89 zł 8

SPIDAN

20273 0.020273 243,16 zł >9

22681 0.022681 165,82 zł >9

Przegub napędowy

SPIDAN

22828 0.022828 709,45 zł 0

22829 0.022829 709,45 zł 0

Półoś napędowa/wał napędowy

4MAX

4302-09-0739

4302-09-0740

4302-09-0743 4302-09-0743R 687,67 zł 1

4302-09-0744 4302-09-0744R 687,67 zł 0

SPIDAN

22678 0.022678 1145,69 zł 0

22679 0.022679 1113,03 zł 0

22684 0.022684 1002,05 zł 0

22685 0.022685 1000,61 zł 0

Terkotanie słychać tylko jak ruszam przy skreconej kierownicy w prawa strone. Niedługo wybieram sie na urlop i mam do przejechania 1500 km czy mozna z tym jezdzic ?

Opublikowano

przegub. cookiemonster uzupełnij swój profil :disgust: :disgust:

Opublikowano

Mi też słychać przegub przy ruszaniu ze skręconą w prawo kierownicą ale jeżdzę tak już ponad rok i narazie nic się nie stało.Tak mi doradził zauany mechanik - trzeba tylko delikatnie ruszać przy skęconej kierownicy.

Opublikowano
  • Autor

Mi też słychać przegub przy ruszaniu ze skręconą w prawo kierownicą ale jeżdzę tak już ponad rok i narazie nic się nie stało.Tak mi doradził zauany mechanik - trzeba tylko delikatnie ruszać przy skęconej kierownicy.

no tylko jesli bylyby to same dzwieki to pol biedy... niestety u mnie szarpie calym kolem, czesto nawet jak ruszam z wyczuciem :mysli:

Opublikowano

I tak za parę dni przed wakacyjnym wyjazdem muszę zmienić ten przegub ale chyba kupię jakiś zamiennik na allegro,bo za LOBRO w sklepach krzyczą ponad 400zł.

Opublikowano

Zamontuj Metelli.

Są ok, a o wiele tańsze.

Przeguby dla AD Polska tez produkuje Metelli, i dodatkowo w komplecie jest smar, nakrętka i osłona przegubu, więc wychodzi znacznie taniej niż co innego w podobnej jakości.

Opublikowano

Ja bym wymienił przegub przed wyjazdem.

Jak Ci się sypnie to tylko płacz zostaje. Nie pojedziesz.

Zobacz czy osłony na przegubach masz całe.

  • 1 rok później...
Opublikowano

hej.

i co to było u Ciebie.

u mnie też koło przeskakuje przy skręcie.

wymieniłem wszystkie wachacze i przeguby i dalej to samo.

prosze napisz co to było.

pozdrawiam :notworthy:

Opublikowano

Sorka za OT ale czy masz gaz w 4.2 ? Czy może masz źle uzupełniony profil :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.