Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana foteli


lookas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:, czy fotele, kanapa i oparcie będą pasowały z anglika (sedan) po II lifcie do sedana przed I liftem (wersja europejska)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele bez problemów, a z kanapa to zalezy czy kładziona czy nie,jesli kładziona to w polifcie w sedanie jest ucho a w przed lifcie bolec, ale to jest łatwe do przerobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak oparcie kanapy nie jest kładzione w po lifcie i przed lifcie to będzie pasowało bez przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Jesli masz składana kanapę wkładasz równiez skaładana :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele przednie można zamienić miejscami?Przecież kierowcy ma regulowaną wysokość,a pasażera nie ma.

Teoretycznie można, ale wtedy uchwyty do pasów bezpieczeństwa będziesz miał po odwrotnej stronie. Bez rzeźbienia się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele przednie można zamienić miejscami?Przecież kierowcy ma regulowaną wysokość,a pasażera nie ma.

Ja tam mam obydwa regulowane na wysokość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to fotele z b7

"AUDI A4 B7 2005-2008"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo juz czesciowo jest wyjasnienie tutaj pare postow wyzej...mam okazje kupic skory z 98 roku przed liftem do swojego 99 po lifcie.U mnie kanapa jest skladana a ta skora sie nie sklada. U mnie sa te boczki uzupelniajace a w tej skorze to jest calosc.Czy istnieje mozliwosc przelozenia tego jednak mimo wszystko?Nie musze miec kladzionego oparcia kanapy bo i tak z tego nie korzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie. Za dużo roboty, stracisz możliwość składania tylnej kanapy - która się przydaje często. Przyjdzie ci przewieźć większy przedmiot i będziesz klął że zrezygnowałeś z tego.

Gdyby to jeszcze były skóry Recaro, to bym się zastanowił - ale w przypadku zwykłych skór to jest ich tyle na rynku że nie warto sobie głowy zawracać.

Szukaj wersji składanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wlasnie nie chcialbym ich odpuszczac ze wzgledu na bardzo dobry stan a zwlaszcza kombinacje bicolor w kolorze mojego autka.Bardzo rzadka kombinacja czarnego z jaspisowozielonym.Mysle ze przy tylko oparciu tylnej kanapy da sie jakos pogrzebac zeby to spasowac...chyba ze sie grubo myle...Czy moglbys mi opisac roznice i sposob na jednak dostosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przy tylko oparciu tylnej kanapy da sie jakos pogrzebac zeby to spasowac

Kanapa składana i nieskładana to zupełnie inne konstrukcje. Dobrze ci radzę - szukaj wersji składanej. Ew. jeśli to popularna wersja tapicerki, to weź tylko przednie fotele i szukaj tylnej kanapy w takim samym kolorze, ale składanej.

Bez sensu degradować auto o funkcjonalne rzeczy. To np. tak jakbyś wywalił FIS, bo ci się ładny licznik trafił bez FISa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz o tym wyraznie powiem : nie potrzebuje skladanej kanapy.Do przewozu innych wiekszych rzeczy mam inne auta...to jest ze mna tylko ze wzgledow sentymentalnych do jazdy"niedzielnej" albo na ryby...Konstrukcyjnie nie moze byc to az taka wielka roznica skoro to ta sama karoseria.Ludzie przerabiaja z A6 i jakos daja rade.Nie chce rady typu "szukaj skladanej bo to lepsze".Szukam porady jak to przerobic...I tyle.Albo stwierdzenia kogos kto sie na tym zna typu "nie to niemozliwe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się już uparłeś to myślę że musisz przetrzeć szlaki w tej sytuacji, bo mało kto przerabia/moduje auto w ten sposób.

Aby założyć kanapę składaną do wersji auta z nieskładaną musiałbyś wyciąć odpowiednią dziurę w blasze oraz przyspawać pośrodku uchwyt trzymający obie części składanego oparcia. W twojej jednak sytuacji (czyli odwrotnej) pozostanie kwestia odpowiedniego zamocowania oparcia przy braku oryginalnych mocowań. Fizycznie na pewno to zrobisz. Od ciebie zależy na ile profesjonalnie. Siedzisko będzie pasować plug&play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taka odpowiedz mi chodzilo...Sam nie bede tego robic...Na tyle tanio kupie skory ze stac mnie jeszcze bedzie na madrego mechanika ktory to przystosuje powiedzmy "profesjonalnie".Sliczne dzieki za odpowiedz-podpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stac mnie jeszcze bedzie na madrego mechanika ktory to przystosuje powiedzmy "profesjonalnie"

Tylko stój i patrz co robi - bo jak spuścić z oka takich co niektórych "profesjonalnych" mechaników to potrafią czasem niezłe wolty wywinąć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Ja też mam pytanie odnośnie foteli, mam okazję kupić skórę z anglika z 99r sedana i ma rozkładaną tylną kanapę a u mnie w sedanie z 1996r nie ma rozkładanej kanapy, rozumiem że nie obejdzie się bez przeróbek ale czy jest z tym dużo do roboty, czy dobry mechanik nie miałby z tym problemu, co trzeba dokładnie zrobić??

Przerabiał już ktoś ten temat :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...