Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szum z silnika [video] - rozwiązanie: kompresor


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

słychać to jakby nieszczelność dolotu czyli powietrze doładowane ucieka przez nieszczelną rurę z przodu silnika idąca z jego lewej strony od turbosprężarki na stronę prawą do intercoolera. Przy przegazówce świst powinien być bardziej słyszalny a wartość rzeczywistego ciśnienia doładowania w Vagu w grupie 011 niższa od wartości zadanej przez sterownik silnika - takie ja odnoszę wrażenie osłuc**jąc dźwięk z filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie szumi identycznie jak się silnik solidnie nagrzeje, ale nie podejrzewałem że to nieszczelność bo w czasie jazdy nie słyszę żadnego świstu, auto nie dymi na czarno a osiągi ma bdb jak na 90 km :co:

Żeby nie brać tego za bardzo do głowy wytłumaczyłem sobie że to wisko powoduje syk, bo gdy mi syczy to kręci się ono szybciej ;), ale jeżeli to nieszczelność to trzeba będzie jej poszukać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardziej szum, świst niż popiskiwanie.

Mi podobnie syczało jak miałem przekręcony gwint na opasce przewodu dochodzącego do IC.

Do sprawdzenia dolot, rolki i może coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardziej szumi jak dodajesz gazu?

Mi podobnie syczało, też tak jakby pod turbiną. A okazało się, że mechanik wywiercił mi dziurę w metalowej rurze idącej do IC, montując osłonę pod silnik :doh1:

Jak nic nie kopci, mocy nie tracisz, klimatyzacja działa jak powinna to sprawdź ruty przy IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną klimatyzacja mi się nie załącza - prawdopodobnie czujnik (wymiana w ciągu tygodnia). Wchodząc na obroty nie szumi nic bardziej, grupa 11 wychodzi w normie (jak na niedostatek mocy - pisałem gdzieś o tym, były też logi). Na czarno nie kopci, dolot szczelny. Może tak szumić napinacz od paska klimatyzacji? Sam kompresor mam nadzieję, że nie? Jak można sprawdzić, że napinacz padł?[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 17:29_________________________________________________Mógłby ktoś napisać jaki powinienem kupić napinacz do paska klimy i jakie śruby do przykręcenia go (fajnie by było z orientacyjną ceną), bo d upa jestem i nie mogę w etce tego znaleźć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to brzmi jak rolka napinacza.

Na chwilę obecną klimatyzacja mi się nie załącza - prawdopodobnie czujnik (wymiana w ciągu tygodnia). Wchodząc na obroty nie szumi nic bardziej, grupa 11 wychodzi w normie (jak na niedostatek mocy - pisałem gdzieś o tym, były też logi). Na czarno nie kopci, dolot szczelny. Może tak szumić napinacz od paska klimatyzacji? Sam kompresor mam nadzieję, że nie? Jak można sprawdzić, że napinacz padł?[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 17:29_________________________________________________Mógłby ktoś napisać jaki powinienem kupić napinacz do paska klimy i jakie śruby do przykręcenia go (fajnie by było z orientacyjną ceną), bo d upa jestem i nie mogę w etce tego znaleźć :kox:

czyli napinacz jednak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli napinacz jednak?

Nie wiem. Jeśli nie jest zbyt drogi to go wymienię w ciemno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli napinacz jednak?

Nie wiem. Jeśli nie jest zbyt drogi to go wymienię w ciemno..

Możesz go wymontować i sprawdzić zanim kupisz drugi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymontowaniu na co powinienem patrzeć, żeby sprawdzić czy jest uszkodzony? Kręcić i słuchać czy coś nie szumi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli również nie działa ci klima, to ja bym obstawiał nieszczelność w układzie klimatyzacji... kiedy poziom czynnika w układzie spada poniżej pewnego zadanego poziomu - nie da się włączyć klimy, a kiedy czynnika jest już mega mało to spod maski wydobywa się charakterystyczne syczenie...może być też tak prozaiczna sprawa jak zawór rozprężający gazy w układzie klimatyzacji...

jak masz opcje, podjedź gdzieś, gdzie ci sprawdzą ile masz czynnika w układzie i to powinno wyeliminować jedną z przyczyn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatyzacją byłem już wcześniej, sprawdzili jakimś tam urządzeniem i wyszło, że jest tylko połowa czynnika, zalał z czynnikiem UV. Cieknie (chyba) gdzies przy łączeniu z osuszaczem (to już sam sprawdzałem). Także czynnika było full a i tak się nie załączała, podłączał na krótko wiatrak i kompresor i mówił, że działają, więc postawiłem na ten czujnik.[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2010, 10:28_________________________________________________Wykręciłem napinacz i stwierdziłem lekki luz rolki. Ponadto kiedy chciałem ją zakręcić to się od razu zatrzymywała. Tak powinno być czy nie?

Co do szumu to zapomniałem, czy szumiało na zimnym i ciepłym, czy tylko na ciepłym :kox::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpal auto bez napinacza i paska klimy i będziesz wiedział czy to napinacz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to zrobiłem jakiś czas temu, nie było już tego szumu. Napinacz zamówiłem.

Jeszcze raz dla pewności sprawdziłem szczelność dolotu i wydaje się, że jest szczelny. A zrobiłem to podpinając gruchę bezpośrednio do vacum, żeby pompowało ponad 2 bary i kolega trzymał na obrotach a ja po kolei sprawdzałem czy gdzieś syczy albo olej cieknie - brak.

Ale coś i tak dolega temu silnikowi, bo jak to sprawdzałem to to strasznie grubo buczał silnik, a logi nie wykazują jakiś nieprawidłowości (poza przepływką w grupie 8, a którą przez to nadaremno wymieniłem) :angry: Co chwilę coś mi nowego się pojawia..... Powinienem sobie drugą pracę znaleźć, żeby nadążyć z naprawianiem go... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie szumy ale to napewno od klimy bo jak wlacze klime i zgasze samochhhod to slycze wlasnie tak jakby mi jakis gaz sie ulatnial a jak mam wylaczona klime to nic nie slychac wiec co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...