[B5 AFN] Wyciągnięcie czujnika abs

fusse

witam

Panowie pomożcie, walczylem z tym dobra godzine. chce wymienic lozysko w przednim prawym kole, odkrecilem juz prawie cala zwrotnice, ale nie moge wyciagnac czujnika abs. jest tam ta plastikowa wtyczka, wyciaga sie tylko ona, czy trzeba wyciagnac caly czujnik? meczylem sie z godzine i nie dalem rady, mlotek, szczypce, lycha,srobokret i bog wie co jeszcze i prawie ani drgnie. rusza sie 2-3mm na boki, ale chyba tylko sama ta plastkiowa wtyczka. co z tym fantem zrobic?

zaznaczam,ze szukalem i nic nie znalazlem na ten temat. pozdroo

witam

zaznaczam,ze szukalem i nic nie znalazlem na ten temat. pozdroo

Jak obróciłeś tylko plastikowy element to szukaj juz nowego czujnika.

Zamiast wyciągać czujnik ze zwrotnicy, rozepnij wtyczke, która jest schowana w nadkolu.

no nie obrocilem, tylko rusza sie lekko na boki, sprawdzalem w aucie, to czujnik jeszcze dziala, szkoda mi wywalac kase jeszze na czujnik. czyli powinno sie caly wyciagnac? a jak wypne wtyczke w nadkolu to przy wymianie lozyska nie uszkodzi sie ten czujnik? pozdrawiam!

dziekuje,za rzeczowa pomoc, jak nic sie nie da to sprobuje tak jak napisales. a nie wystarczyloby wypiac go w nadkolu i wtedy probowac wymienic lozysko bez wyciagania czujnika? czy czujnik wtedy moze ulec uszkodzeniu?

Czujnika nie trzeba demontować przy wymianie łożyska.

Czujnika nie trzeba demontować przy wymianie łożyska.

to na jaki ch.... ktos pisze o demontażu czujnika...przez te doskonale rady, omalo nie zniszczylem czujnika, o straconym czasie nie wspominajac. zadna sruba nie jest mi straszna, odkrecalem wszystko bez problemu, wd,dobre klucze, wybijaki i duzo sily i wszystkie moment puszczaly, a glupi czujnik zajal mi drugie tyle czasu... dziekuje Panowie za rady, jutro napisze co z tego wszystkiego wyszlo, szkoda ,ze dzis nie zdazylem wyciagnac to bym skorzystal z prasy,a tak to jutro imadlo i jazda, chyba,ze nie dam rady wybic go, to sobie daruje.