Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Turbo AWX bez zmienionego programu...-PRZEŁADOWANIE ??:/


topor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem. W aucie zostało wymienione Turbo na AWX'a, kolektor Awx, wtryski 216 jednak jescze bez zmienionego programu... jaki czas temu auto zaczeło przeładowywac, ... na turbo boost'cie dochodzi do 1,5 bara. po czym łapie notlaufa. Czy to mozliwe ze normalne przy niewysterowanym N75, programie itd... czy cos sie rozjechało...

oto dzisiejsze logi.

http://vaglog.rtnet.pl/k000za_11859.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinien przeładowywać, przecież to wszystkie czujniki regulują doładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezyk zalozylem nowy, siedzi ciasno i dalej to samo... jak mi nikt nic nie powie to wymienie wszytskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topor mówiłem Ci że moze przeładowywac i niestety przeładowuje, trzeba soft robić, powtarza sie historia co u Łapek85 bez wystrojenia taki cyrk sie robi przy tych gratach widocznie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie szybko na soft... tylko zeby nie okazalo sie ze pierdykne 500km do rogala i okaze sie ze turbo albo n75 do wyje*** i 1000KM for fun:D :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie szybko na soft... tylko zeby nie okazalo sie ze pierdykne 500km do rogala i okaze sie ze turbo albo n75 do wyje*** i 1000KM for fun:D :tongue4:

zrób najwyzej komplet logów bo zrobiłes tylko 10ke i moze cos zobaczą chłopaki co mozna by na szybko sprawdzić, bo faktycznie jechać na softa z nie pewnym stanem czujników moze sie okazać wycieczka turystyczną, ale z tego co pamietam Łapek tez tak miał w swoim na takich gratach i serii ECU notlaufy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie notlauf byl spowodowany przeładowaniem... wiec moze byc cos jednak nie teges:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie notlauf byl spowodowany przeładowaniem... wiec moze byc cos jednak nie teges:/

u Łapka też podrzuce mu ten wątek na GG to coś może napisze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Kowi wcześniej wspomniał, u mnie po założeniu turbiny od AWX zaczęły dziać się cyrki, wcześniej miałem już dużo nagrzebane w silniku(216, kolektor,kat,egr, fmic itd..) nic sie nie działo, dopiero po wymianie turbinki zaczął przeładowywać, wpadać w tryb awaryjny :confused4: jako, że turbo było nowe kierownice odpadały, wiec profilaktycznie wymieniłem wszystkie wężyki podciśnieniowe, sprawdziłem zaworki n75 n18, zrobiłem komplet logów

po logach fachowcy od teoretyki :polew: zaczęli pisać "wyczyść kierownice, skróć/wydłuż :decayed: sztangę, podmień zaworki n75/n18 itd itp...

natomiast prawdziwi znawcy po zobaczeniu logów jednoznacznie stwierdzili, ze konieczny jest nowy soft który ogarnie zmiany w silniku

pojechałem na chipa do Roberta, żadnych problemów z autem, wszystko było ok, od tamtej pory nie ma problemu z przeładowaniem, trybem awaryjnym

także Topor nie martw się, zrób logi i pokaż je fachowcą od VAGa, :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

w takim w razie "W" tylko za paliwko bede w plecy do warszawy, -Moj N75 ma niecały rok (nowy ASO)

a turbina okolo miesiaca. tak wiec powinno wszytsko grac...

dzieki za zainteresowanie sie tematem.\:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... najchetniej pojechalbym wlasnie do pleszewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedź, myślę że nie pożałujesz, ja tez jechałem niechętnie.... ale po paru minutach u niego wiedziałem że dobrze trafiłem

Gość robi to też z pasją, po prostu to lubi a nie wykonuje obowiązek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetancie fantazjowac tylko jedz na korekte a auto wroci do normy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topor, jak się skończyła historia?

Zmiana turbo była przyczyną przeładowania?

U mnie po wymianie turbiny na AWX zaczęło przeładowywać o jakieś 100mbar :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie turbiny na AWX zaczęło przeładowywać o jakieś 100mbar :gwizdanie:

i bardzo dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...