Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Felgi ori Audi vs felgi allegro


Norbunio

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem wyboru felg.

Zastanawiam się miedzy ori felgami od S4 B6 (używki w idealnym stanie) a felgami z allegro. Felgi od S4 B6 może nie są najnowszego wzoru i nie robią ogromnego wrażenia, ale zawsze to oryginał więc wytrzymałe i jakby nie patrzeć pasują perfekt wizualnie lecz bez wodotrysków. Te z allegro... wiadomo duży wybór wzorów (trochę droższe niż ori używki) i prawdopodobnie mniej wytrzymałe. Słyszałem opinie, że szybko się gną i po krótkim czasie odchodzi lakier/chrom. Czy ktoś może potwierdzić te opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określenie "te z allegro" nikomu nic nie mówi.

ori felga oczywiście, że jest twarda, a felgi "te z allegro" (czyli nowe i tanie z pierwszych stron allegro) są słabe, mało wytrzymałe rzeczywiście. Szukaj dobrego modelu z oryginalnej palety audi, będę cieszyć oko, wytrzymają dużo i będziesz zadowolony. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co kolega pisze wyżej .. .. ja miałem upatrzony wzrór z repliki RS6 włoskiej firmy WSP Italy .. ale mimo tego opinie ludzie były negatywne co do firmy jakości i wykonania .. .. tańsze jeszcze na allegro są chińskie repliki .. 17 kupisz za około 1400 zł ..

w końcu poszedłem po rozum do głowy że nie mamy nie wiadomo jak wspaniałych dróg aby kupować tanią plastelinę ..

kupiłem felgi ORI - Sline - używane w dobrym stanie za 1,5 K

felga oryginalna Audi

produkcja ronal - Czeska

i przynajmniej wiem że mi sie nie pognie tak szybko jak reszta

szukaj czegoś z oryginału !! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori już mam zaklepane, pisząc "fegi z allegro" miałem na myśli repliki bądź coś do 2000zł za 18".

Ori mam za nieco ponad 1000zł więc cena konkretna, do tego dokupię nowe opony i będzie fajny komplet za nieco ponad 2000zł

Temat założyłem głównie po to żeby dowiedzieć się jak wytrzymałe są repliki i jak u nich z trwałością lakieru/wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w ogóle nie zastanawiał nad tym. Tylko oryginalne felgi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieżle hehe za 2000 zestaw, mnie taki kosztował 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORI lub markowe firmy typu BBS, RH, MAM i inne. Mało znane firmy lub no-name odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginal to orginal, lepiej dluzej poszukaj, ale nie kupuj chiny albo innego shitu, ja kupilem ori uzywke i to najlepszy kompromis jezeli chodzi o cene i o jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginal to orginal, lepiej dluzej poszukaj, ale nie kupuj chiny albo innego shitu, ja kupilem ori uzywke i to najlepszy kompromis jezeli chodzi o cene i o jakosc.

CO do Chinoli to i ORI są tam produkowane... :cool1: Co do innego shitu to się zgodzę. ALe wracając do wyboru oczywiście wybór padł u mnie na ORI choć miałem już inne w swoim garażu. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ori 16" polecacie? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kupiłem sobie identyczne .. tyle że w 17 .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ilu z Was pogięły się te nie ori felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w fabryce felg Ronal w dziale jakości. Oni robią wszystkie felgi dla Audi, VW, Mercedes, AMG, Carlson i masę innych. Czym się różnią? Przede wszystkim składem oraz stopniem hartowania. Biedne mają Si7 a droższe Si11. Wszystkie felgi są hartowane ale te lepsze (grupa VAG, Mercedes itd) są poddawane dodatkowej operacji hartowania. Tanie dziady mają obniżone wymagania jakościowe, mniejszą twardość i większe dopuszczalnie odchylenia podczas wyważania. Tyle co się napatrzyłem na tanie felgi (te z allegro, Fordowskie itd) to czasem bałbym się na nich jeździć. Większe bicia, większe niewyważenie, duża różnica na grubościach rantów itd. powoduje że przekonałem się do ori Audi. Jedni mówią, że twardość to tam mało istotna ale to co pisałem wyżej także ma duże znaczenie w komforcie i bezpieczeństwie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, a może napewno ori felgi są twardsze. Ale to chyba jeszcze nie znaczy, że tzw. chińskie nie są na tyle twarde, że nie można na nich jeździć.

Rok temu kupiłem nowe jakieś EVO Racing 18' na allegro. Sezon przejeżdżony i ... tylko jedna felga wymagała lepszego wyważenia - tylna lewa. Co ciekawe, to przednia prawa, którą kiedyś niemiłosiernie zaliczyłem poważną dziurę nadal jest OK - prosta, cała, zero jakiegokolwiek draśniecia itd.

Nie ma żadnego bicia.

Oczywiście, jak ktoś jeździ jak ostatnia ofiara, to nawet 15' pognie - wystarczy popatrzeć jak niektóre felgi mają ranty poobcierane.

Dodam jeszcze, że znajomy ma AEZ 17' i po każdym sezonie conajmniej 2 sztuki prostuje, a jeździ "delikatnie".

Fajnie by było, jakby ktoś opisał swoje złe doświadczenia z felgami zamiast tylko powtarzać zasłyszane opinie.

PS Nie handluję felgami, żeby była jasność :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, jakby ktoś opisał swoje złe doświadczenia z felgami zamiast tylko powtarzać zasłyszane opinie.

Ja się naoglądałem jak wygląda proces produkcji i wiem czym się różnią. Wszystko zależy też od ilości cali oraz kto po jakich drogach jeździ. Jeżeli ktoś wie, że będzie jeździł po kiepskich drogach to niech lepiej kupuje ori i nie będzie się przynajmniej martwił. Każdą felgę można pogiąć ale to już raczej sprawa samego użytkownika, jak jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram .. wszystko można pogiąć nie ma różnicy .. ..

ale w samej jakości ori są owiele twardsze .. ..

ja osobiście naczytałem się sporo opinii zanim kupiłem swoje ORI ..

naprawdę na nasze drogi nie ma co ryzykować .. lepiej kupić coś raz a porządnie i jest GIT ..

u nas w Laskowicach jest fabryka Ronala .. nieraz rozmawiałem ze znajomymi którzy tam pracują i wiedzą co i jak .. ..

kupować ORI i nie ma co się zastanawiać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jedni jeżdzą na ORI a inni na pozostałych bo ktoś te felgi kupuje z allegro i dają radę... :cool1: Na pewno ORI są trwalsze a druga sprawa i taką felgę można zniszczyć, pogiąc... etc. Każdy kupuje tak naprawdę to na co go stać. Tak jak ktoś wyżej powiedział lepiej dać więcej trochę kasy i być spokojniejszym. :good:

Co do doświadczeń to proszę bardzo: Miałem MAM8 '18 i niestety dwie wymagały prostowania i to poważnego. Nie założyłem (nie prostowałem) tego i kupiłem ORI bo za prostowanie koleś chciał ok. 400 plnów! To też ważna informacja dla tych, którzy chcą kiedyś mieć do czynienia z prostowaniem felg. :wink4: Więc bez sensu dokładać było do tego interesu kasę bo raczej pieniądze wyrzucone w błoto... Prostowane felgi raczej nie byłyby już trwałe w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko dorzucę, że o MAMach krąży bardzo dobra opinia - niby twarde niemieckie i też się potrafią pogiąć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...