Jump to content
IGNORED

In Case of Emergency


pet3r
 Share

Recommended Posts

przeg_prasy_pow_wyp_clip_image001.jpg

Poniższy tekst został opublikowany na stronie:

http://www.cspsp.pl/wdp/biuletyn/numer_21_2007/przeg_prasy_pow_wyp.html

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.

Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aktualnie podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). W Polsce włączyło się m.in. forum Subaru i streetracing.pl.

Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !) proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów" Waszych najbliższych. Jdnocześnie proszę o popularyzację tej idei:

Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem za!!

Link to comment
Share on other sites

Guest spedyt

Pomysł dobry tylko to powinno być uregulowane w podobny sposób jak numery alarmowe.

Do tej pory miałem ICEMANA pod takim wpisem, już zmieniłem

Link to comment
Share on other sites

Wpisane w koma... :thumbup:

Oby niepotrzebnie...

Link to comment
Share on other sites

Dobra idea, :th: ale wątpię, aby bez medialnego rozgłosu się rozpowszechniła. :confused4:

Link to comment
Share on other sites

od dawna mam taki wpis :) popieram zdecydowanie, przekażcie tekst pierwszego posta na inne forum itp...

Link to comment
Share on other sites

Też mi się podoba :)

Link to comment
Share on other sites

Ta inicjatywa rozprzestrzenia się powoli na cały świat. W USA akcja jest popierana przez Departament Zdrowia, są też przygotowane specjalne naklejki na telefon informujące, że w aparacie zapisany jest kontakt ICE.

Oprócz rozpowszechniania pomysłu wpisywania numeru ICE do telefonów komórkowych, Polski Czerwony Krzyż przygotował specjalną kartę ICE, która rozdawana będzie na imprezach masowych oraz dostępna jest na stronie internetowej PCK. Karta jest wielkości wizytówki, mieści się w każdym portfelu. Warto umieścić na niej telefon do osoby bliskiej, która wie najwięcej na temat naszego stanu zdrowia.

Wpisujmy ICE do naszej ksiązki telefonicznej. To nic nie kosztuje a może okazać się bardzo pomocne, czego nikomu nie życzę.

Link to comment
Share on other sites

Przyszło to do nas z USA ale tam nie jest to zbytnio popularne. Serio, pytałem jak byłem. W sumie studiuję na AM i wiem, że info o ludziach z wypadków jest czasem bardzo potrzebne aczkolwiek i tak zdecydowana większość ludzi posiada przy sobie dokumenty.

Zupełnie z drugiej strony, jako rozgryzacz różnego rodzajów technicznych problemów widzę, że nikt z Was nie zauważył, iż powstanie konflikt. Gdy dodamy np. Mamę jako nr ICE1 wtedy gdy ta będzie do nas dzwoniła, telefon będzie miał pod tym samym numerem, dwa różne opisy i nie wyświetli ani jednego.

Teraz od nas zależy czy chcemy mieć te osoby powpisywane jako ICE...

Pomysł dobry, ale (niestety) sądzę że nie wejdzie w życie w sile większej, niż 1% użytkowników sieci GSM.

Link to comment
Share on other sites

Rewelacyjny pomysł, jeśli nikt nie ukradnie Twojego telefonu podczas wypadku :/

Link to comment
Share on other sites

jest wiele racji co do tego tematu. na pewno kazdy z nas ma zapisane w ksiazce "dom" lub podobne i w razie wypadku normalne ze sluzby ratunkowe beda probowaly dodzwonic sie pod numery zapisane wlasnie tak. moga trafic sie takie osoby, ktore w razie wypadku nie chcialyby informowac swoja rodzine (skrajny przypadek ale mozliwy), lub po prostu nie maja wpisow, ktore moznaby skojarzyc z najblizszymi. polskie sluzby ratownicze (pogotowie i straz pozarna) zostaly poinformowane o "in case of emergency" wiec mysle ,ze akcja powinna poskutkowac. ja jestem za

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...