Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaż detali w Audi A4-B6 pochodzących z Audi A4-B7 (dot. kolorystyki)


cyborg11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do - znawcy – odnośnie tematu który mi nie daje spokoju.

Wiem że znaczna cześć detali ( przełącznik światła, różne ramki, maskownice, dźwignia hamulca ręcznego itp. ) od modelu Audi A4-B7 pasuje do modelu Audi A4-B6 ( który to właśnie posiadam).

Dręczy mnie natomiast kwestia koloru elementów, a mianowicie czy odcienie tapicerki koloru czarnego („SOUL”) są identyczne zarówno w B7 jak i B6 , czy też jednak różnią się (np. jasnością, itp. ) i w przypadku zastosowania elementu pochodzącego z B7 będę miał śmieszny efekt ( odcienie kolorów nie będą pasować do B6 ).

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie jest delikatna roznica w B7 poprawiono jakosc detali . W twoim roczniku wystepowaly mankamenty z wycieraniem sie niektorych elementow :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić odcień dzięki ETCE - za numerem części podaje się jeszcze 3 lub 4 znaki oznaczające nie tyle sam kolor co materiał/odcień. Jeśli symbol będzie pokrywał się z tym z B6/B7 IMO to ta sama część...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz numeru 8ex xxx xxx (x-różne cyfry) na tych elementach jest podawany oddzielnie trzy literowo-cyfrowy kod kolory typu 1WV (to akurat drewno orzech) 7v7 (karbon) i inne. Musisz zobaczyć jakie masz oznaczenie j szukać elementów z tym samym znaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia moge powiedziec, ze bez sie rozni.W B6 jest Twist nieco bardziej intensywny, a w B7 Torrone, jasnieszjszy . DO tej samej tonacji jest Ciemny bez w B6 Jive( bardziej szary ) a w B7 Kamut ( bardziej kakaowy ). Widac roznice.Mysle, ze w czarnym bedzie to samo. W szarym tez.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...