Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie ulokować kilka złotych


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego

Jeśli to ma być bank, to pomyśl o koncie oszczędzającym-jest ono zwolnione (do kwot ok. 17 tys. złotych) z największego sku...twa jakim nasze państwo "uraczyło" oszczędnych obywateli: tzw "podatku belki"-podatek 19% od odsetek na lokatach...-jawne podwójne opodatkowanie tych samych pieniędzy :angry: Kapitalizacja odsetek na koncie oszczędzającym jest zwykle codzienna. Przekalkuluj, bo czasami warunkiem takiego konta jest założenie normalnego tzw. ROR-u w danym banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam konto ROR w Krakowski Banku Spółdzielczym, w poniedziałek się tam przejadę i popytam bo nie przewiduje wyciągania kasy z konta przez najbliższe 2 lata. Jakaś lokata by dała większy zysk niż te mini procenty co mam teraz a dokładnie za kwartał naliczają mi 9zł z czego 2zł biorą na podatek od sumy 12 000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundusze inwestycyjne poprzez dywersyfikację

w lokaty się nie baw, jeśli chcesz myśleć o zysku

niestety nie mogę Ci udostępnić danych moich klientów, ale jeśli chodzi o moje konto to stopę zwrotu po roku mam 18,6 %

a zysk jest bez podatku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil a co powiesz o Arce w BZWBK?

:good:

akcji FIO zmiana roczna 41%

66 % w akcje, resztę w papiery dłużne

jednak jest to fundusz który kieruję się do osób które chcą inwestować długoterminowo ( przynajmniej 5 lat ) no ale wtedy się zarabia :decayed:

sam mam arkę u siebie w portfelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam kilka osób które straciły na arce :mysli:

inwestując długoterminowo nie można stracić

popatrz:

daj my na to, ze za 100 zł kupujesz 100 jednostek uczestnictwa

100 JU - 100 zł

wszystko jest ok, coś tam rośnie, nagle bum - kryzys, giełda poleciała w dół, a nią cena Twoich jednostek uczestnictwa i wtedy twoje 100 JU jest warte 50 zł

100 JU - 50 zł

mogłoby się wydawać, że wtedy straciłeś swoje pieniądze ale jak popatrzysz to nadal masz 100 jednostek uczestnictwa i tylko wtedy gdybyś je sprzedał jesteś w plecy

ale nie sprzedajesz i czekasz na obicie się giełdy, giełda się obija bo takie są normalne cykle koniunkturalne i zaczyna zarabiać, wtedy wartość Twoich jednostek rośnie do 120 zł i jak wtedy wyciągasz jesteś do przodu

proste :)

tracą tylko Ci, którzy nie są cierpliwi, źle poinformowani i strachliwi

a to że giełda i tak wzrośnie zgodnie z zasadą dekady wyjaśnię jak wrócę bo na razie muszę lecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a coś normalniejszego dla prostego rolnika ze wsi macie :) Szczerze powiem to nie znam się na tych sprawach. Żenię się w 2012r w lipcu i tak myślę że jak bym teraz tą kasę gdzieś ulokował to by coś przymokło no i musi być tam opcja że mogę co miesiąc wpłacać 1000zł[br]Dopisany: 15 Maj 2010, 20:04_________________________________________________sokolnh

Co myślisz o lokacie w Banku Pocztowym

* oprocentowanie zmienne: 7% w skali roku

* minimalna kwota lokaty: 500 PLN

* jesli posiadasz Konto w Banku Pocztowym z dostepem do bankowości elektronicznej możesz założyć lokatę za jej pośrednictwem

* jeśli nie posiadasz konta możesz założyc lokatę również poprzez placówki Banku i Poczty

* lokatę założysz również poprzez Infolinię

[br]Dopisany: 15 Maj 2010, 20:52_________________________________________________albo lokata internetowa

Lokata internetowa 24M

Oszczędzamy z wielu powodów: na określony cel (remont mieszkania, uroczystości rodzinne, itp.), „na wszelki wypadek” lub zwyczajnie po to, by mieć dodatkowe źródło dochodu. Od określenia celu oszczędności zależy wybór sposobu, jak i długość oszczędzania.

Posiadasz nadwyżki finansowe i chcesz je efektywnie pomnażać? Cenisz pewność inwestycji i wysokość zysków bardziej niż szybkie odzyskanie kapitału? W takim przypadku Lokata 24 – miesięczna (24M) jest dla Ciebie.

Wpłacone środki (min. 500 zł) są oprocentowane - 7% w skali roku - od pierwszego dnia trwania lokaty. Lokata może być jednorazowa lub odnawialna. Założysz ją całkowicie on-line! Bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny i wykonać przelew z banku, w którym posiadasz konto na numer rachunku lokaty. Numer ten, wraz z wszelkimi niezbędnymi informacjami, otrzymasz w podpisanej elektronicznie przez Bank Pocztowy wiadomości e-mail.

Po upływie okresu, na który lokata została założona, otrzymasz zwrot środków wraz z odsetkami na konto, z którego pieniądze zostały wpłacone. Jeśli jednak zlikwidujesz lokatę przed upływem czasu trwania lokaty, tracisz prawo do odsetek.

Nie daj się zaskoczyć przez nieprzewidziane wydatki! Jeszcze dziś załóż Lokatę 24M i ciesz się dodatkowym źródłem dochodu! Lokata 24 – miesięczna, to pewny zysk dla wytrwałych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko „super” ale na tych lokatach, które wymieniłeś masz oprocentowanie zmienne, czy takie które nie daje Ci gwarancji. Bank ma prawo zmienić oprocentowanie w trakcie trwania lokaty. Oprocentowanie takich lokat jest zależne od czynników ekonomicznych.

no dobra, ale obliczmy jakby to wyglądało

12 000 zł -> 7% -> 12 840 zł - podatek belki 19% = 12 680 zł czyli 680 zł zysku w pierwszym roku

z racji tego że na lokatach raczej nie uświadczysz efektu procentu składanego, więc w drugim roku nie będą Ci liczyć od tych 12 680 zł, a od znowu 12 000 zł, więc w drugim roku scenariusz się powtarza

podsumowując

I rok -> zysk 680 zł

II rok -> zysk 680 zł

łączny zysk po 2 latach 1360 zł przy dobrych wiatrach, ale równie dobrze może być 800 zł :wink4 + pewnie jakieś opłaty, nie mogę jednak znaleźć OWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem 10000$ po 2.85 powiem szczerze za napalilem sie troche i przespalem 3.30,potem spadlo do 3,04 mozna bylo odkupic i tak idzie w gore!lokaty to raczej nie,na walutach nie placisz podatku!!!Zaloz sobie konto na jakiejs platformie forex i zarabiajna walutach!

http://www.xtb.pl/strona.php?p=802

w rankingu kazdy zaczynal od 10000zl!!!![br]Dopisany: 15 Maj 2010, 21:37_________________________________________________

Wszystko „super” ale na tych lokatach, które wymieniłeś masz oprocentowanie zmienne, czy takie które nie daje Ci gwarancji. Bank ma prawo zmienić oprocentowanie w trakcie trwania lokaty. Oprocentowanie takich lokat jest zależne od czynników ekonomicznych.

no dobra, ale obliczmy jakby to wyglądało

12 000 zł -> 7% -> 12 840 zł - podatek belki 19% = 12 680 zł czyli 680 zł zysku w pierwszym roku

z racji tego że na lokatach raczej nie uświadczysz efektu procentu składanego, więc w drugim roku nie będą Ci liczyć od tych 12 680 zł, a od znowu 12 000 zł, więc w drugim roku scenariusz się powtarza

podsumowując

I rok -> zysk 680 zł

II rok -> zysk 680 zł

łączny zysk po 2 latach 1360 zł przy dobrych wiatrach, ale równie dobrze może być 800 zł :wink4 + pewnie jakieś opłaty, nie mogę jednak znaleźć OWU

-inflacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapomniałem napisać jeszcze o inflacji - 3,2 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokolnh to co polecasz, wiesz jestem z okolic Bochni pracuję praktycznie 7dni w tygodniu jako organista i 5 jako kierowca i ciężko mi się wyrwać nawet na zakupy, dlatego potrzebuję trafnej podpowiedzi bym mógł to załatwić w kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i może ja się również podłączę do tematu....

witam, również jak Grzesiekkbc mam kilka złotych, które bym gdzieś ulokował, nie znam się za bardzo na tych lokatach itp. ale z sumy 30tys. w rok na lokacie z PKO zarobiłem niecałe 1100zł co chyba szału nie robi. chętnie posłucham Waszych porad :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kwotą 2,5 tyś jest sens bawienia się w walutach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz $ po 3,24zł? U mnie wszędzie stoi po 3,03zł :confused4:

http://kantory.pl/kursy/usd-hurt/ w wiekszosci od 10000 juz sa ceny hurtowe wiec zawsze 2-3grosze jest wiecej

[br]Dopisany: 17 Maj 2010, 22:04_________________________________________________od 17-4 do 6-5 byl skok 45g z twoich 12tysi zrobilo by sie ponad 13 w 3 tygodnie

pozd

[br]Dopisany: 17 Maj 2010, 22:16_________________________________________________mozesz zalogowac sie na www.walutomat.pl i kupowac-sprzedawac bez spreadu jak nie chcesz dawac zarabiac kantorowi[br]Dopisany: 17 Maj 2010, 22:18_________________________________________________

Z kwotą 2,5 tyś jest sens bawienia się w walutach ?

to jest zart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wiec mi jak działa ten walutomat i czy to się faktycznie opłaca można na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...