Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Ubywa dużo płynu chłodniczego, nie kopci. 0.5l/300km


Marcin_1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio mam taki problem z płynem chłodniczym, ubywa mi go 0.5l na 300 km, to jest dużo za dużo. Auto ze 2 miesiące temu było u mechanika, padła pompa i podobno pęknięcie w głowicy było ale dokładnie nie umiał mi tego wytłumaczyc. Mniejsza o to. Ubywa mi tego płynu od niedawna, auto nie kopci, niema płynu w oleju, nie "przybywa" mi oleju, patzrałem to wycieków też niemam. Czy według was może tyle płynu uciekac przez korek od zbiorniczka wyrównawczego ? Kiedyś pamiętam że jak go odkręcałem to ten środek korka został mi w zbiorniczku a niebieski plastik w ręce. Możliwe że dlatego ucieka płyn ( uszkodzony korek ) ? Głowice bym wykluczył, ciśnienie układ w miare trzyma bo nieraz chwile po zgaszeniu jak odkręce korek słychac syknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz krućce przy reduktorze od gazu tam lubi sobie lecieć... ja tak miałem... wymieniłem zrobiłem 10000 tys i znowu mi ubywa płynu... :hi: mam reduktor kme silver i tam sa takie kolanka plastikowe są nie trwałe... i muszę coś z tym zrobić lub poprostu kupić nowy Model Silvera udoskonalono tam te kolanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy nie cieknie Ci płyn przy nogach kierowcy i pasarzera na tunelu srodkowym pod deską rozdzielczą, jesli tak to nagrzewnica poszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedzi, pompa nie cieknie, jest nowa, przy nogach też nie cieknie, chłodnica patrzałem tak mniej więcej i też nie cieknie, parownik 2 lata ma, też nie cieknie. Ostatnio jak odkręciłem korek zbiorniczka wyrównawczego, wyczyściłem ładnie na około ten kanał co prowadzi do odprowadzenia wody, po pewnym czasie znowu odkręciłem i było tam troche białego syfu. Może jednak ten korek przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to będzie głowica na 80% skoro nie ma zewnętrznych wycieków. Biały osad jest ze spalin czyli woda penetruje cylindet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to głowica skoro niemam żadnych innych objawów tzn. oleju nie przybywa, a nawet troche ubywa bo ok 400 ml na 8000 km ale to można powiedziec norma przy turbinie. Więc wody w oleju niema, oleju w wodzie też, dobrze odpala, nie kopci ( troche jak sie na gaz przerzuci ), woda nie bulgocze w zbiorniczku, moc też ma. Jak odkręca się korek zbiorniczka to słychac syknięcie.

Więc jedynie co jest to troche białego osadu w tym rowku na obkoło korka ( ale jak on sie moze tam dostac ze spalin ) no i ostatnio miałem okazje jechac za swoim autem i przy temp. silnika ok 65 st.C ciekła woda z wydechu, tzn. przy dodaniu gazu ją wyrzucało ale to przy gazie chyba przy takiej temperaturze powinno byc tym bardziej że niemam katalizatora.

Więc czy to głowica moze byc ? ( ta woda troche mnie martwi jednak ). Dokładnie wycieków musze poszukac ale narazie to jest niemożliwe bo pada i wszystko mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze pompkę elektryczną układu chłodzenia. Lubi się zepsuć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio mam taki problem z płynem chłodniczym, ubywa mi go 0.5l na 300 km, to jest dużo za dużo. Auto ze 2 miesiące temu było u mechanika, padła pompa i podobno pęknięcie w głowicy było ale dokładnie nie umiał mi tego wytłumaczyc. Mniejsza o to. Ubywa mi tego płynu od niedawna, auto nie kopci, niema płynu w oleju, nie "przybywa" mi oleju, patzrałem to wycieków też niemam. Czy według was może tyle płynu uciekac przez korek od zbiorniczka wyrównawczego ? Kiedyś pamiętam że jak go odkręcałem to ten środek korka został mi w zbiorniczku a niebieski plastik w ręce. Możliwe że dlatego ucieka płyn ( uszkodzony korek ) ? Głowice bym wykluczył, ciśnienie układ w miare trzyma bo nieraz chwile po zgaszeniu jak odkręce korek słychac syknięcie.

Cześć kolego. Mam pytanie zdiagnozowaleś problem jaki jest?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...