Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Złamany klucz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam problem z jednym z oryginalnych kluczyków (tzw. scyzoryk). Po prostu się złamał (patrz zdjęcie) i w związku z tym mam pytanko. Czy da rady go jeszcze jakoś naprawić np. próbować delikatnie przespawać czy niestety będę musiał dorobić nowy i go zakodować? Chyba dość drogie jest dorobienie i kodowanie nowego?Pozdr.

Mij69.jpg

Opublikowano

wymienić sam grot :good:

Opublikowano

koszt ok 30zł :naughty:

Opublikowano

no ale ten grot też trzeba dorobić...a do tego chyba trzeba rozebrać kluczyk...a z tego co wiem jak go rozbierzesz to rozłączasz baterie.gdy go nie złożysz w ciągu 30 sek.kluczyk trzeba znowu kodować

Opublikowano
  • Autor

A gdzie go mogę dorobić? U takiego gościa co dorabia zwykłe klucze np. do domu też?

Opublikowano

raczej tak...tylko on będzie musiał umieć go zakodować...kolega kodował klucz to u jakiegos kolesia dał 40 zeta bo serwisie chcieli jakieś70zł

Opublikowano

w kluczyku do B6 nie ma takiego bolca do wyciągnięcia grota??

FDRK0.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jest coś takiego !:> , więc chyba wystarczy tylko go wyjąć i nie będzie potrzeby wyjmowania baterii, żeby dorobić sam grot? :naughty:

Opublikowano

w kluczyku do B6 nie ma takiego bolca do wyciągnięcia grota??

FDRK0.jpg

Jest :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem także tego pilota od złamanego kluczyka (dawno nie używany) i okazało się, że nie dział. Chciałbym go jakoś rozebrać bo może bateria padł, ale nie wiem jak się za to zabrać żeby czegoś nie połamać. Może mi ktoś doradzić jak to zrobić? Czy jeśli faktycznie bateria jest "padnięta" będę musiał na nowo kodować ten kluczyk po dorobieniu?

Opublikowano

Tu jest napisane jak rozłożyć kluczyk:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wymiana_gumowych_nakladek_w_kluczykach-t56816.0.html

U mnie było dokładnie to samo - kluczyk długo nieużywany, nie działał pilot. Po wymianie baterii też nie zadziałał. Wystarczyło, że kluczykiem z niedziałającym pilotem odpaliłem samochód, przejechałem jakąś trasę (było to kilka km, nie wiem ile trzeba przejechać - może wystarczy samo uruchomienie silnika) i po tej operacji pilot w kluczyku już normalnie działał.

Opublikowano
  • Autor

Udało się. Z rozłożeniem kluczyka sobie poradziłem. Niestety bateria jest ok, ale otwieranie i zamykanie samochodu nie działa :shocked: Może immo jest rozkodowane? Jeśli dorobię nowy grot ile może mnie kosztować kodowanie immo? Mam jakiś kod na takiej zawieszce wraz kluczykiem serwisowym, więc to chyba ten do kodowania. Czy może to zrobić jakiś gościu z VAG-iem czy zostaje jedynie ASO?

Opublikowano

Udało się. Z rozłożeniem kluczyka sobie poradziłem. Niestety bateria jest ok, ale otwieranie i zamykanie samochodu nie działa :shocked: Może immo jest rozkodowane? Jeśli dorobię nowy grot ile może mnie kosztować kodowanie immo? Mam jakiś kod na takiej zawieszce wraz kluczykiem serwisowym, więc to chyba ten do kodowania. Czy może to zrobić jakiś gościu z VAG-iem czy zostaje jedynie ASO?

a co ma immo do działania pilota??Jak auto zapala to znaczy ze immo jest ok i potrzebujesz tylko zaprogramowac pilota a jak to dowiesz sie w dziale warsztat :gwizdanie:
Opublikowano
  • Autor

Mam jeszcze głupie pytanie, ale zanim coś zepsuje wolę zapytać. Czy jeśli będę próbował odpalić samochód dorobionym kluczykiem, który nie ma zakodowanego immo spowoduje to jakieś konsekwencje czy po prostu nie odpali i tyle? Nie chciałbym zablokować czego np w centralce i potem szukać na szybko kogoś z VAG-iem, żeby mi to odblokował.

Opublikowano

Mam jeszcze głupie pytanie, ale zanim coś zepsuje wolę zapytać. Czy jeśli będę próbował odpalić samochód dorobionym kluczykiem, który nie ma zakodowanego immo spowoduje to jakieś konsekwencje czy po prostu nie odpali i tyle? Nie chciałbym zablokować czego np w centralce i potem szukać na szybko kogoś z VAG-iem, żeby mi to odblokował.

nie odpali

Opublikowano

Ech...

Wystarczy dorobić grot i wymienić. Nic nie trzeba kodować.

Kluczyk nie działa teraz , bo jak sam napisałeś, dawno nie uzywany.

Pewnie od ostatniego użycia rozłączałęś aku itp.

1.Wsiądź z tym kluczykiem do auta

2.włóż go do stacyjki

3.wciśnij obojętnie który przycisk na kluczyku i przekręć go w stacyjce(trzymając przycisk wciśnięty)

4.przytrzymaj kilkanaście sekund

5. powinien działać

:wink4:

Opublikowano

odpali i zgasnie

ale jak przyłożysz stary kluczyk, a odpalasz dorabianym to odpali i nie zgaśnie :naughty:

  • 1 rok później...
Opublikowano

a jak wyciągnąć ten grot??? bo mam problem:/ ciągne wciskam masakra

Opublikowano
  • Autor

Na poprzedniej stronie kolega mech15 pokazał jak. Przy otwartym kluczyku naciśnij przycisk do składania i lekko złóż np. pod kątem 90stopni, zobaczysz taki maleńki bolec (to ten czarny punkcik na początku grotu, przy obudowie). Wystarczy go wybić i już ma sam grot w ręce :naughty:

DSC01049.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.