Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swiatla do dziennej jazdy


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was na w swoim Audiku swiatla do dziennej jazdy? Ostatnio zastanawialem sie nad zrobieniem czegos takiego. Jak to mozna zrobic i ile takie swiatelka moga kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam . Ale jak ty chcesz to zrobić hmm dodatkową żarówke musisz wstawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie lampki kosztują 300zł plus minus na allegro. znaczy widziałem takie za tyle ;) komplet sklada sie z wszystkich potrzebnych elementów, a sama lampka już jest w tych kratkach do zderzaka :) nic nie trzeba rezać, ale lepiej sobie soczewy wkomponować w zderzak mi sie wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatla do dziennej jazdy

nie bardzo rozumiem ideii takich świateł w naszych autkach :?:

pamiętam kiedyś montowano je w kaszlaczkach 126p przy kiepskich prądnicach :cool:

a po co w naszych cudownych A4 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz xenony to rzeczywiśce warto założyć takie światełka, jak zwykłe to nie ma żadnego sensu - na normalnych dawaj.

Valeo robi takie światełka inni też. Wsadza się je w zderzak...

Ja w trasie poza miastem zawsze na światłach jeżdźe, uważam że tak jest bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz xenony to rzeczywiśce warto założyć takie światełka, jak zwykłe to nie ma żadnego sensu - na normalnych dawaj.

Valeo robi takie światełka inni też. Wsadza się je w zderzak...

Ja w trasie poza miastem zawsze na światłach jeżdźe, uważam że tak jest bezpieczniej.

wybacz stary :mrgreen: ale nadal nie wiem po co je montowac

wiele osób lata cały rok na światłach mijania i sa widoczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że to fajna sprawa bo przynajmniej nie palą sie w dzień bez sensu tylne światła, a widać cie dobrze , po to je zrobili.Ja mam je normalnie w lampie nie w zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przynajmniej nie palą sie w dzień bez sensu tylne światła

to fakt, zawsze się zaoszczędzi na żarówkach :mrgreen:

a tak poważnie nie twierdze że nie jest to fajna sprawa

tylko jak na razie nikt nie przedstawił żadnego sensownego argumentu więć dlatego drążę temat :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie. Jest sens zakładnia takich lampek, zwłaszca że często są diodowe dla oszczędności na lampach, żarówkach. Zwłaszcza przy xenonach.

Dla mnie sensowne jest założenie takich dodatkowych lampek gdy ma się xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie. Jest sens zakładnia takich lampek, zwłaszca że często są diodowe dla oszczędności na lampach, żarówkach. Zwłaszcza przy xenonach.

Dla mnie sensowne jest założenie takich dodatkowych lampek gdy ma się xenony.

powiem tak

mam xenony i nie mam tzw.dziennych lampek

i nie wydaje mi się aby jakoś więcej zużyły się same lampy (chyba że ktoś planuje spędzić poł życia z tym autem)

co do żarówek to faktycznie pewnie dłużej poświecą ale nie popadajmy w paranoje, żarówki xenonowe nie sa juz az tak drogie i nie trzeba ich zmieniac raz na miesiąc

wię owe lampki traktuje po prostu jako ozdobę choinkową nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dziala automatyczne i nawet nie wiem kiedy sie pala dzienne a kiedy xenony i nie chodzi mi o oszczędności na żarówkach ale wq mnie ich wymienianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatla do dziennej jazdy

nie bardzo rozumiem ideii takich świateł w naszych autkach :?:

pamiętam kiedyś montowano je w kaszlaczkach 126p przy kiepskich prądnicach :cool:

a po co w naszych cudownych A4 :shock:

Powiem szczerze, ze takie swiatla chcialbym miec nie tyle dla oszczednosci co dla ladnego wygladu. Podobja mi sie samochody, ktorym swieca swiatelka nizej niz seryjne lampy - wiec bardziej chodzi mi o bajer.

Oszczednosc swoja droga - mniej sie wypalaja klosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze takie swiatla chcialbym miec nie tyle dla oszczednosci co dla ladnego wygladu. Podobja mi sie samochody, ktorym swieca swiatelka nizej niz seryjne lampy - wiec bardziej chodzi mi o bajer

nareszcie jakiś sensowny argument :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie lampki kosztują 300zł plus minus na allegro. znaczy widziałem takie za tyle ;) komplet sklada sie z wszystkich potrzebnych elementów, a sama lampka już jest w tych kratkach do zderzaka :) nic nie trzeba rezać, ale lepiej sobie soczewy wkomponować w zderzak mi sie wydaje :)

A jak to ma być w autach po lifcie? jede światełka obok drugich ... to już przesada chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy moge jezdzic na wlaczonych swiatlach znaczy sie halogenkach w zderzku w dzien zamiast zwysklych swiatel czy moge dostac mandat za swiatla

http://img125.imageshack.us/img125/6208/58iw9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...