Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana biegów bez użycia sprzęgła


szymongt

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy rzeczoznawca ostatnio pokazał mi taka sztuczke :shocked:

Otóż, gdy mamy już rozpędzone auto powiedzmy na 2 biegu robimy tak:

-Odpuszczamy gaz

-Delikatnie i wypychamy bieg

-Powinien wyskoczyć bez porblemu

I potem chcemy wsadzić 3

-Robimy przegazówke na luzie

-Równie delikatnie wpychamy bieg 3

-Kiedy obroty skrzyni i silnika nałożą sie na siebie bieg wejdzie bez problemu.

Redykcja biegu tak samo tylko większa przegazówka.

W sumie nie wiem czy takie postępowanie jest szkodliwe dla skrzyni, rzeczozanwca mówił że nie, i opowiadał że tak kiedyś wracał z Władysławowa do Warszawy starą C klasa. Sprzęgło mu sie tam skończyło.

Co na to powiecie??

Sprawdzałem u siebie w audiolce i u mnie to działa, ze skrzyni żadnych zgrzytów nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym samochodzie da sie zmieniac biegi bez sprzegla tylko trzeba to robic bardzo delikatnie wtedy trybki wskocza bez zgrzytania :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim automacie tez nie uzywam sprzegła do zmiany biegów...zreszta ja nawet reki nie musze uzywac :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym samochodzie da sie zmieniac biegi bez sprzegla tylko trzeba to robic bardzo delikatnie wtedy trybki wskocza bez zgrzytania :naughty:

Ja o tym nie widziałem do tej pory :blink:

A co robił jak musiał się zatrzymać na skrzyżowaniu lub światłach i ruszyć? :mysli:

Coś tam mówił też o tym ale nie pamiętam... :drunk::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz na luz gasisz auto potem wkladasz 1 i na rozruszniku ruszasz :hi: sprawdzone ale w sytuacji krytycznej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dziś jeżdżą skrzynie niezsynchronizowane :cool1:, tam trzeba robić przegazówke i umiejętnie wciskać biegi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz na luz gasisz auto potem wkladasz 1 i na rozruszniku ruszasz :hi: sprawdzone ale w sytuacji krytycznej :kox:

Prawda prawda, wystarczy trochę cierpliwości i ..... sprawny rozrusznik. :kox:

Sytuacja mnie kilka razy zmusiła do takich akcji - ale jeszcze przez nabyciem OOOO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym miesiacu ponad 250km zrobilem w podobny sposob ticulcem,bo mi sie linka sprzegla zerwala, ale za chiny biegi nie chcialy wchodzic opisana metoda to robilem inaczej, odpalalem z 1 na rozruszniku i rozpedzalem sie do bolu, czyli o. 40km/h potem szybko wylaczalem zaplon, wrzucalem 4, wlaczalem zaplon i jazda,a ze w tico na 4 130km.h da sie jechac to i przejechalem cala trase bez stresu, choc troche wyl :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym miesiacu ponad 250km zrobilem w podobny sposob ticulcem,bo mi sie linka sprzegla zerwala, ale za chiny biegi nie chcialy wchodzic opisana metoda to robilem inaczej, odpalalem z 1 na rozruszniku i rozpedzalem sie do bolu, czyli o. 40km/h potem szybko wylaczalem zaplon, wrzucalem 4, wlaczalem zaplon i jazda,a ze w tico na 4 130km.h da sie jechac to i przejechalem cala trase bez stresu, choc troche wyl :decayed:

z bólu :kox:

Kiedyś kumpel pokazywał mi ten trick w golfinie II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla świetny kierowca (rajdy itd) miał kiedyś sierre ... Nie miał wogole sprzęgła i jezdził tym autem wszystkie biegi od 1 do 5 bez sprzegła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten sposób od dawna, pokazał mi go ojciec bo kiedyś wszyscy tak jeździli jak mieli nie zsynchronizowane skrzynie biegów. Ja korzystam z tego sposobu jak wrzucam z biegu na luz np. gdy toczę się do skrzyżowania. Wtedy tylko delikatnie odpuszczam gazu i bieg wychodzi bez problemu. Robię już tak od kilku lat bez żadnego uszczerbku dla skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście tak,5,6 przygazówka i wsteczny :kox::decayed::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście tak,5,6 przygazówka i wsteczny :kox::decayed::polew:

Nie probowalem jeszcze tej sztuczki :polew: Ale zastanawialem sie nie raz co by sie stalo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy takie postępowanie jest szkodliwe dla skrzyni, rzeczozanwca mówił że nie, i opowiadał że tak kiedyś wracał z Władysławowa do Warszawy starą C klasa. Sprzęgło mu sie tam skończyło.

Co na to powiecie??

Sprawdzałem u siebie w audiolce i u mnie to działa, ze skrzyni żadnych zgrzytów nie słychać.

Takie sytuacje to raczej w ostateczności gdy brak sprzęgła, podobnie ruszanie na rozruszniku (chociaż słyszałem, że Mercedesy z Niemiec TAXI są przystosowane do krótkiej jazdy na rozruszniku, żeby taksówkarz nie musiał odpalać auta jak chce 5 metrów podjechać, ale nie wiem na ile to jest prawda, możliwe że to tylko plotka)[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2010, 14:43_________________________________________________Muszę się pochwalić że też tak jechałem na dystansie ok 5km, jak mi pompka przy sprzęgle się uszkodziła w Audi 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście tak,5,6 przygazówka i wsteczny :kox::decayed::polew:

Ja mam kolege co ma BMW 325 ponad 200koni skrzynia m-technik 50km/h do przodu i wsteczny tylko duzo dymu i zdziwienie jadacych z naprzeciwka.Albo drift z 2biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...